Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Pierwsze wezwania z prokuratury i policji dotyczące przydziału mieszkań

prokuratura

Prokuratura i policja podjęły pierwsze czynności w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 231 kk i innych  przez urzędników i radnych naszej gminy, czyli:

Art. 231. Nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza

§ 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa nieumyślnie i wyrządza istotną szkodę, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 4. Przepisu § 2 nie stosuje się, jeżeli czyn wyczerpuje znamiona czynu zabronionego określonego w art. 228 sprzedajność pełniącego funkcję publiczną.

Przypomnienie dla osób zamieszanych w sprawę:

Klauzula niekaralności, wynikająca z art. 229 § 6 Kodeksu karnego, która mówi, że:

“Nie podlega karze sprawca przestępstwa określonego w § 1-5, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział”.

71 komentarzy

 1. Polecam zapoznać się z ta informacją

  CBA w Zachodniopomorskim Urzędzie Marszałkowskim
  To pierwsza tego typu akcja Centralnego Biura Antykorupcyjnego w historii. Dzisiaj 16.06.2016r. z samego rana oficerowie CBA wkroczyli na kompleksową kontrolę do wszystkich 16 urzędów marszałkowskich. Kontrola obejmie sposób wydawania środków unijnych, budzący wiele kontrowersji sposób przyznawania dotacji oraz weryfikacja oświadczeń majątkowych marszałków województw.

  Poniżej umieszczamy oświadczenie Centralnego Biura Antykorupcyjnego w tej sprawie.

  czytaj dalej http://goleniow.net.pl/news.php?extend.6166

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 2. Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 3. nie będzie zajmował dużo miejsca w kieszeni 👏

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 4. A w “centrum metropolii Stepnica” powódź. Jak zwykle…

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 1

 5. Maksymalna emerytura byłych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa nie będzie wyższa niż średnia emerytura w systemie powszechnym – informuje RMF FM – powołując się na projekt ustawy MSWiA. Nowe prawo ma objąć też czynnych do dziś policjantów, którzy kiedyś pracowali w SB.

  Regulacja oznacza, że byli funkcjonariusze SB dostaną emeryturę w wysokości najwyżej 2100 zł.

  http://niezalezna.pl/81864-byli-sb-cy-z-nizszymi-emeryturami

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 2

 6. Ludzie czy Wy nie macie wstydu, ze usuwacie moje komentarze. Iwona k.na Burmistrza- to hasło wyryje nozem na swoim płocie!

  Debata, kontrowersyjne Dobre 6 Słabe 17

 7. WARTO WIEDZIEĆ!

  Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 8. Dlaczego w ogóle trzeba było przenosić sprawę? – Przekazanie sprawy do innej jednostki prokuratury z pominięciem właściwości miejscowej związane było z uniknięciem ewentualnych zarzutów co do bezstronności. Tego rodzaju sytuacje zdarzają się w praktyce prokuratorskiej, nie są to sytuacje częste, ale też nie są odosobnione – opisuje Syk-Jankowska.

  http://www.biala24.pl/artykul,radzynska-prokuratura-przejela-sprawe-mieszkan-komunalnych,23225

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 9. U nas dali swoim spoza gminy a tu:

  Lawina dymisji w spółkach podlegających miastu Poznań. Ewa Bartosik, dyrektor w Zarządzie Komunalnych Zasobów Lokalowych została zwolniona z pracy. Kierownik Biura Obsługi Mieszkańców w MPGM, Tadeusz Czyżyk został również pozbawiony stanowiska. To efekt audytu zleconego przez miasto, który miał wyjaśnić kulisy tak zwanej “Afery z wykupem mieszkania przez działacza Platformy Obywatelskiej”. Miasto zapowiedziało też wniosek do prokuratury, która miałaby wyjaśnić, czy Tadeusz Czyżyk nie miał korupcyjnych powiązań z firmami, którym jako administrator, zlecał remonty.
  http://poznan.tvp.pl/24475952/afera-lokalowa

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 10. W Białej Podlaskiej mieszka blisko 60 tys. ludzi u nas w gminie Stepnica 4700 osób.
  Tam 250 osób czeka na mieszkania u nas było ich ponad 600. Dlaczego???

