Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

VIDEO – VIII Sesja Rady Miejskiej w Stepnicy – 27.11.2015

images

 

Porządek posiedzenia

 

 

I. Sprawy regulaminowe:

1)Stwierdzenie quorum,

2)Przyjęcie porządku obrad,

3)Przyjęcie protokołu Nr VII/15 z obrad VII Sesji  Rady Miejskiej  z dnia  8 października 2015 r.

II. Informacja z przeprowadzonych konsultacji społecznych w sprawie projektu ