Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

CBA skutecznie powiadomione …

cba_stepnica

Tagi: , , ,

73 komentarze

 1. 6 minuta 25 sekunda

  Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 3

 2. mają się dobrze, PO staremu, koncerty ,biesiady tylko nieco dalej od miejsca dowodzenia ,POzamiejska cisza i winnice “TURNAU ” teraz w modzie .Och!!! te wścibskie gały ciemnogrodzian ….. 😉

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 3

 3. A o 6 rano… pozdrowienia od cioci Celi 😉

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 2

 4. wiadomo coś już o tych krzyżach na cmentarzu

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 5. woooodddy nie ma na wsi czy w mieście , zaraz do biedrony polecę 🙂

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 6. w brzuch ucałujcie pana toż łaskę zrobił ,że guru waszym został a kto się z tego zżyma tego już nima 🙂

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 7. WOOODDDDYY NIEEEE MAAAA

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 8. Posłuchajcie koleżki z PełO z Goleniowa jak robi w gacie. Mało się nie zapłakał w przemówieniu w dniu 3 maja

  https://youtu.be/_Q_N6cpO3-0

  Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 4

  • To już koniec złodziejaszków …

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 3

  • Wojewoda z ramienia PiS, który prawdopodobnie dzięki temu stał się burmistrzem teraz tak płacze i publiczne wygłasza swoje poglądy….

   Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

  • Poważnie obawiam się o los mieszkańców Goleniowa pod rządami Krupowicza.

   Najlepsze: Dobre 9 Słabe 1

  • TW Bolek powiedział: 1 Nigdy nie współpracowałem. 2 Współpracowałem, ale nieświadomie. 3 Współpracowałem świadomie, ale mnie zmusili. 4 Współpracowałem dobrowolnie, ale podawałem fałszywe informacje. 5 Podawałem prawdziwe informacje, ale takie, któremu nikomu nie zaszkodziły. 6 Niektóre donosy mogły zaszkodzić związkowcom, ale nie brałem za to pieniędzy. 7 Brałem pieniądze za współpracę, ale dzieliłem się nimi ze związkowcami. 8 Nie dzieliłem się tymi pieniędzmi, ale miałem kiepską sytuację rodzinną i nie niszczyłem dokumentów na swój temat. 9 Niszczyłem dokumenty na swój temat, ale one były fałszywe. 10 Nigdy nie współpracowałem.

   Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 9. Z dniem 04.05.2016 wymieniono w całym województwie Wszystkich Prokuratorów na stanowiskach kierowniczych prokuratur rejonowych.

  http://goleniow.net.pl/news.php?extend.6094

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

  • Czyżby wreszcie koniec umorzeń zawiadomienień o przekrętach lokalnych kacyków w województwie? Najwyższa pora 🙂

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 2

  • Do pełnienia funkcji Prokuratora Rejonowego w Goleniowie powołano panią Prokurator Małgorzatę Gruszecką. Obowiązki zastępcy powierzono panu Prokuratorowi Hubertowi Kołtuniakowi.

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 10. Miejmy nadzieję że w 2018 roku zniknie w końcu obowiązek meldunkowy i już nie będzie problemu typu “mieszkaniec gminy” a będzie nim każdy kto akurat w danym momencie będzie przebywał na terenie gminy
  Poza tym każdy pracujący człowiek tego nieszczęśliwego kraju płaci średnio 83 % podatku przypomnę że w Starożytnym Rzymie niewolnik płacił 90 % podatku a ludzie wolni płacili 10 % także popatrzcie gdzie my jesteśmy.
  Gmina ma prawo wybudować nawet milion mieszkań jeżeli na wolnym rynku znajdzie chętnych na ich wynajem.
  Pamiętajcie socjalizm (ustrój niewolniczy) to ustrój który niesie za sobą problemy nieznane w żadnym innym ustroju poza tym socjalizm to ustrój niewydolny gospodarczo w którym występuje ciągły deficyt dóbr luksusowych np. mieszkań.
  Popatrzcie na USA co prawdą już też kraj niewolniczy ale korzystają jeszcze z tego co zarobili będąc krajem wolnym i tak cena dość fajnego domu z wyposażeniem oczywiście na prowincji to około 60 tyś dolarów średnia pensja około 2500 dolarów czyli Amerykanin może pozwolić sobie na dom po 2 latach pracy. Teraz Polska cena domu 400 tyś zł średnia pensja 1500 zł czyli Polak może sobie pozwolić na dom po 22 latach Więc jeżeli chcecie dalej pracować na dom 22 lata to głosujcie sobie tak jak do tej pory.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 5