  W Białej Podlaskiej na mieszkania komunalne czeka ok. 250 rodzin. W świetle nowej uchwały najważniejszymi kryteriami będą dochody i aktualne warunki mieszkaniowe wnioskodawcy. I tak: średni miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego nie może być wyższy niż 80 proc. najniższej emerytura (w przypadku gospodarstw wieloosobowych). Gdy o lokal stara się tylko jedna osoba, to jej dochód nie może przekraczać 80 proc. emerytury. W uchwale z 2001 była mowa tylko o “trudnych warunkach materialnych (brak pracy, brak źródeł dochodu, bezdomność).
  http://www.dziennikwschodni.pl/biala/lokale-przydziela-po-nowemu,n,1000002015.html

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 11. Tylko czekać jak wnuczka, czy policjanci za bezcen zaczną wykupywać mieszkanka

  Rada warszawskiej dzielnicy Śródmieście skierowała do komisji rewizyjnej sprawę sprzedaży mieszkania komunalnego Andrzejowi Jakubiakowi, szefowi Komisji Nadzoru Finansowego. Ostatecznie radni zablokowali sprzedaż lokalu. Za głosowały kluby PO i PiS oraz radni niezależni. – Wycena lokalu jest zadziwiająca. 3800 zł za metr w okolicy gdzie średnia cena to 11-12 tysięcy złotych.
  http://wgospodarce.pl/informacje/19182-afera-z-szefem-knf-mieszkanie-prawie-za-darmo-dziwna-decyzja-miasta-i-lzy-jakubiaka

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 12. Kolejnym tematem jaki poruszę to temat dyrektora ZUKu. Okazało się bowiem, że podczas Air Show katering dla pracowników zapewniała firma powiązana rodzinnie z dyrektorem ZUKu. Oczywiście wszystko odbyło się zgodnie z prawem, bez przetargu wysyłając zapytanie ofertowe do 3 firm. Aż by się chciało powiedzieć cholera jasna jaki ten Radom biedny, że tylko 3 knajpy ma w mieście. Jednak tak nie jest. Powiem tylko tyle – widać, że dyrektor mimo że w wieku emerytalnym musi mieć niezłe plecy w magistracie i jest nietykalny. Przypomnijmy sobie zlecenia bez przetargu dla firmy radnego – też oczywiście zgodnie z prawem. Mam tylko nadzieję, że niedoszły emeryt nie będzie mi chciał rozpłaszczyć nosa jak to miało miejsce w przypadku dziennikarza Radia Rekord, bo staruszkowi głupio by było oddać. Tak więc patrząc na panującą w urzędzie tolerancję powinniśmy się przyzwyczaić do dalszych tego typu moralnie nagannych praktyk.

  http://obiektywnyradom.blox.pl/2013/10/Mieszkania-komunalne-i-dalszy-ciag-afer-z.html

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 13. Kolejna osoba została zatrzymana w sprawie afery korupcyjnej w gdańskim magistracie. Prokurator przedstawił 14 zarzutów emerytowanej urzędniczce
  http://pomorskie.naszemiasto.pl/artykul/korupcja-w-urzedzie-miejskim-w-gdansku-zatrzymano-byla,2043828,art,t,id,tm.html

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 14. Zatrzymanie byłego wiceszefa szczecińskiej lokalówki to początek wielkiej afery mieszkaniowej. Nawet kilkadziesiąt osób mogło zostać bezdomnymi. Prokuratura potwierdza, że tzw. niezbędni dla miasta dostali mieszkania bezprawnie. Wśród nich jest prezydent Szczecina i były komendant wojewódzki policji.

  Czytaj więcej: http://www.gs24.pl/wiadomosci/szczecin/art/5319772,ujawniamy-kulisy-afery-mieszkaniowej-w-szczecinie,id,t.html

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 15. Na liście mieszkaniowej jest syn dyrektorki, głównej księgowej, inspektorów i administratorów. Aferę opisaliśmy jako pierwsi. Ujawniliśmy, że o mały włos mieszkanie komunalne dostałby syn dyrektorki ZGM. Ma 19 lat, jest na pierwszym roku studiów w Szczecinie. Mieszka z rodzicami. Mają duży dom w Świnoujściu. Tata jest architektem. Rodzina należy do zamożniejszych w mieście.

  Czytaj więcej: http://www.gs24.pl/wiadomosci/swinoujscie/art/5430162,skandal-w-swinoujsciu-mieszkania-komunalne-dla-swoich,id,t.html

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 16. wsadzić złodziei!

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 1

 17. W obecnej sytuacji ,w której znajduje się Nasza gmina (ogólny marazm i kombinatorstwo urzędników) powinniśmy już kuć żelazo puki gorące i starać się wyłonić nowych kandydatów na radnch oraz kandydata (tkę) na burmistrza ze wszystkich okręgów wyborczych. Najlepiej szuakać ich wśród osób zbliżonych poziomem wiedzy i świadomością społeczną do radnych niezależnych. Dlaczego już teraz? To proste. Nie ma czasu do stracenia.Wiele spraw do załatwienia i naprawienia wymaga dobrego przygotowania ludzi reprezentujących Nas w gmine. Po wymianie ludzi związanych z obecnym burmistrzem należy też dokonać wymiany, żeby nie powiedzieć czystki pracowników urzędu 50% minimum aby zmienić oblicze tego grajdołu. Pozdrawiam wszyskich chcących lepszego jutra w Naszej gminie!

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

  • Nasza Gmina potrzebuje młodej krwi. Jak bardzo widać choćby podczas sesji Rady. Jacek i Aneta wnieśli zupełnei inną wartość. Są przygotowani, zadają pytania (że trudne, cóż- na tym polega ich rola). Dlatego ja osobiście namawiam młodych Mieszkańców naszej Gminy, często dobrze wykształconych, pozbawionych kompleksów i zaszłości starego systemu. Startujcie! To w końcu o Waszą przyszłość chodzi, więc czas wziąć za nią odpowiedzialność 🙂

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 2

  • Może zrobić prawybory w celu wyłonienia kandydatów?

   Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 18. dwa komuchy Bronek z Kwasem

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

 19. .

  Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 2

 20. Czy artykuł już jest skończony czy chochlik drukarski coś urwał???
  Piszecie o wezwaniach a żadnych konkretów… no jakby artykuł urwało…
  Wydaje mi się że wszyscy – i malkontenci i inni lubią konkrety…

  Debata, kontrowersyjne Dobre 6 Słabe 4

  • Przepraszamy za mało konkretów ale podajemy Wam dokładnie tyle informacji ile na obecnym etapie postępowania możemy. Mogę zapewnić wszystkich Malkontentów (także dyżurnych 😉 ), że będziemy Was informować na bieżąco.
   Jednocześnie zachęcam wszystkich Mieszkańców posiadających wiedzę na temat procesu przyznawania mieszkań gminnych i ewentualnych nieprawidłowości o zgłaszanie się do Prokuratury Rejonowej (która na tym etapie wykonuje czynności). Chodzi tu o każdą osobę posiadającą informacje na ten temat. Bez Waszych informacji organy ścigania mają utrudnione zadanie.
   Przypominam także o klauzuli niekaralności i o tym, że ma ona zastosowanie tylko do momentu, w którym organy ścigania o fakcie dowiadują się od zainteresowanych, nie od osób trzecich. Także czas odgrywa tu kluczową rolę.
   Pozdrawiam i wszystkim nam cierpliwości życzę (choć wiem jak ciężko przychodzi) 😉

   Najlepsze: Dobre 9 Słabe 2

  • a w Stepnicy mówią co nie ze Kiepska z Boguslawia zalatwiła mieszkanie uchodźcom z irlandi

   Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 21. Pani Moniko, bardzo dziękuję za merytoryczną wypowiedź. Nie zdawałem sobie sprawy (kiedy polubiłem tę stronę na fejsie) że jest to strona o ciemnych sprawach przede wszystkim – mój błąd.

  uważam że takie działania są potrzebne i brawo wam za to. Jednakże przeczytajcie sobie mój pierwszy wpis. Nie było w nim nic straszonego a rzuciliście się na mnie jak stado dzikich zwierząt. napisałem ten wpis bo chciałem zobaczyć czy to forum faktycznie żyje, czy warto tu zaglądać, czy ludzie tu zaglądają cały czas, czy cos się dzieje.

  dziękuję bardzo i żegnam. tym samy wycofuję subskrypcję i faktycznie będę sobie oglądał gminę z perspektywy plaży, a i może na pudelka zajrzę. Dobrej nocy
  .

