Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

VIDEO 29.06.2016 XII Sesja Rady Miejskiej w Stepnicy

Treść niedostępna
Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

Treść niedostępna
Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

Treść niedostępna
Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

 

Porządek posiedzenia

 1. Sprawy regulaminowe:
  1. Stwierdzenie quorum,
  2. Przyjęcie porządku obrad,
  3. Przyjęcie protokołu Nr XI/16 z obrad XI Sesji Rady Miejskiej  z dnia 12 kwietnia 2016 r.
 1. Podjęcie uchwał:
  1. w sprawie zatwierdzenia/niezatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2015 rok,
  2. w sprawie udzielenia/nieudzielania absolutorium Burmistrzowi Miasta i Gminy Stepnica,
  3. w sprawie zmian w budżecie gminy na 2016 r.,
  4. w sprawie przyjęcia Oceny zasobów pomocy społecznej dla Gminy Stepnica za rok 2015,
  5. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Stepnica,
  6. w sprawie terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi,
  7. w sprawie inkasa opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, określenia inkasentów i wysokości wynagrodzenia za inkaso,
  8. w sprawie uchylenia uchwały w sprawie przekazania Gminie Dobra zadania polegającego na zapewnieniu opieki bezdomnym zwierzętom z terenu Gminy Stepnica,
  9. o zmianie uchwały w sprawie gminnego programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt w 2016 r.,
  10. w sprawie wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Stepnica na lata 2016-2021,
  11. w sprawie ustalenia zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Stepnica.
 2. Sprawozdanie z realizacji Programu współpracy Gminy Stepnica z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego za 2015 rok.
 3. Informacja międzysesyjna Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica.  
 4. Wnioski i zapytania radnych.
 5. Odpowiedzi na wnioski i zapytania radnych.
 6. Zamknięcie obrad.

 

65 komentarzy

 1. to brazylijski serial ,lata mijają gęby te same pozostają .Oj ciemny narodzie !!!!

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 1

 2. “ceny muszą ulec zmianie bo w Przybiernowie woda jest droższa “

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 1

 3. Radnemu Jackowi ,że nieprzygotowany a swoją niewiedzę usprawiedliwiają niepamięcią .Panowie ,na leczenie sklerozy nadszedł czas !!

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 1

  • Jak już napisałem wcześniej, nerwy puszczają naszym władcom ale po głębszej analizie tego seansu dochodzeniowo-śledczego, stwierdzam, iż genetycznie uzdolniony SB-ecki potomek pod nadzorem zawodowca, przekształcili Sesję Rady Miejskiej w SB-cką operacją przesłuchań i zastraszeń Radnych Niezależnych przy aplauzie pozostałych klakierów!! Ten materiał udokumentował jak socjotechniczne chamstwo gnoi ludzi i legalizuje stalinowski zamordyzm!! Ludzie zastanówcie się nad następnymi wyborami!! Ta władza i rada jest totalnym ostrzeżeniem!! Ten stepnicki bajzel nie ma nic wspólnego z demokracją, to Korea Północna w polskim wydaniu!!

   Najlepsze: Dobre 20 Słabe 3

   • No dobra, panie Daszkiewicz; a za komuny w PZPR`ze Pan był?

    Debata, kontrowersyjne Dobre 8 Słabe 13

    • Pan Daszkiewicz ma rację niestety!
     Ławicki and Wyganowski’s show! Morda coraz większa, kompetencje te same. Choć jak Ławicki próbował zrozumieć stanowisko radnych to się zawiesił.
     Tak, tak łamanie prawa z premedytacją panie Ławicki. Szef wie o czy mowa.

     Najlepsze: Dobre 18 Słabe 3

    • W PZPR proszę Panią musiał być każdy pracownik nadzoru średniego i wyższego kierownictwa państwowego przedsiębiorstwa!! Tak stanowiła nomenklatura partyjna tej właśnie jedynej partii stanowiącej jedyną kierowniczą rolę w tym bolszewickim państwie!! Ktoś kto nie trzaskał obcasami przed egzekutywą PZPR był zgnojony dokładnie tak jak to uczynili ze mną Wyganowski I Ławicki, stąd mój klarowny osąd o tym, że to Państwo to jedna wielka kupa gówna, arcytrudna do zneutralizowania, gdyż wartościowi ludzie zostali zgnojeni, zabici lub zmuszeni do emigracji a ci którzy pozostali, tkwią w tym syfie politycznym z odrobiną wiary w coś lepszego??

