Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę odległościową

Duda

Z dużą radością przychodzi nam poinformować, że dzisiaj, 22 czerwca, Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych.

Teraz ustawa zostanie skierowana do publikacji w Dzienniku Ustaw i wejdzie w życie po 14 dniach od jej publikacji. Z podpisem Prezydenta kończy się tym samym etap uchwalania jednej z najbardziej oczekiwanych regulacji prawnych.

Będziemy uważnie obserwować jak w praktyce organy administracji, sądy oraz inwestorzy ją stosują. Czeka nas wszystkich jeszcze dużo pracy, gdyż tam, gdzie elektrownie wiatrowe postawiono w zbyt bliskiej odległości od zabudowy mieszkalnej, trzeba będzie uporać się z uciążliwym sąsiedztwem tych urządzeń.

redakcja portalu stopwiatrakom.eu

Źródła:

 1. http://stopwiatrakom.eu/aktualnosci/1904-prezydent-andrzej-duda-podpisa%C5%82-ustaw%C4%99-odleg%C5%82o%C5%9Bciow%C4%85.html

10 komentarzy

 1. .

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 2. Jak podało Rządowe Centrum Legislacji, podpisana przez Prezydenta RP ustawa o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych ukaże się w Dzienniku Ustaw w dniu 1 lipca 2016 r. Oznacza to, że wejdzie ona w życie po czternastu dniach, tj. w dniu 15 lipca 2016 r. Z tym dniem zakończy się okres stawiania elektrowni wiatrowych, gdzie się tylko dało. Mamy nadzieję, że ustawa ta, jak i nowe przepisy ustawy o odnawialnych źródłach energii ucywilizują ekspansję OZE w naszej energetyce. Nie może być tak, że technologia stawiana jest przed ludźmi i ich prawem do spokojnego życia. Nie może być tak, że społeczności lokalne są wykluczane z procesów planistycznych i inwestycyjnych, w imię realizacji zysków przez inwestorów. Nie może być tak, że społeczności lokalne nie posiadają narzędzi do obrony swoich interesów w postępowaniach administracyjnych i sądowych. Równowaga została przywrócona, choć na jak długo zobaczymy. Jesteśmy przekonani, że ustawa odległościowa będzie zwalczana przez lobby wiatrakowe wszelkimi sposobami w kraju i za granicą. Dlatego będziemy wciąż aktywnie działać w kierunku uświadamiania wszystkim negatywnych skutków funkcjonowania elektrowni wiatrowych i pokazywania praktyk inwestorów czy urzędników, którzy chcą zbawić nas i cały świat przy pomocy tych urządzeń.

  Redakcja stopwiatrakom.eu

  http://stopwiatrakom.eu/aktualnosci/1906-ustawa-odleg%C5%82o%C5%9Bciowa-uka%C5%BCe-si%C4%99-w-dzienniku-ustaw-w-dniu-1-lipca-2016-r.html

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 3. tak nienawidzą religii i kościoła ale islamistom to pierwsi odbyt nadstawiają bo to nowoczesne i trendy

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 1

 4. widać , że coś tobie weszło nie tylko w “odbyt” POra POgodzić się z przeszłością ,daremne żale. 🙂

  Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 2

 5. Wszysto fajnie ale….Właśnie jest małe ale. Podpisał ustawę odległościową i będzie podpisywał dalej ustawy podstawione mu do podpisu. Są złośliwi twierdzący ,że nawet papier toaletowy podpisze jak prezio karze. Sukcesem możemy określić to ,że w przyszłości odległość wiatraków od domów musi być większa ale to nie jest jego sukces tylko tysięcy protestujących! Duda jest na usługach kościoła i prezesa i będzie do końca swojej kadencji wspierał czarną mafię okradającą i wyniszczającą ten kraj. Taki właśnie jest Duda ułaskawiający kolesi, wchodzący klerowi w odbyt, lekceważący prawo.
  Kraju Polan Powstań z kolan!!!

  Debata, kontrowersyjne Dobre 6 Słabe 5

  • w odbyt to najprawdopodobniej wszedł tobie (z małej litery) cały rozum ,i nic już nie zostało by logicznie się wypowiedzieć ,nie komentuj nic współobywatelu

   Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 3

 6. nareszcie doczekałem czasów , że nie muszę wstydzić się za swojego prezydenta.

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 5

 7. Nareszcie. Ponad 3 miliony ludzi będzie mogło spać spokojnie

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 3

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)