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 3

  • Ja Pana nigdzie nie odsyłam 😉
   Wiele dobrego robią różne stowarzyszenia i często sami Mieszkańcy. Czasem za ich zgodą informujemy o tych działaniach. Jednak sama strona jest bliższa działaniom Watchdog Polska i taka miała być. Nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego- dlatego informacje o wydarzeniach, kalendarz imprez itp. zostawiamy organom do tego powołanym i znajdują się one na gminnej stronie.
   Poza tym- zanim artykuł na NS zostanie opublikowany- wielokrotnie sprawdzamy źródła i weryfikujemy informacje. Jeden artykuł to często efekt dwóch tygodni żmudnej analitycznej pracy. Oprócz ustaw, uchwał Rady i decyzji musimy przeanalizować sprawozdania z wykonania budżetu i uchwały budżetowe z wielu lat. Niekiedy dochodzą do tego raporty pokontrolne i uchwalane koncepcje czy plany wieloletnie. Staramy się przy tym podać te wszystkie informacje w przystępnej formie, bo nie każdy musi znać zawiły język aktów prawnych czy analiz branżowych.
   Nam się marzy społeczeństwo obywatelskie a takie musi być świadome. Aby było świadome musi posiadać podstawową wiedzę i mieć dostęp do informacji. Wiem, że to strasznie może naiwne marzenie ale jakoś nie potrafię z niego zrezygnować. I tak po latach widzimy duży postęp. Ludzie reagują inaczej i dawny strach zastępuje działanie. Pewnie, że wiele osób nas postrzega jako tych “mącących”, to normalne i liczyliśmy się z tym. Ale innej drogi nie widzimy. Bo ciągle wierzę, że gdyby ludzie byli bardziej świadomi i po prostu chcieli wiedzieć, to mielibyśmy zupełnie inne osoby u władzy w Gminie. Nie wiem kogo ale nie obecną ekipę.
   I proszę się nie obrażać. Temat jest gorący bo dotyczy nie tylko blisko 23 milionów gminnych pieniędzy (planowane wydatki na budownictwo mieszkaniowe) ale także dotyczy wielu rodzin w Gminie. Ludzie widzą krzywdę a potem czytają o procesie przyznawania praw do mieszkań. Gdyby Pan widział mnie czytająca czasem dokumenty! 😉

   Najlepsze: Dobre 7 Słabe 2

 22. a jeśli mogę się odnieść do słów “lokalnych watażków” to moi drodzy Stepniczanie Burmistrz nie jest lokalnym watażką. Znam wielu ludzi z jego dawnego środowiska i na samo brzmienie nazwiska Wyganowski sikają w gacie. Macie taką władzę na jaką sobie zagłosowaliście i to tego wielokrotnie.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 7 Słabe 5

  • powiedziałeś, że znasz burmistrza i jego przeszłość. To już tylko przeszłość, tu nikt nie “sika” na dźwięk jego nazwiska, to nie te czasy. Tacy ludzie potrafią bardzo skrzętnie manipulować i uzależniać, więc tekst w stylu sami sobie wybraliście, uważam, że jest nie na miejscu. To prawda, że obywatelskich postaw brakuje, ale póki takim, jak ten będzie uchodziło na sucho, bo kolesiostwo i układy to jeszcze długo się nic nie zmieni. Gratuluję tym co nie sikają i robią coś w kierunku rozwalenia tego zabetonowanego układu! Ciekawi mnie co ty zrobiłeś, aby tacy jak ten już nie szkodzili?
   Zaglądanie na forum nie pomoże.

   Najlepsze: Dobre 9 Słabe 2

  • Co do tego, że taką władzą wielokrotnie Mieszkańcy wybrali – to fakt.
   Nie wiem jak na dźwięk nazwiska burmistrza reagują jego dawni znajomi z pracy. Mnie te objawy sa obce i nawet znajomość jego dokonań zarchiwizowana w IPNie mnie jakoś nie odstrasza. Nie oceniam powodów takich reakcji innych ludzi bo rozumiem, że czasy były inne i nie mi oceniać. Ale mam prawo oceniać działania lokalnej władzy i rozliczać ją z tychże. I tego prawa nawet absolwent “Wieczorowego Uniwersytetu Marksizmu i Leninizmu” mnie nie pozbawi 😉
   Uważam także, że osoby z taką przeszłością i “dorobkiem” na rzecz “utrwalania wartości socjalistycznej Ojczyzny” nie powinny sprawować ŻADNYCH funkcji publicznych.
   Pozdrawiam
   Monika Moroń

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 2

  • @dawny tubylec,
   Napisałeś: “sikają w gacie”. Sikają ze strachu czy nazwisko burmistrza powoduje orgazm?

   Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 2

 23. Tak czytam sobie te wasze forum… jestem dawnym mieszkańcem tej miejscowości. Za każdym razem gdy wpadam w odwiedziny, Stepnica wydaje mi się coraz ładniejsza, ciekawsza. A jak się poczyta to Wasze forum to Pruszków to nic w porównaniu z tym co się dzieje w malutkiej Stepnicy. Ludzie tyle jadu nie ma nigdzie indziej. A jeżeli już oskarżacie to rzucajcie nazwiska niech leje się krew bo takie spekulacje zmuszają do ziewania.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 7 Słabe 12

  • Prokuratura nie wszczyna postępowań na podstawie poziomu jadu czy spekulacji. Gdybyć czytał uważnie, nie tylko zaglądał na NS wiedziałbyś, że wszystko wynika z dokumentów. Może niektórym wystarczają atrapy rozwoju i godzą się na dziadostwo władzy, my nie zamierzamy. Róznica polega na tym, że Ty u nas “bywasz” my tu żyjemy i widzimy co się dzieje. A nie dzieje się jak powinno. Jadu to na sesji poszukaj, tam cieknie z ust lokalnych watażków. Najlepiej jak ktoś czasem zajrzy i innych poucza.

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

  • Jakie spekulacje mogą być w informacji o podjęciu działań przez prokuraturę? Podano podstawy prawne, kogo dotyczy postępowanie i jakie czynnosci podjęto. czego oczekujesz od takiej informacji? Krwi? Wróć na pudelka- ten poziom. Tylko do nas nie wracaj.

   Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

   • napisałem ten komentarz w odniesieniu do ogółu całego forum, a nie tylko w stosunku do tego artykułu. A tekst wróć na pudelka hahaha faktycznie jesteś szalenie odważna by obrażać kogoś pod pseudonimem. Szacun.

    Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 9

    • Gdybyś częściej czytał NS to byś mój nick znał- bo podpisuję się nim od początku. Śmiesznie brzmi to co piszesz, bo nam zarzucasz “jad” i pisanie pod pseudonimem a sam też jakoś nazwiskiem się nie podpisałeś. Przyganiał kocioł… Mamy troszkę dosyć rad i pouczeń od ludzi, którzy wiedzą o naszej gminie tyle co na plaży latem zobaczą. I mylisz się- nie Pruszków, jeszcze lepiej. Nasza władza demokracji na wielomiesięcznym szkoleniu w Moskwie się uczyła. Od słynących z miłości do demokracji wszelakiej radzieckiej służby bezpieczeństwa.
     Podtrzymuję- proponuję wrócić na pudelka. Tam znajdziesz godnych siebie adwersarzy. Co się będziesz z ziejącym jadem plebsem użerał? 😉

     Najlepsze: Dobre 7 Słabe 1

     • z tym że ja akurat nikogo nie obraziłem a ty i owszem. Po drugie mieszkałem w Stepnicy 16 lat i coś tam jednak wiem. A po trzecie wchodzę na Wasze forum dość regularnie, ale widocznie nie jesteś tak sławna jakbyś chciała. I po czwarte nie mierz wszystkich swoją miarą, na pudelka nie zaglądam, ale zapytam żony czy to faktycznie mój poziom. Pozdrawiam i kończę dyskusję z Tobą.

      Debata, kontrowersyjne Dobre 6 Słabe 5

      • I co z tego, że mieszkałes u nas kiedyś 16 lat? Jak to się ma do twojej znajomości bieżących tematów? Skąd wiesz jak sprawy poruszane na NS oceniają mieszkańcy? Mało wiesz a nas pouczasz. I to nie my przywitaliśmy Ciebie zarzutem o jadzie w nadmiernych ilościach. Podaj artykuł, w którym jad wylewa się strumieniami. Jak czytasz uważnie i ze zrozumieniem to pod każdym artykułem albo a treści masz podane źródła informacji i są to głównie jawne dokumenty albo ustawy. Nie można władzy oceniac i krytykować? Z Dzikiem w Moskwie demokracji się uczyłeś?
       Ubawiona słusznie zauważyła, że w tym artykule sa same informacje to poleciałes z ogólnikami. tak robi każdy, komu argumentów brak. Jak NS tak Ciebie odrzuca to po co tu zaglądasz? Przymusu przecież nie ma.