     Najlepsze: Dobre 18 Słabe 3

     • Ależ mój Panie! W PZPR`rze był ten, kto się zgadzał z linią partii. Mógł Pan zrezygnować z profitów należnych członkom tej przestępczej organizacji i stanąć z łopatą w ręce na budowie niezależnie od posiadanych kwalifikacji. Wtedy byłby Pan bohaterem dla wszystkich, dla Wyganowskiego również.
      Podsumowując, tylko głupiec skacze do studni, bo inni głupcy też skaczą.

      Debata, kontrowersyjne Dobre 9 Słabe 9

      • Tylko krowa nie zmienia poglądów.

       Debata, kontrowersyjne Dobre 7 Słabe 7

      • Dobrze odpowiedziałaś Panu Daszkiewiczowi., mógł kopać łopata i nie być w PZPR żeby tylko wejść na salony wiec trochę oglady nasz były bankrucie gminy. Wstydź się Pan bo jestem starszym człowiekiem i znam Twoje poczynania w dawnych czasach oraz gdy byłeś wice. Nikt Cię nie chce człowieku do władzy bo każdy zna Twoje zagrywki.

       Debata, kontrowersyjne Dobre 8 Słabe 16

       • Że zapytam: to Ty jesteś ten Stanisław z Kopic, tajna broń obecnego układu?

        Najlepsze: Dobre 11 Słabe 7

       • Zapraszam do konfrontacji lub wprost rozmowę oko w oko, ja nie pękam bo mam czyste sumienie nie tak jak ty tłumoku bolszewicki!!!

        Najlepsze: Dobre 16 Słabe 2

       • Przyjmij do wiadomości, że nigdy nie pchałem się do jakiejkolwiek władzy, do Stepnicy wciągnął mnie Andrzej Wojciechowski w 1982 roku, na rozruszanie stepnickiego portu, za moich czasów Stepnica zaistniała na pól europy dzięki zrębkom, trocinom,korze i innym ładunkom takim jak węgiel papierówka (topola, buk,dąb, brzoza i olcha) w latach 82/91 ten port i kolej wąskotorowa pracowały całodobowo a przeładunki roczne przekroczyły 100 tysięcy ton, więc nie traktuj jak śmiecia skoro brakuje Ci wiedzy lub zdrowego rozsądku!!

        Najlepsze: Dobre 18 Słabe 1

        • Panie Daszkiewicz! że tak powiem, wolniej Pan myśl! Ja do Pana nic nie mam, a moje ostatnie pytanie:
         “Że zapytam: to Ty jesteś ten Stanisław z Kopic, tajna broń obecnego układu?”
         Było właśnie do tego trolla, który ukrywa się pod ksywką “Stanisław z Kopic” a nie do Pana.
         Skoro był Pan PZPR`owcem, to kara będzie, nikogo ona nie ominie, bo widziałam projekt ustawy KORWIN obniżający WSZYSTKIM BYŁYM PZPR`owcom skutecznie emerytury. Jeśli więc dożyje Pan do wieku ustawowego, może być to niemiła niespodzianka.

         Debata, kontrowersyjne Dobre 8 Słabe 6

         • Dzięki za troskę, miło pogawędzić z kimś znającym polskie zawirowania i dramaty w szczególności te które dotyczą ludzi ambitnych, którzy wylewali poty by zdobyć wykształcenie techniczne czy np. budowę maszyn czy medyczne a i tak politolok lub licencjat, czy też aktywista partyjny, z tak zwanego awansu społecznego robił karierę tak jest obecnie TKM niezmiennie trwa!! Pozdrawiam i życzę zdrowia!!

          Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

        • Boguś, nie karm trolla 😉

         Najlepsze: Dobre 10 Słabe 1

        • A ja szukam tego chłopca od ms Grunwald który obiecywał tym złomem wywieźć ze Stepnicy 300 tys ton wszelakich ładunków w tym roku
         minęło półrocze to ile ton naliczyłeś chłopcze?
         I dokąd najdalej z Zalewu z tym magazynowym głębokim zanurzeniem udał sie twój Grunwald
         Na zachodnioeuropejskie drogi wodne jest zbyt głęboki..
         Pochwalcie się się wielkością przeładunków.
         Jeśli nie podacie skierujemy pytanie do Urzędu Statystycznego.

