Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Poseł Kukiz’15 składa wniosek do CBA w sprawie przydziału mieszkań w gminie Stepnica

cba

 

Poseł Ruchu Kukiz’15 Paweł Skutecki złożył do CBA wniosek o przeprowadzenie kontroli w sprawie przydziału mieszkań z gminnego zasobu mieszkaniowego w gminie Stepnica w latach 2012-2016.

Celem działań kontrolnych CBA jest ujawnianie korupcji w instytucjach państwowych i samorządzie terytorialnym oraz nadużyć osób pełniących funkcje publiczne, a także działalności godzącej w ekonomiczne interesy państwa.

Osoby mogące posiadać informacje na temat nieprawidłowości przy przydziele mieszkań informujemy, że mogą one skorzystać z KLAUZULI NIEKARALNOŚCI wynikającej z art. 229 § 6 Kodeksu karnego, który mówi, że Nie podlega karze sprawca przestępstwa określonego w § 1-5, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.
Zgłoszenie dotyczące korupcji można przekazać Policji pisemnie lub osobiście

Kontakt: Wydział dw. z Korupcją KWP w Szczecinie
ul. Małopolska 47 / 70-515 Szczecin
tel. 0 91 821 66 25
fax 0 91 821 66 24
e-mail: korupcja@szczecin.policja.gov.pl

Tagi: , , , , ,

56 komentarzy

 1. najmądrzejszy ,łebski POgromca budżetu widziałem szykuje już ciągnik z przyczepą bo trochę tych POsługusuw tutaj mamy .🐷🐴🐑🐮

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 1

 2. Dzisiejsza „Rzeczpospolita” ujawniła treść SMS-a, który trafił do funkcyjnych działaczy Platformy Obywatelskiej. Wszyscy oni obowiązkowo mają stawić się 7 maja w Warszawie na marszu organizowanym przez KOD i opozycję.

  „Każda osoba funkcyjna decyzją władz partii (poseł, senator, radny, burmistrz, wójt, prezydent, pracownik biura) ma obowiązek jechać lub zapewnić osobę, która ją zastąpi”

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 1

 3. To poczytajcie jeszcze co ludzie mówią o dotacjach LGR gdzie Wyganowski jest skarbnikiem.

  Patrz komentarze pod artykułem:
  http://www.kamienskie.info/przyznano-dofinansowania-z-lokalnej-grupy-rybackiej-zalew-szczecinski/

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

  • jakaś pralnia,jakaś Biedronka – wszystko w ramach pomocy rybakom 🙂
   tych złodziei trzeba pogonić raz na zawsze gdzie pieprz rośnie!

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

 4. Czy wystarczy wyłać maila na ten adres korupcja@szczecin.policja.gov.pl czy trzeba jeszcze zadzwonić?

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 5. Być wiernym władzy czy organom ścigania? Oto jest pytanie 😉
  Jedno wam powiem żuczki: gruby was do więzeinia nie wsadzi, organy ścigania już mogą 😉