 11. Tymczasem pęka rura na ulicy Generała Maczka (to dlatego nie mięliście przed chwilą wody). Lokatorzy walczą od wczoraj bo rura znajduje się w środku budynku. Dziś ekipy musiały rozwalić kawał ściany aby usunąć awarię. Straż właśnie skończyła wypompowywać wodę z domu. Ludzie załamani, dom zrujnowany. Wchodzi na to nasz jaśnie pan burmistrz Wyganowski i prosto z mostu oznajmia dwóm kobietom zamieszkującym dom, że nie mogą liczyć na żadną pomoc bo nie ma na to pieniędzy. W takim momencie biednym kobietom takie słowa; tak jak by nie mógł chociaż poczekać do jutra, spróbować coś załatwić, zapytać tej pani z opieki co zarabia 8 tysięcy czy można jakoś ludziom pomóc – niepojęte chamstwo w państwie!!!

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

  • Jak to nie ma pieniędzy? Przecież mieszkamy w “najbogatszej gminie w Polsce”, która “prężnie się rozwija” dzięki mądrym inwestycjom naszej władzy!
   Na dowozy maluchów NIE MA, na anglistkę NIE MA, na pomoc mieszkańcom NIE MA. To na co jest? Taka bieda, że starcza tylko na astronomiczne pensje dla urzędasów. Sobie krzywdy nie zrobią. Ale jak ludzie wybrali tak mają. Taka prawda.

   Najlepsze: Dobre 19 Słabe 1

  • Współczuję.
   A rury z czego były?

   Polecam pisać wnioski do gminy a nie na gębę, niech się pomęczą z odpowiedzią…

   Może rodzina Makowskiej i Mutkowskiej oraz koledzy Adamowskiej policjanci wypowiedzą przyznane im w dziwnych okolicznościach umowy na rzecz pokrzywdzonych????

   Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

  • na wskroś nowoczesnym mieście
   nie było majówki ? to Ja już wolę
   z powrotem wieś , Czy to też było celowe wywalanie pieniędzy
   za czasów wsi (tzw ,,kupowanie głosów” dla miasta)
   Cel osiągnięty i w….. się

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

   • cóż… nie trzeba wielu pieniędzy na zorganizowanie majówki tylko pomysł….. ale kto ma to zrobić? GOK ?
    szkoda….. dla mnie impreza majówkowa (niezależnie od jakości) była już swoistą tradycją….. oj szkoda…..

    Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

  • PIS zapowiada wybory do samorządu na wiosnę (miały być jesienią)
   To Gruby będzie robił majówki 😉

   Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 12. Tak czytam te różne wypowiedzi osób i trochę się dziwie, że nikt nie zwrócił uwagi na osoby, które dostały mieszkania na nowym osiedlu z bardzo daleka np. Stargardu, Szczecina i nic w naszej Gminie nie robia, tj, pracują czy pełnią jakieś ważne społecznie funkcje!!!!! Czy nie jest to ciekawe?????

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

 13. Podobno już jacyś oficerowie prowadzą wywiady wśród mieszkańców. Czy coś wiecie na ten temat. Dwóch Panów po cywilnemu w samochodzie osobowym.?
  Czy to prawda

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 14. Informuję niejakiego “anonima”, że pisze głupoty i wprowadza ludzi w błąd. Nikt nikomu nie dał mieszkań tylko PRAWO NAJMU mieszkania z zasobów gminy. Te umowy można wypowiedzieć z “ważnych przyczyn” i przewiduje to ustawa o ochronie praw lokatorów. Robi sie to sądownie ale brak uprawnienia do najmu mieszkania z zasobów gminy to raczej “ważna przyczyna”. Nie pisz anonimie, że umowę można wypowiedzieć tylko jak ktoś zalega z czynszem, bo sama ustawa przewiduje więcej przyczyn wypowiedzenia. Doucz się i nie rób ludziom wody z mózgu!

