Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Rzecznik Praw Obywatelskich zajmie się “konsultacjami po stepnicku”?

rpo 001Występowanie przeciwko systemowi i opornej władzy, która uważa, że jej wszystko wolno to ciężki orzech do zgryzienia, szczególnie jeśli jest się zwykłym obywatelem bez wielkiego majątku i  nie ma wykształcenia prawniczego. Jednak jeśli wierzy się w słuszność swojej sprawy i konsekwentnie z uporem dąży do sprawiedliwego rozstrzygnięcia, zdarza się, że w końcu los się zmienia i przestaje “biednemu wiać wiatr  w oczy”.

Rzecznik Praw Obywatelskich i pracownicy jego biura obecni na spotkaniu w Szczecinie z wielkim zrozumieniem przyjęli sprawę Marii Szczeblewskiej. Nikt nie miał wątpliwości, że imienne konsultacje to pogwałcenie praw człowieka. Przyznali też, że za straty jakie poniosła i jeszcze długo będzie ponosić pani Maria  powinno należeć jej się odszkodowanie. Nikt nie wyzywał jej od “kłamców i oszołomów” jak to miało miejsce w Stepnicy. Wręcz przeciwnie olbrzymie zdziwienie rysowało się na twarzach, na wieść o tym, że nasza władza nadal  nie zrozumiała lekcji i powtarza “Stepniczanie nic się nie stało!”.

Stało się szanowni państwo, w elementarnym punkcie wniosku o nadanie praw miejskich pogwałcono prawa człowieka i jego wolności, złamano konstytucję. Dlaczego? Dla prestiżu i daty historycznej, jak to argumentował Wyganowski, który stał się z wójta burmistrzem?

 

17 komentarzy

 1. Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 3. Pamiętam jak Pani Maria i ludzie z NS walczyli z tymi konsultacjami wszelkimi sposobami. Cała rada i wójt nie zostawiali na nich suchej nitki. Obrażano Panią Marię i ich, rzucano kłody pod nogi. Po latach walki okazuje się, że to jednak “oszołomy” miały rację od samego początku. Sprawą zainteresował się nawet Rzecznik Praw Obywatelskich. Ciekawe czy komuś starczy odwagi i honoru by tych ludzi przeprosić?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 4. Rzecznik Praw Obywatelskich jest z jedynie słusznej opcji.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 5. http://wiadomosci.onet.pl/szczecin/najbardziej-zadluzona-gmina-w-polsce-prosi-o-pomoc-billa-gatesa/cs4dxw

  Czy nas to też czeka ? …

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 6. Sprawa dla istoty z IQ nieco wyższym niż to ameby zielonej była oczywista od początku- imienne konsultacje tak “pasują” demokracji jak świni siodło. Tu nie potrzeba wiedzy prawniczej, wystarczy zwykłe poczucie przyzwoitości i uczciwości. Jak słyszę wypowiedzi co niektórych osób z kręgu władzy w naszej gminie w stylu: dzwoniliśmy do ministerstwa, wszystko było ok, nikt wcześniej nie kwestionował, inni tez tak robili to dociera do mnie jedna oczywista prawda- z tymi ludźmi nie znajdziemy porozumienia, gdyż nie są w stanie pojąć elementarnych zasad współczesnej demokracji. Tak niestety już chyba jest, że osoby robiące swoje urzędnicze czy wojskowe kariery w latach głębokiej komuny nigdy mentalnie z niej nie wyjdą. To nie ich wina- lata indoktrynacji zrobiły swoje i już. Jest tylko jedno rozwiązanie- zmiana pokoleniowa u władzy. Innego wyjścia nie widzę. Zmiana ta jest o tyle istotna, że młode pokolenie Polaków to inna bajka. To ludzie często dobrze wykształceni, znający języki obce i świetnie rozumiejący realia i mechanizmy współczesnego świata. Cytując klasyka: “trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść”.
  Pozdrawiam
  Mieszkańców Najpiękniejszej Gminy na Świecie
  Marysię i Iwonę pozdrawiam mocno. Dziewczyny jesteście wspaniałe! 🙂
  Monika Moroń

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 7. Obchodzić kolejne urodziny mniasta 😜ciekawe czy zaproszą p.Marię

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 8. Nielegalne “miasto” – nielegalny “burmistrz”?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.