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 1

 6. Ludzie nie rozumiem dlaczego wy ciągle nie chcecie mieć wolności tylko litościwego Pana. Zrozumcie jedno w systemie niewolniczym (czytaj systemie sprawiedliwości społecznej) zawsze będą nadużycia i zawsze będą pokrzywdzeni a najbardziej na socjaliźmie cierpią nie ci bogaci a właśnie ci najbiedniejsi. Wmawia się wam takie bzdury np że należy nałożyć na tych bogatych wysokie podatki najlepiej 100% a to nie tędy droga. Podatki i daniny publiczne zawsze odczuwa ten na samym dole ogniwa czyli ten najbiedniejszy i tylko obniżka podatków powoduje że temu najbiedniejszemu się poprawia.
  Pamiętajcie system ten został pomyślany po to aby woda była mętna bo mętnej wodzie dobrze łowi się ryby. Powiedzcie mi dlaczego mieszkania komunalne nie są przyznawane na drodze licytacji tylko decydują jakieś nie do końca jasne zasady ich przydziału no właśnie po to aby można było mataczyć przy ich przydziale mówię tu oczywiście ogólnie bo nie wiem czy akurat w tym przypadku mataczenie miało miejsce.To samo jeśli chodzi o przetargi i zamówienia publiczne dlaczego one nie odbywają się na drodze licytacji a no dlatego żeby można było w razie czego mataczyć a licytacja niestety uniemożliwia mataczenie. Ludzie zrozumcie jedno tylko ograniczenie władzy urzędniczej sprawi że będzie wam się żyło lepiej a poza tym należy wprowadzić jeszcze jedną zasadę obok karnej a mianowicie taką że urzędnik odpowiada finansowo za ewentualne szkody jakie wyrządził swoimi decyzjami, uwierzcie taki urzędnik nigdy nie podejmie niekorzystnej decyzji dla człowieka. Ludzie siła jest w was dlatego nie czekajcie na CBA tylko jednoczcie się organizujcie referendum i zmieniajcie władzę jeżeli się nie podoba a jeżeli nie to siedźcie cicho w myśl zasady czemuś biedny boś głupi czemuś głupi boś biedny

  Debata, kontrowersyjne Dobre 5 Słabe 9

  • To co opisujesz wymaga czasu a na łamanie prawa trzeba reagować natychmiast. I dobrze się stało, że naszą gminą zainteresował się poseł bo niektórym gmina z prywatnym folwarkiem zaczęła się mylić. Jak Ty sobie toczysz filozoficzne dywagacje inni działają. I chwała im za to 🙂

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

   • To nie żadne dywagacje tylko edukacja uciśnionego narodu i pamiętaj kropla drąży skałę wspomnisz moje słowa a CBA nic tu nie zdziała to pic na wodę a nawet jeśli to jak nie przeprowadzicie referendum to rządzić będą z za krat.

    Debata, kontrowersyjne Dobre 0 Słabe 6

 7. Naprawdę frajerów szukasz. dzisiaj ustalić kto z kim i dlaczego nie jest trudne. A dlaczego? Ponieważ wszyscy mają telefony komórkowe a część danych jest archiwizowana. lepiej się przyznać, bo i tak wyjdzię.

  “Polskie prawo telekomunikacyjne nakazuje wszystkim operatorom sieci telefonicznych i publicznym dostawcom usług telekomunikacyjnych archiwizować dane o połączeniach użytkowników (popularnie nazywane billingami). Obecnie czas przechowywania tych danych wynosi dwa lata, ale ma zostac przedłużony”

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 1

 8. Wiatr odnowy 😉

  Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 3

 9. Hmmm, a kto to na zdjęciu Rysiu?

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 10. Serdecznie dziękuję Posłowi Pawłowi Skuteckiemu z Bydgoszczy Posła Klubu Parlamentarnego KUKIZ’15 , za to że zainteresował się sprawą oraz podjął interwencję.

  Pawle serdecznie Ci dziękuję , czekamy na Twój mam nadzieję bliski czas odwiedzin Gminy Goleniów i Stepnica i na spotkania z wyborcami.

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 0

 11. Nie róbcie sobie wielkiej nadziei! Dopiero co zmieniła się wierchuszka, a “doły” mocno się trzymają. Poza tym, takie procesy trwają latami, a byli już tacy samorządowcy, co kierowali miastami zza krat. Nie wiem, kto z tych co hipotetycznie “załatwili” mieszkanie pod stołem się zgłosi do Policji, która nie jest bezstronna.
  Trudno zebrać konkretne dowody, a sądy jakie są, każdy widzi.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 10

  • No tak. Najlepiej nic nie robić tylko marudzić, że nic nie działa. A chętnych do zgłaszania się może być paru, w końcu klauzula niekaralności pozwoli im uniknąc kary o ile zgłoszą sie sami zanim ktoś na nich doniesie.

   Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

   • Pomyśl, człowieku, gdybyś to Ty dostał propozycję załatwienia mieszkania pod stołem, mieszkasz już, a teraz, tracąc łapówkę i mieszkanie przenosisz się… no gdzie? Do lasu?

    Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 13

    • Ja łapówek nie dałem i nie daję dlatego śpię spokojnie. Ale powiedz mi- co tym ludziom po mieszkaniu jak siedziec pójdą? Na wolności zawsze możesz coś zrobić, przeciez wcześniej pod mostem nie spali. Na ich miejscu biegłbym składac zeznania, bo jak CBA wkroczyło to szanse na ukrycie przestępstwa są raczej małe. Nie z takimi hojrakami sobie radzili. Także lepiej oddac co nie Twoje i cieszyć się wolnościa jak oddać, siedzieć, wstydu rodzinie i sobie narobić i potem jeszcze pracy nie dostać, bo kto takiego zatrudni?? Tu nie ma nad czym dywagować. A że na złodzieju czapka gore? Wystarczyło byc uczciwym!

     Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

     • Przeważnie w momencie dawania łapówek są dwie osoby; dający i biorący. Nawet gdyby dawca zapisał numery banknotów, to biorący dawno je wymienił. A bilingi? Pomocne, ale świadczące tylko o kontakcie, bo nie wierzę, by dawca rozmawiał z biorcą np o wysokości czy miejscu przekazania. Ale jeśliby… obaj byli tak głupi, to wtedy jest szansa na ukaranie winnych, przy założeniu, że śledczy są OK.
      A w śledztwie można się przyznać a potem zaprzeczyć. O różnych formach nacisku również należy zapomnieć. Ile lat ciągnie się sprawa tajnych więzień CIA?
      Ja tu w żadnym razie nie reprezentuję oszustów, ale hurra optymizm i wiara w szybką sprawiedliwość jest nie wskazana.

      Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 7

      • Jest coś takiego jak zeznania świadków. Wiele procesów oparło się tylko o dowody z zeznań i oszuści poszli siedzieć. Do tego są nawet na NS nagrania z sesji i komisji a to kopalnia informacji.Co do zmiany władzy w Polsce- masz rację. Teraz u włądzy jest PiS a słynny Ziobro został nie tylko ministrem sprawiedliwości ale także prokuratorem generalnym. Każdy prokurator, który chce zachowac stołek chce także wykazać się przed nową władzą. A co by nie powiedzieć sprawa nie dość, że dotyczy wielkiego majątku gminy i jest medialnie nośna to w dodatku dotyczy peowskiej władzy zarządzanej przez pana z teczką w IPNie. Lepszego momentu na zgłoszenie takiej sprawy nie było i nie będzie. A jak się potoczy sprawa zobaczymy ale ja jestem dobrej myśli 🙂
       Także szczerze Tobie radzę, pisz tego maila 😉

       http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetails.do?idx=WY&katalogId=3&subpageKatalogId=3&pageNo=1&nameId=16397&osobaId=29445&

       Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

      • Ha ha ha 😉
       Co? Dupeczkę ścisnęło? 😉

       Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

    • .

     Najlepsze: Dobre 4 Słabe 1

    • W odpowiedzi na ten komentarz Anonima: “Pomyśl, człowieku, gdybyś to Ty dostał propozycję załatwienia mieszkania pod stołem, mieszkasz już, a teraz, tracąc łapówkę i mieszkanie przenosisz się… no gdzie? Do lasu?”

     Nad łapówkarzami i złodziejami każesz nam się litować?? Sprawa prosta- albo się przyznają zanim CBA weźmie ich w obroty albo siedzą. Dla mnie wszyscy co dali łapówki i co je wzięli powinni nie tylko siedziec i miec zabrane mieszkania ale powinno im się konfiskować cały majątek. Ja złodziejstwa i złodziei bronić nie zamierzam! Przed wojną takiemu urzędnikowi kara śmierci groziła i jakoś nie tylko nikt nie narzekął ale tez nie kradli jak dzisiaj!

     Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

    • Pomyślałem sobie, że jesteś pewnie umoczony i właśnie próbujesz przekonac innych by ciebie nie wydali. Ale teraz sprawy nie prowadzą policjanci z posterunku w Stepnicy tylko CBA. I zgadzam się z tymi, którzy piszą że lepiej samemu sie przyznać i uniknąc kary (nawet kosztem mieszkania) niż iśc siedzieć. W Stepnicy taki ktoś z takim wyrokiem łatwego życia miec nie będzie. Ani on ani jego rodzina. Do tego faktycznie pracy porządnej raczej nie znajdzie z takim wyrokiem. Niestety- jak sie nieucziciwie załatwiło to i owo to trzeba liczyć sie z konsekwencjami. Mi sie wydaje, że życie więzienne nie każdemu służy… Poza tym to sa umowy najmu a te i tak można wypowiedzieć, bo to są tylko najemcy a mieszkania ciągle nie ich a gminy – czyli nasze. Także argument o utracie mieszkania mocno nietrafiony, bo taka umowe można wypowiedzieć bez względu na to czy delikwent sie przyzna czy nie.

     Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

     • Spokojnie – CBA ma swoje metody aby uzyskać zeznania świadków.
      To nie są chłopcy z łapanki – to profesjonaliści.
      Z resztą podobno są już tacy co chcą zeznawać 😉
      Teraz już będzie na wyścigi 😉

      Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

      • Ktoś tu napisał że spokojnie bo sa chętni do zeznawania . I wcale się nie dziwię . Kiedy CBA zajmuje się juz sprawą to winni tylko mogą liczyć na złagodzenie wyroku lub na status świadka tym osobom które same zgłoszą się i podejmą współprace w trakcie śledztwa. Inaczej lipa murowana odsiadka 🙂

       Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

      • Zgadzam się. Kto mądry juz maila wysłał. Prawda jest taka, że mieszkań przyznano ponad 100 i wiara, że ktoś się nie wyłamie z “układu” i nie zezna żeby siebie chronić jest strasznie naiwna. A z klauzuli niekaralności skorzystać może tylko ten, który sie przyznał zanim inni na niego doniosą. Wtedy to musztarda po obiedzie. Dla mnie jeszcze będzie bardzooo ciekawie 😉

       Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

    • Jakaś cienka ta linia obrony. Pewnie tych co potencjalnie dawali, stać na to, żeby sobie kupić mieszkanko od dewelopera.

     Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

    • @ Anonim
     To i tak nie sa mieszkania tych ludzi, oni je tylko wynajmują. Mówisz im zatem, że bardziej się opłaca iść siedziec za nie swoje mieszkanie niz się przynac i uniknąc kary? Przecież najem można wypowiedzieć tak czy siak. Ktoś z was zna w ogóle przepisy czy tylko własne cztery litery nieudolnie próbujecie ratować jak zawsze kosztem ludzi? Niech ida za was siedzieć, no jasne! Sezon na Frajera Stulecia ogłaszam za otwarty! 😉 🙂
     Musi byc goraco na grilu u wodza 😉 🙂

     Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

    • A tymczasem w Stepnicy 😉

     Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

  • wpadli 🙂

   Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

  • Dało sie w mateczniku PO w Trójmieście da sie i u nas 🙂

   “Zarzuty popełnienia przestępstw korupcyjnych, polegających na udzieleniu, przyjęciu bądź pośrednictwie w przyjęciu korzyści majątkowych, w celu bezprawnego uzyskania przez osoby nieuprawnione praw do gminnych mieszkań komunalnych, przedstawiono dotąd 27 osobom. Są to zarzuty korupcji biernej, czynnej, płatnej protekcji czy fałszowania dokumentów.”