         Najlepsze: Dobre 6 Słabe 3

 4. Obejrzałem ostatnią sesję i stwierdzam, iż wodzom nerwy puszczają, w szczególności temu wyliniałemu skunksowi bo im dupy się palą!! Prawo Jacek brawo niezależni!! Tak Trzymać!!

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 2

 5. Witam! To co ja tu widzę w rożnych opisach to wydaje mi sie ze stepnica otworzyła oczy na realia jakie dziś panuja w Stepnicy. Miliony poleciały w inwestycje trafione bądź nie, czas pokaże. Jak narazie te miliony raczej zmieniły wygląd naszego miasta na powiecmy dobre. Ale afery związane z mieszkaniami sa nie do zaakceptowania, macie racje w tym ze mieszkania sa dla nas mieszkańców gminy. Wiele osób mieszka na osiedlu nie będąc osobami z gminy. Ja, jak wiele osób z gminy miałem nadzieje na rzyznanie mieszkania lecz szybko sie otrzaslem po oficjalnej informacji iż mieszkanie przyznano osobom z poza gminy. Dlatego zostawiłem ten cały motlok w zapomnienie i wyjechałem z pięknej miodem płynącej wioski Stepnicy. Dlatego ludzie niedanie sie i walczcie o swoje to wasze pieniądze i wasze życie!i a co do władz pozostawiam to gorze , kiedyś oni bedą w potrzebie i pamiętajcie poczują sie znacznie gorzej od was. A jedyne wyjście to na zmianę to wasze głosy w wyborach. Pozdrawiam

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 6. Przewodniczący Ławicki wścieka się na radnych niezależnych za negatywne stanowisko w sprawie zmian w uchwałach dotyczących mieszkań gminnych. Mówi, że postępowanie w prokuraturze to to samo co kontrola.
  No, no panie Ławicki to kompletna bzdura.
  Policja, prokuratura wszczyna się postępowanie na “jakieś” podstawie, tutaj podstawą jest podejrzenie o popełnienie przestępstwa przez radnych i urzędników.

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 1

 7. Ławicki ocenia wedle siebie – małpią złośliwością to jedyne czym możesz się poszczycić.
  Radny Jacewicz genialnie pokazał jak to funkcjonuje, złośliwość małpia burmistrza a koszty ponoszą mieszkańcy.
  Ławicki (mąż dyrektorki szkoły) wypowiada się o polityce w szkole. Człowieku właśnie przez tą małpią politykę, którą uprawiacie dzieci nie mają angielskiego w podstawówce. GRATULACJE!
  Przepłacamy za nieudolność i złośliwość burmistrza, jak za ratowników, ale z drugiej strony nie stać nas na angielski. ŚMIECHU WARTA gospodarność! Przykładów można mnożyć.

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 1

 8. II cz. minuta 6 – burmistrzu więcej konkretów! Nawet nie wiesz człowieku co jest zapisane w jakich uchwałach, to samo przewodniczący. Gdzieś bije , ale nie wiadomo gdzie…Czytajcie prawo, bo siara, żebyście wy “o wodzowie” nie wiedzieli.
  Jesteście nieprzygotowani, nie wiecie kompletnie nic. Cel określony, a wy tylko rączki podnosicie.
  Wszystko na gębę. Nikt wam nie wierzy, bo i jak uwierzyć jak wprost kręcicie.
  Sprzeda policjantom, informatykowi, wnuczce i rodzince Makowskiej …. a za to wybuduje kolejne. Ambitne do bólu.
  Potomska ciągle gdyba, nie wie co gdzie jest zapisane. Czytajcie ludzie, czytajcie.
  Jak nie macie pewności to dlaczego ręce podnosicie, doczytajcie przenieście to na inne sesje i nie słuchajcie tych niekompetentnych osób.
  A kwiaciara jaka “dowciapna”, tylko słowa pisanego nie rozumie.

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 1

 9. obiektu zwanego przepompownią (w Miłowie ) pozostawia wiele do życzenia, co jest wewnątrz można sobie dopowiedzieć . Podobno jaki pan taki kram i tego doświadczamy na co dzień .Aaaaa może zrobimy składkę na zakup agregatu…

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 1

 10. pobiera grube pieniądze ? ile to już razy w krótkim czasie nie ma wody ,są przerwy w dostawie prądu wstydu nie macie ,gęby pełne chamstwa ,ale jest prestiż i historia z betonowym posągiem w tle

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

 11. co za wiocha…. znowu wody nie ma….. jak żyć…..