  Art. 11 ust. 2 pkt 10 ustaqwy o ochronie praw lokatorów:
  10. Z ważnych przyczyn, innych niż określone w ust. 2, właściciel może
  wytoczyć powództwo o rozwiązanie stosunku prawnego i nakazanie przez sąd
  opróżnienia lokalu, jeżeli strony nie osiągnęły porozumienia co do warunków i
  terminu rozwiązania tego stosunku.

  Chyba brak uprawnienia do najmu lokalu mieszkalnego z zasobów gminy zalicza się do “ważnej przyczyny”? Każda taką umowę można rozwiązać sądownie.

  “Analizując orzecznictwo sądowe, zwłaszcza Sądu Najwyższego można dojść do wniosku, iż w sytuacjach, w których dochodzi do kolizji praw (interesów) właściciela i najemcy, należy przy rozstrzyganiu mieć przede wszystkim na uwadze ochronę praw właścicielskich – tak np. wyrok Sądu Najwyższego z dnia 14 kwietnia 1997 r., sygn. akt II CKN 26/97 oraz uchwała Sądu Najwyższego z dnia 14 czerwca 1989 r., sygn. akt. III CZP 57/89.”

  I kto tu ma “pozamiatane” cwaniaczku? Radzę czytać ustawy do końca 😉

  Debata, kontrowersyjne Dobre 6 Słabe 5

  • A tu kodeksik cywilny 😉

   Art. 58 [Bezprawność czynności]
   § 1. Czynność prawna sprzeczna z ustawą albo mająca na celu obejście ustawy jest nieważna, chyba że właściwy przepis przewiduje inny skutek, w szczególności ten, iż na miejsce nieważnych postanowień czynności prawnej wchodzą odpowiednie przepisy ustawy.
   § 2. Nieważna jest czynność prawna sprzeczna z zasadami współżycia społecznego.
   § 3. Jeżeli nieważnością jest dotknięta tylko część czynności prawnej, czynność pozostaje w mocy co do pozostałych części, chyba że z okoliczności wynika, iż bez postanowień dotkniętych nieważnością czynność nie zostałaby dokonana.

   A tu naruszono i ustawę i zasady współżycia społecznego. Taka kumulacja 😉

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

  • Jeszcze jest taki maciupeńki problemik ekonomisto wiejski; najemcy otrzymali mieszkania w tzw stanie developerskim, czyli bez podłogi, bez łazienki itp. Jak rozwiążesz to, że najemcy, zainwestowali w glazurę, wyposażenie, niektórzy nawet poprzesuwali ściany! jak na swoim, a teraz, na skutek szalbierstwa z przydziałami, muszą to opuścić?. Czy wiesz, że w normalnym państwie, lokator otrzymujący lokal mieszkalny z zasobów gminy nie może nic zmieniać w wyposażeniu bez zgody samorządu?
   Skoro wszystko wiesz, to może odpowiesz na te pytania?
   A CBA? Spisze protokół z kontroli i na tym koniec. Nie będą się szarpać z króliczkiem, skoro mają do wykończenia cesarzy przekrętów.

   Debata, kontrowersyjne Dobre 6 Słabe 5

   • Czyli krótko mówiąc, jak się nie obrócisz i tak d…pa z tyłu.

    Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

   • Jeżeli sobie poprzesuwali ściany bez uzgodnienia z włascicielem to złamali umowę- co się kwalifukuje do jej wypowiedzenia. CBA nie będzie wypowiadac tych umów, to musi zrobić (zgodnie z prawem którego ewidentnie nie znasz) właściciel, czyli gmina. Tylko nastanie zarząd komisaryczny i porządek się zrobi.
    Co do nakładów- można je zwrócić. I tak gminie bardziej opłaca się zwrócić 20 tysięcy i odzyskać posiadanie mieszkania wartego ponad 100 tysięcy niż udawać, że nic się nie stało. Przecież nie wszystkie umowy będą wypowiadane, tylko te które podpisano z nieuprawnionymi do mieszkań w gminie i te, które podpisano wskutek działań niezgodnych z prawem. Uczciwi i uprawnieni śpią spokojnie.
    Nie mędrkuj już tak o tym CBA, o którym mało wiesz. Skutecznie zadziałali np. w maleńkim Małkocinie. Ale przeciez ty wiedze czerpiesz tylko z nagłówków w GW 😉

    Najlepsze: Dobre 6 Słabe 1

   • CBA to nie NIK. Nie sporzadza żadnych pokontrolnych protokołów tylko współpracuje z prokuraturą okręgową. I tu nie ma “raportów pokontrolnych” tylko stawiane są zarzuty o ile zachodzą takie przesłanki.

    Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

   • Przepieprzenie 100 mln zł to iście cesarskie

    Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

 15. do zadań specjalnych ,ktoś podpowiedział ,że główny dowodzący w przydzielaniu mieszkań jest “miłośnikiem zwierząt ” 🙂 i kot mieszkanie dostanie .Najciekawsze jest to jak podanie trafiło w ręce komisji ? ,przecież sam przewodniczący oznajmił , że ” nie było to możliwe aby tyle podań rozpatrywać “. Najprawdopodobniej podanie od kota było tylko jedno i miaaaaałci 😉 kici 😉 szczęście .

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

 16. na początku metropolie, potem województwa, następnie powiaty a na szarym końcu gminy. Platfusy mogą zrobić zamach stanu i będzie koniec marzeń!

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

 17. Ale wy jesteście jebnieci a tam naprawdę dostali mieszkania sami młodzi ludzie z dziećmi zawiść ludzka nie zna granic

  Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 17

  • Dokumenty wskazują co innego.
   Poczekaj z emocjami na wyniki kontroli …

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 2

  • Sami młodzi z dziećmi ha ha ha np. młody P. Mutkowski z żoną – bez dzieci – 2 pokoje no faktycznie
   przykładów można mnożyc….

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

   • Albo Pani, która ma kota i rodzice kota nie akceptują 🙂
    Dostała! 🙂

    Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

   • masz rację, panowie policjanci też mieszkają sami na dwóch pokojach. ciekawe czy ktoś to może skontrolować to i porównać z ich podaniami o mieszkanie.

    Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

  • Uderz w stół a nożyce się odezwą. Nie ma co się oburzać – jeżeli władza uprawia matactwo, lawiranctwo, mydlenie oczu to uczciwi obywatele są w obowiązku to obnażyć. Nie każdego stać niestety na to aby być myślącym mieszkańcem danej gminy z charyzmą na dodatek. Na tym właśnie żeruje władza- na ludzkich słabościach, bojaźni i nieznajomości prawa. Ładnie? Ładnie! – i to wystarczy przeciętnemu Kowalskiemu do szczęścia. No chyba że Kowalski się potknie, a wtedy? – O! Ja to mu pokażę! Pokaże położone uszy po sobie, czapkę w dłoni i czołobitność przed jaśnie panującym i jego dworem. Na szczęście nie wszyscy są strachem podszyci, znają swoją wartość i swoje prawa. I chwała takim ludziom za to, że takimi są.

   Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

  • To ich prawo nie obowiązuje? Oj! To zupełeni jak nasze gminne władze 😉

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 1

  • Bo z naszej gminy to młodze rodziny z dziećmi wniosków o mieszkania nie składały? Tu nie chodzi o metryki a o prawo i o to, że te mieszkania należały sie rodzinom z naszej gminy. To nasz wspólny majątek i nasze mieszkania. Taka jest prawada a że komuś nie pasuje…

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

  • Jakie wspaniałe słownictwo.
   Gmina ma obowiązek zaspokoić potrzeby mieszkaniowe jej mieszkańców, a nie dyskryminować starszych, w trudnej sytuacji, czy najlepszy przykład: pogorzelców. To nasz majątek dla członków naszej społeczności, a nie Goleniowa, Stargardu, Wolina, Przybiernowa czy Szczecina.
   To nie program rządowy : “Mieszkania dla młodych”, czy “Mieszkania dla policjantów”!!!
   To ty jesteś taki jak to napisałeś, albo tak tępy jak Ci co te mieszkania rozdawali..