       Najlepsze: Dobre 8 Słabe 2

      • A może Pan konkretnie? Bo dużo Pan pisze ale nic z tego nie wynika. O tym, że NS to zło najgorsze wiemy od burmistrza i radnych, każda sesja o tym mówi, także nie musi Pan po nich powtarzać. Ale jakoś zapominają powiedzieć o tych sprawach, w których NS miała rację i wygrała. A były i sa to sprawy ważne.
       Ja to sie nadziwić nie mogę. Z jednej strony wszyscy sobie słowem “demokracja” gęby wycierają ale jak znajdzie się grupa świadomych, wykształconych i walecznych ludzi i walczy z nepotyzmem i korupcją, informuje ludzi o działaniach władzy i tłumaczy wiele spraw to zaraz kubły pomyj na nich się wylewa. To z jadem to najczęstrze. Jak mamy zbudować społeczeństwo obywatelskie, skoro większość z nas daje się prowadzić jak barany na rzeź? Dostęp do informacji to podstawa, absolutna podstawa i jedyna droga ku normalnemu państwu. Mi imponuje, że sa ludzie którym zwyczajnie się chce i coś robią. Najprościej jest wejśc na stronę, którą prowadzą i utrzymują od lat i sobie po nich pojechać. Ale oni mają na koncie konkretne osiągnięcia a co ma Pan? Co Pan uczynił przez te 16 lat pobytu u nas by było lepiej, uczciwiej i po prostu przyzwoicie??

       Najlepsze: Dobre 9 Słabe 1

      • Wyganowski też podobno tu mieszkał kiedyś, nawet do podstawówki chodził

       Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

  • To sobie ziewaj. Nas ta sprawa interesuje. Mieszkań nie dostało wiele potrzebujących rodzin z gminy i ludzie o tym mówią. Nie mieszkasz tu więc nie wiesz. Coraz ciekawiej wygląda też Goleniów a ludzie wiele zastrzeżeń mają. Jak ktoś dwa razy w roku chodniki pomaluje to mamy mu wszystko wybaczać? To Twoje “ciekawiej” kosztowało nas ponad 100 milionów NASZYCH pieniędzy! Mogo być lepiej, mądrzej i jeszcze ciekawiej.

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 2

   • jakich waszych pieniędzy. Młody, gdybyście nie dostali tej kasy z zewnątrz to byście nic nie mieli.

    Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 6

    • Pieniądze dostała gmina, a tą tworzą jej mieszkańcy. Innymi słowy- to były nasze pieniądze, mieszkańców gminy. Nie wiem co tu jest takie trudne do zrozumienia? Mam instrukce do komentów pisać?
     P.S. Dałem ci lajka. Na zachętę ale nie bierz tego na poważnie.

     Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 2

     • nie mój drogi. Pieniądze otrzymał samorząd lokalny na cele związane z ogólnopojętym rozwojem gminy. Jednakże nie możesz napisać że to za Wasze pieniądze, bo Ty się na to nie składałeś. Oczywiście macie racje że należy władzy patrzeć na ręce i róbcie to dalej. generalnie chodziło mi oto że mało pozytywów jest na tej Waszej stronie. Same afery itd.

      Debata, kontrowersyjne Dobre 7 Słabe 8

      • No widzisz, a jednak to miło jak ktoś patrzy władzy na ręce szkoda tylko, że to się dzieje cudzymi oczami i nie chcesz pomóc. A pozytywy też są, ale to nie strona o tym. Jest takich wiele trzeba tylko się rozejrzeć.