   Cały tekst: http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/1,35636,17169854,Korupcja_w_Gdansku__Juz_27_osob_z_zarzutami_prokuratorskimi.html#ixzz47ErYSHaq

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

  • To nie jest policja tylko CBA. Eldorado się skończyło. Nie strasz ludzi, bo jedyne co ich jeszcze uchroni przed kara to przyznanie się. Taka prawda a ty zaklinasz rzeczywistość. I ci, których stac na łapówki raczej mają gdzie się podziać. Gorzej z tymi, którym odmówiono mieszkań choć sa biedni.

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

  • CBA, poseł… No masz rację- niech ci co brali lub dawali łapówki albo załatwiali mieszkania swoim nie robią sobie nadziei. Bo jej nie ma dla nich 🙂

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 12. Art.231 kk
  § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego,
  podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej,
  podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
  § 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa nieumyślnie i wyrządza istotną szkodę,
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  § 4. Przepisu § 2 nie stosuje się, jeżeli czyn wyczerpuje znamiona czynu zabronionego określonego w art. 228 sprzedajność pełniącego funkcję publiczną,

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 13. Art. 228. § 1. Kto, w związku z pełnieniem funkcji publicznej, przyjmuje korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę,podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

  § 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawcapodlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  § 3. Kto, w związku z pełnieniem funkcji publicznej, przyjmuje korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa,podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

  § 4. Karze określonej w § 3 podlega także ten, kto, w związku z pełnieniem funkcji publicznej, uzależnia wykonanie czynności służbowej od otrzymania korzyści majątkowej lub osobistej albo jej obietnicy lub takiej korzyści żąda.

  § 5. Kto, w związku z pełnieniem funkcji publicznej, przyjmuje korzyść majątkową znacznej wartości albo jej obietnicę,podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

  • Korzyść majątkowa (art. 115 § 4 k.k.) — w sensie przedmiotu łapówki, to każde dobro zaspokajające określoną potrzebę, którego wartość da się wyrazić w pieniądzu. Może nią być przyrost majątku, także korzystne umowy np. pożyczka udzielona na preferencyjnych warunkach, darowizna, cesja wierzytelności, zwolnienie z długu, wygranie przetargu.

   Według SN, korzyścią majątkową jest także każde przysporzenie majątku sobie lub innej osobie albo uniknięcie w nim strat, z wyjątkiem tych wypadków, gdy korzyść przysługuje sprawcy lub innej osobie zgodnie z istniejącym w chwili czynu stosunkiem prawnym.

   Korzyść osobista (art. 115 § 4 k.k.) — to świadczenie o charakterze niemajątkowym, polepszające sytuację osoby, która je uzyskuje (np. obietnica awansu, załatwienia pracy, odznaczenie orderem, wyuczenie zawodu, ograniczenie obowiązków zawodowych, albo przyjęcie na praktykę, wysłanie na zagraniczne stypendium, wykreowanie korzystnego wizerunku w mediach, przyspieszenie wykonania operacji, kontakty seksualne, itp.).

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 14. No, no pewnie będzie dużo telefonów z Polski z zapytaniem co się w tej Stepnicy dzieje.
  Miłego weekendu!

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

 15. Wielkie podziękowania dla posła Pawła Skuteckiego. W naszej gminie niestety łamane jest prawo, a osoby, które to pokazują są traktowane jak “wrogowie publiczni”. Cieszę się, że wreszcie ktoś też to zauważył i coś z tym zrobił.

  Najlepsze: Dobre 18 Słabe 1

 16. Wreszcie! Super NS!!! 🙂 🙂

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

 17. Lokalnym aptekom proponuję zaopatrzyć się w wielką ilość leków uspokajających i przeciw rozwolnieniom 😉 🙂

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 0

 18. Brawo! Przewodniczący nie wie co oznacza ten skrót to mu rozwinę: Centralne Biuro Antykorupcyjne 🙂 🙂

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 19. Nareszcie!

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)