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

  • My jestesmy po prostu uczciwi. Nie lubimy gdy łamie sie prawo dla własnych interesików i narusza interes mieszkańców naszej gminy. Ja rozumiem, że wam grubu głupot nagadał ale to my jesteśmy włascicielem majątku gminy a władza nim tylko zarządza. Poza tym- NIKT wam mieszkań nie dał! To tylko prawo najmu tych mieszkań i można je wypowiedzeć. Poczekajmy na wyniki kontroli, winni usłyszą zarzuty a niezgodnie z prawem zawarte umowy się wypowie. Po co te obelgi?

   Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

   • Wiejski ekonom głupot o demokracji w telewizorni się nasłuchał i teraz mędzi na forum. Spróbuj odebrać mieszkanie przydzielone komuś, gdy najemca nie zalega z opłatami! To tak jak byś krowę, która latami stała w jednym miejscu przestawił w inne.
    P r z y j m i j d o w i a d o m o ś c i: p o z a m i a t a n e !

    Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 6

    • a jak się udowodni,że umowę zawarto poprzez machlojki,przestępstwo itd to też pozamiatane?

     Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

    • Art. 11 ust. 2 pkt 10 ustaqwy o ochronie praw lokatorów:
     10. Z ważnych przyczyn, innych niż określone w ust. 2, właściciel może
     wytoczyć powództwo o rozwiązanie stosunku prawnego i nakazanie przez sąd
     opróżnienia lokalu, jeżeli strony nie osiągnęły porozumienia co do warunków i
     terminu rozwiązania tego stosunku.

     Chyba brak uprawnienia do najmu lokalu mieszkalnego z zasobów gminy zalicza się do “ważnej przyczyny”? Każda taką umowę można rozwiązać sądownie.

     “Analizując orzecznictwo sądowe, zwłaszcza Sądu Najwyższego można dojść do wniosku, iż w sytuacjach, w których dochodzi do kolizji praw (interesów) właściciela i najemcy, należy przy rozstrzyganiu mieć przede wszystkim na uwadze ochronę praw właścicielskich – tak np. wyrok Sądu Najwyższego z dnia 14 kwietnia 1997 r., sygn. akt II CKN 26/97 oraz uchwała Sądu Najwyższego z dnia 14 czerwca 1989 r., sygn. akt. III CZP 57/89.”

     I kto tu ma “pozamiatane” cwaniaczku? Radzę czytać ustawy do końca 😉

     Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 18. Korupcja w Gdańsku. Już 27 osób z zarzutami prokuratorskimi

  27 – tylu osobom prokuratura postawiła dotąd zarzuty popełnienia przestępstw w aferze korupcyjnej gdańskiego magistratu. – Trwa nieustanna praca nad dokumentami zabezpieczonymi w Urzędzie Miejskim w Gdańsku i w Gdańskim Zarządzie Nieruchomości Komunalnych – informuje Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku i przedłuża śledztwo do czerwca 2015 r.
  Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
  Postępowanie – pod nadzorem prokuratury – prowadzą funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego w Gdańsku.

  Zarzuty popełnienia przestępstw korupcyjnych, polegających na udzieleniu, przyjęciu bądź pośrednictwie w przyjęciu korzyści majątkowych, w celu bezprawnego uzyskania przez osoby nieuprawnione praw do gminnych mieszkań komunalnych, przedstawiono dotąd 27 osobom. Są to zarzuty korupcji biernej, czynnej, płatnej protekcji czy fałszowania dokumentów.

  – Cztery spośród podejrzanych osób w chwili przedstawienia zarzutów popełnienia przestępstw były urzędniczkami Urzędu Miejskiego w Gdańsku, a piąta kobieta była emerytowanym urzędnikiem – dodaje prok. Mariusz Marciniak, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku. – Obecnie wobec nikogo z 27 podejrzanych nie jest już stosowane tymczasowe aresztowanie – nie ma takiej potrzeby. W toku śledztwa funkcjonariusze CBŚ, na polecenie prokuratora, zabezpieczyli komplet dokumentów niezbędnych do ustalenia stanu faktycznego. W tej sytuacji prokurator uznał, że osoby podejrzane nie mają już żadnych możliwości negatywnego ingerowania w tok postępowania.