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

  • A za miesiąc uchwala na nowe podwyżki cen za wodę ścieki i opłaty stałej.
   Bedzie: komisja budzetu jest zai i łapki w górę panie i panowie

   Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

   • brak wody ,bo Miłowo nie ma prądu ,jak pamiętam to P. Daszkiewicz miał agregat ,który ratował takie sytuacje,a teraz mamy to co mamy ,polepszenie życia i bytowania ,,przeszła burza to koniec świata w dzisiejszym czasie ,choć woda lecąca z kranu ma wiele do życzenia ,brudna i chlorem śmierdząca,takie mamy dobrodziejstwa po zmianie dawnego operatora na ZW, a rachunki do góry.

    Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

  • po miesiącu dziś spisywane znów stany liczników wodomierzy ,to zwiastun nowych cen najprawdopodobniej,
   za pobór i zrzut,zresztą mamy to co sami wybralismy

   Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 12. czy to praca dyplomowa pt.Prostackie Zagrywki Prymitywnego Rycha ? 🙂

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

 13. Towarzysz Ł…. Buhaha

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

 14. Ławicki zostań lepiej sołtysem tej swojej wsi i nie wpraszaj się więcej tutaj , tego twojego wiecznego wywodu nie da się słuchać .

  Najlepsze: Dobre 20 Słabe 0

 15. Trzeba powiedzieć, że radni burmistrzowscy razem z burmistrzem, ostro grają. Albo są tak bezczelni i pewnie siebie, albo zwyczajnie głupi, nie zdający sobie sprawy ze skutków swoich uchwał.

  Najlepsze: Dobre 19 Słabe 0

 16. Prasówka, kwiatki, całowania po rączkach, niewybredne komentarze i Ławickiego i sołtys Kaniakowej. Żenada do kwadratu. Za każdym razem gdy oglądam sesje jest mi wstyd, w końcu ci ludzie nas reprezentują.
  Burmistrz opowiadający, że on żadnych mieszkań nie sprzedał. No nie, bo nie za bardzo było co sprzedawać. Teraz na “szczęście” jest i co i komu…

  Najlepsze: Dobre 18 Słabe 1

 17. gorszego tyrana jak z chama zrobisz pana.

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

  • to co odstawił Ławicki na sesji to już szczyt wszystkiego ..do chlewa to porównać to mało powiedziane ,zachował się jak bydlę ,to tak sprawuje urząd przewodniczący z naszych podatków nie udziela głosu radnemu ,który chce zadać pytanie burmistrzowi ,,brawo radni niezależni ,brawo ,wielka szkoda że Was tak mało po przeciwnej stronie ,. opanuj to chamstwo człowieku (Ławicki),pochamuj ,oglądając ta sesję mam wielka nadzieję że rządy wkrótce się zakończą ,a wtedy będziesz szukał ludzi ,którzy na ulicy powiedzą choć dzien dobry ,bo narazie ,nawet na takie słowo nie zasługujesz.

   Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

 18. Wysłuchałem do końca.
  Ten atak Ławickiego na Radną Meszyńską było brzydliwy.
  Jak brak argumentów to przydają się inwektywy …

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

  • To już któryś raz. Ławicki zawsze atakuje gdy burmistrz albo on nie mają argumentów. Wcześniej przecież zaatakował Jacka jak ten poruszył sprawę ratowników i na własnym przykładzie pokazał, że przez burmistrza gmina płaci więcej.

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 19. (Ławicki) TAAAAAAK

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 20. “Tu mieszkania zostały rozdane po znajomości, a teraz podejrzewacie że mogą po znajomości sprzedawane różnym znajomkom, kolegom królika i tak dalej”

  Ławicki nie mija się z prawdą … 🙂

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

  • Uderz w stół…
   W artykule nie było żadnej sugestii, że mieszkania będa sprzedawane “znajomym”. Opisane są jedynie procedury i zasady wykupu ( w tym bonifikaty), które uchwalał także Przewodniczący. A że komuś słowa “najemca” i “wnioskodawca” kojarzą się od razu ze “znajomymi” to już nie moja wina 😉