       Najlepsze: Dobre 4 Słabe 1

      • Czuję się wywołana do tablicy. Po pierwsze- witam.
       Są także pozytywne artykuły i sami bardzo byśmy chcieli by takie przeważały. Niestety- w świetle posiadanej wiedzy musielibyśmy kłamać. O własnych sukcesach władza chwali się na gminnej stronie i jakoś nie poczuwamy się zobowiązani do powielania tych informacji. Naszym celem od początku było informowanie Mieszkańców o działaniach władzy i podstawach prawnych czy konsekwencjach tych działań. Myśli Pan, że nie wolelibyśmy pisać o sukcesach? Jest Pan w błędzie. Fakt, że analiza kolejnych dokumentów skutkuje podejmowaniem przez nas kolejnych działań przewidzianych prawem nas nie tylko męczy ale zwyczajnie zasmuca. Kiedyś mieliśmy nadzieję, że każda władzę szacunku dla obywateli i prawa można w końcu nauczyć. Dziś nie jesteśmy już tak naiwni.
       Mówi Pan o “ciekawej” gminie. Mnie interesuje jak kosztowne inwestycje w Gminie przekładają się na jej budżet- i to tak w rubryce wydatki jak i w dochodach. Od lat dochód własny Gminy realnie spada a koszty rosną w szybkim tempie. Nasz problem polega na tym, że nie oceniamy działania władz loklanych w perspektywie kolejnych odwiedzin ale w perspektywie skutków takich działań dla Mieszkańców i Gminy na lata. Proszę poczytac nasze pierwsze artykuły analizujące wydatki budżetowe i inwestycje Gminy i wskazać mi gdzie popełniliśmy błąd? A każdy z nas chciał się mylić.
       Poza tym myli Pan pojęcia- owe 104 miliony to był zaległy podatek wraz z odsetkami. Jako taki był po prostu dochodem Gminy i władze miały pełną swobodę w ich rozdysponowaniu.
       Pozdrawiam
       Monika Moroń

       Najlepsze: Dobre 8 Słabe 2

    • Mieliśmy kasę, którą “watażki lokalne” przepieprzyły, gdzie nie spojrzysz tam wtopa! To co mamy, bo nie rozumiem?

     Najlepsze: Dobre 8 Słabe 2

    • Zdecyduj się człowieku, bo gubisz się w zeznaniach. To w końcu władza w gminie jest super i robi się “coraz ciekawiej”, czy też roztrwoniono ponad 100 baniek pieniędzy, które (jak piszesz) spadły nam jak manna z nieba (pewnie niezasłużenie)?
     NS nie pluje jadem tylko wyciąga dokumenty i je analizuje. Wiele spraw nie ujrzałoby światła dziennego gdyby nie publikacje tutaj. O mieszkaniach tez każdy mówił ale nikt nie skompletował dokumentów i nie podjął działań, tylko oni.
     Za przykład wystarczy podac sprawę wiatraków. Dzięki ludziom skupionym wokół NS i SOT sprawę zatrzymano a ostatnia ustawa odległościowa pokazuje dobitnie, że od początku mieli rację. Możesz sobie spokojnie odwiedzać naszą “ciekawą” gminę właśnie dzięki takim ludziom, którzy patrzą władzy na ręce, pilnują wydawania naszych pieniędzy i podejmują działania gdy coś nei gra.
     I nie zarzucaj innym, że ciebie obrażają- sam przeciez zacząłeś od obrażenia wielu osób, których nie znasz a od których wiele mógłbyś się nauczyć.

     Najlepsze: Dobre 7 Słabe 2

  • Panie dawny tubylec, wszyscy tubylcy wiedzą czyja to wnuczka i jak się nazywa, wielokrotnie już to było powiedziane. Trochę to ignorancja nie wiedzieć a za tubylca się podawać. Polecam obejrzeć komisje, sesje tam wszystko jest, ale jeszcze pan zaśnie i ziewanie nie pomoże.

   Najlepsze: Dobre 8 Słabe 2

  • Witam wszystkich pragnących pozytywnych zmian w Naszej gminie. Cieszę się na samą myśl, że powoli biorą się za „nich”.Jeszcze bardziej ucieszy mnie widok tych „urzędników” wyprowadzanych w bransoletkach z urzędu i złote to one raczej nie będą. NS i ludzie z nią związani robią dobrą robotę i krytykowanie jej w taki sposób jest nie na miejscu.Oby ich starania przyniosły dobre zmiany. (oczywiście nie w wersji PiS.)

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

 24. Najwyższa pora!

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 1

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.