  Wobec podejrzanych są stosowane inne, nieizolacyjne, środki zapobiegawcze, takie jak poręczenia majątkowe, dozory policji i zakazy opuszczania kraju. Na poczet grożących kar grzywny prokurator zastosował również zabezpieczenia majątkowe.

  – Prezydent miasta, jego (były już – red.) zastępca oraz inni pracownicy funkcyjni sprawujący szeroko rozumiany nadzór nad działalnością wydziału gospodarki komunalnej urzędu nie zostali jeszcze przesłuchiwani – dodaje prokurator Marciniak.

  Aż 40 zarzutów korupcyjnych

  Śledztwo zostało przedłużone do czerwca 2015 r.

  – Trwa nieustanna praca nad dokumentami zabezpieczonymi w urzędzie i GZNK – tłumaczy Mariusz Marciniak. – Od rezultatów tej pracy zależy to, w jakim charakterze będą przesłuchiwane kolejne osoby – świadków lub podejrzanych.

  Wszystko zaczęło się od dwóch pracownic wydziału gospodarki komunalnej. 45-letnia Katarzyna M. i 53-letnia Krystyna W. pod koniec sierpnia ub.r. zostały aresztowane na trzy miesiące. Kobiety miały brać pieniądze w zamian za przyznawanie prawa do mieszkań komunalnych osobom, którym takie lokale się nie należały, bo nie spełniały kryteriów.

  Wysokość korzyści majątkowych, które obie kobiety miały przyjąć, była nie mniejsza niż łącznie 536 tys. zł. Na Krystynie W., która w areszcie spędziła ponad trzy miesiące, ciąży dziś 40 zarzutów o charakterze korupcyjnym. Krystynie M. śledczy postawili 19 zarzutów.

  Kolejnymi dwiema urzędniczkami w sprawie są Marzena S. i Beata Z. (po trzy zarzuty, zastosowano poręczenie majątkowe i zawieszenie w czynnościach). W przypadku Marzeny S. do aresztowania doszło w wyniku zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa złożonego przez wydział gospodarki komunalnej. Przyczyną był donos na urzędniczkę, który złożył mieszkaniec Gdańska. Zatrzymana pracowała w urzędzie od 1989 r.

  Piątą urzędniczką jest Krystyna D. W trakcie zatrzymania była już na emeryturze. Ciąży na niej już 30 zarzutów. Powołując się na wpływy w magistracie, obiecywała lokale komunalne poza kolejką. Za pośredniczenie miała otrzymać w sumie 107,5 tys. zł.

  Kobietom grozi do 10 lat więzienia.

  Klauzula niekaralności

  Do tej pory przesłuchano kilkudziesięciu świadków, część z nich skorzystała z klauzuli niekaralności, wynikającej z art. 229 § 6 Kodeksu karnego, który mówi, że “Nie podlega karze sprawca przestępstwa określonego w § 1-5, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział”.

  Cały tekst: http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/1,35636,17169854,Korupcja_w_Gdansku__Juz_27_osob_z_zarzutami_prokuratorskimi.html#ixzz47b2DHR6g

  PS
  już ne 27 a 35 osób 🙂

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 19. 😉

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 1

 20. Osoby mogące posiadać informacje na temat nieprawidłowości przy przydziele mieszkań informujemy, że mogą one skorzystać z KLAUZULI NIEKARALNOŚCI wynikającej z art. 229 § 6 Kodeksu karnego, który mówi, że “Nie podlega karze sprawca przestępstwa określonego w § 1-5, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział“.
  Zgłoszenie dotyczące korupcji można przekazać Policji pisemnie lub osobiście

  Kontakt: Wydział dw. z Korupcją KWP w Szczecinie
  ul. Małopolska 47 / 70-515 Szczecin
  tel. 0 91 821 66 25
  fax 0 91 821 66 24
  e-mail: korupcja@szczecin.policja.gov.pl

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 21. jedziem z tym śledziem..

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

 22. Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 23. No To się narobiło… 😀

  Najlepsze: Dobre 24 Słabe 0

 24. Dziękujemy posłowi za wsparcie!
  Wreszcie poseł zainteresował się “ludzkimi sprawami”.

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

 25. Hmmm, toż to szok posłowie potwierdzają słowa “oszołomów” z NS…

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)