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

  • Tradycyjny popis Ławickiego. Brawa dla radnej Meszyńskiej i radnego Jacewicza, że nie dali sobie w kaszę dmuchać. Odpowiedź Pani Anety na pytanie przewodniczącego o treść artykułów ustawy majstersztyk! Ma Pani rację, z pewnymi osobnikami trzeba krótko!
   No i wisienka na torcie- wypowiedź sołtys Piasków. Ja rozumiem, że nie każdy musi być Einsteinem no ale jest jakaś granica. To znaczy- myślałem, że jest 😉

   Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

 21. pójdziecie siedzieć 🙂

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 2

 22. Przewodniczący tradycyjnie skacze do gardeł radnym niezależnym. Radny Jacewicz dowiedział się, że porusza na sesji “prywatne sprawy”. Nie wiem czego w tym czasie słuchał przewodniczący ale radny Jacewicz wykazał doskonale, że gmina przepłaca za pewne usługi i o to mu chodziło. Rozumiem, że przewodniczący zgodnie z własnym wywodem wstrzymywał sie od dyskusji i glosowania w sprawach dotyczących oceny pracy jego żony jako dyrektorki szkoły. Och, wróć! Przecież on zawsze głosował za! Nie jestem takim znaFcą prawa jak przewodniczący ale dla mnie głosować ZA w przypadku spraw oceny pracy żony, w tym za wnioskami o rezygnacje z konkursu na stanowisko dyrektora szkoły to coś więcej niż zadawać pytania w sprawie. No i skąd przewodniczący wie, że “postępowania będą umorzone”? Zastanawiająca pewność….

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

  • Chciałbym wiedzieć od ciekawskiego w której części sesji i w którym punkcie było głosowanie przez Przewodniczącego Rady w sprawie konkursu na dyrektora szkoły w Racimierzu, bo w przedstawionym nagranym materiale tego tematu nie znalazłem. A wiesz ciekawski dlaczego ….. bo tego tematu na sesji nie było. Ale co tam dla pana ciekawskiego napisać kłamstwa,a niech ludzie myślą, że ten Ławicki robi na sesji co chce. To jest taka wasza prawda opisywania spraw po to, aby komuś “dołożyć”, ośmieszyć, poniżyć.Rozmawiałem też z radnymi i wyjaśnili mi, że to nie radni decydują czy dyrektor szkoły może być zatrudniony bez konkursu, czy też w ramach konkursu, Są przepisy oświatowe i Karta Nauczyciela, które określają sposób zatrudniania nauczycieli i dyrektorów szkół. Lepiej ciekawski poczytaj trochę i nie pisz bzdur, nie wprowadzaj ludzi w błąd

   Debata, kontrowersyjne Dobre 2 Słabe 16

   • Rysiek daj spokój ….

    Najlepsze: Dobre 10 Słabe 1

   • Śmieszne to jest co piszesz, czy poniżeniem jest brak mieszkania dla pogorzelców, a może poniżające i obraźliwe jest pisanie o 30 km azbestowym wodociągu, z którego płynie woda w cenie jak ze złota.
    Nikt nie musi nikogo poniżać wystarczy obejrzeć jak się banda Ławicki, Wyganowski, Rogalska, Rzymczyk, Makowska, Mutkowska, Jędrzejewska itp. zachowują. Ich wyczyny świadczą za nich samych. Nic dodać nic ująć. Podejrzewam, że ciekawski II to znów Rysiek Ławicki, bo jak zwykle problem mu sprawia czytanie ze zrozumieniem, ale cóż taka jego przywara nic nie rozumie i na dodatek jest chamem do kwadratu.

    Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

   • Tak przepisy sobie a kłamstwa ekipy rządzącej sobie. Komisję konkursową powołuje burmistrz, skład łatwo sobie wyobrazić:)

    Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

   • Przestań siorbać dyktę to będziesz lepiej widział i słyszał!!!

    Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

   • @ciekawski II
    Ławicki nie widzi konfliktu interesów jak jego żona dyrektorka przedstawia sprawozdanie, urządza sobie co chwila prywaty tak niesmaczne , że się wymiotować chce. Dla niego to takie fantastyczne a on jest przecież taka gwiazda.
    Rysiu zwykła kultura wymaga, żebyś się nie wypowiadał na temat pracy swojej żony publicznie!
    A tak dla przypomnienia jak tam czajniczek dla repatriantów?

    Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 23. Cytat sesji:
  Przewodniczący Ławicki: “my wszyscy, czy to burmistrz czy rada działamy w granicach prawa” 🙂
  Dla mnie wygrał 🙂 🙂 🙂
  ha ha ha ha ha

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

 24. Pani skarbnik- uchwała, której nazwy nie potrafiła Pani przytoczyć to uchwała w sprawie określenia zasad gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność Gminy Stepnica. W tej uchwale uregulowano tryb sprzedaży mieszkań z zasobu mieszkaniowego gminy, w tym zasady udzielania bonifkat. Odpowiadam także Pani radnej, która słusznie podniosła kwestie bonifikat- Pani Radna- ta uchwała, dopóki obowiązuje ma zastosowanie do WSZYSTKICH mieszkań w mieszkaniowym zasobie gminy, także do nowych. Także opisane w tej uchwale i przytoczone w artykule bonifikaty maja zastosowanie do każdego mieszkania, którego najemca wystąpi z wnioskiem o sprzedaż.
  Cieszy mnie, że nasze artykuły są czytane i nawet przedstawiciele władzy czytają akty prawa miejscowego, które uchwalili. Szkoda, że po czasie ale cóż…. W końcu nie każda gmina może pochwalić się “tak wysoce profesjonalnymi urzędnikami” cytując Burmistrza, który z wymienionych uchwał nie przytoczył poprawnie nazwy ani jednej. Obowiązek akceptacji Rady przy sprzedaży mieszkań usunięto z art. 15 nowego “wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy na lata 2016-2021”.
  Skargi do wojewody i tak są nieuniknione, postanowiliśmy bowiem ponownie zweryfikować ów mityczny “profesjonalizm” 😉

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 25. To zaczyna przypominać oglądanie kolejnych części “Ojca chrzestnego”. Sami sobie czytaja laurki z róznych źródeł, wręczają kwiaty… To jest tak żenujące, że brak słów. Ci ludzie nie tylko sa niekompetentni, nie maja za grosz poczucia wstydu i wyczucia. Ludzie w gminie nie żyja ich domniemanymi sukcesami, tylko na przykład sprawą mieszkań, jakością wody i przerwami w dostawach. Żyją też bulwersująca sprawą pracy i mieszkania dla wnuczki obdarowanej kwiatami wiceburmistrz. Niedobrze sie człowiekowi robi jak to ogląda. Przeżyłem komunę ale nawet komuniści nie byli tak aroganccy i chciwi. Co do kompetencji wiceburmistrz przypomnę jedynie jej “kompetentne” wypowiedzi na temat niekonstytucyjnych konsultacji społecznych i sprawę altanki. Możecie dawać sobie bukiety co sesję i całować sie po rękach. Rzeczywistości nie zakłamiecie…

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 26. “Nie mów hop…: panie Burmistrzu. naszą Gminę też czekają “chude lata”. Wystarczy porównac pozycje dochodów, dochodów własnych Gminy i strukturę wydatków by to wiedzieć. Mamy obecnie wydatki przewyższające dochody Gminy (uwzględniając dotacje i subwencje) a nie widać jakoś woli cięcia wydatków. Do tego ŻADNEGO pomysłu na rozwój Gminy, który byłby realizowany i który zapewniałby Gminie wyższe dochody. Trzeba spojrzec prawdzie w oczy- pod pana światłym przywództwem przejedliśmy 104 miliony złotych i teraz nadszedł czas rachunków.

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 2

 27. Panie przewodniczący, budżet wykonany “z naddatkiem” to budżet źle wykonany. Myśl pan zanim pan coś powiesz… Zresztą wcześniej tez pan pozytywnie opiniowałeś budżety, mimo że były wykonane w 50-60%. Wtedy pewnie były ok ale z “małym ubytkiem”… 😉

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 1

 28. 12:00 drugi film

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 1

 29. ze środkami unijnymi zostanie wyjaśniony. Już się Andrzej nie bój 🙂

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 30. A ty Ławicki co będziesz robić jak cie wreszcie wywalimy z tej Rady?

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 2

  • Jak to co Ławicki będzie robił jak go wywalą z Rady, pójdzie siedzieć w kiciu albo wybiorą go na burego zgodnie ze statusem ciemnogrodu stepnickiego!! Od przedstawicieli ich kliki osobiście słyszałem jak szykują mu fotelik po Wyganowskim. Przecież system feudalnej władzy i wyszabrowane dobra z budżetówki należy utrzymać a ciemny lud mordę w kubeł, jeść kapustę na skażonej wodzie gotowanej i podatki – daninę terminową płacić!!! Ostatnia sesja pokazała co się robi z tymi którzy głos podnoszą!

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.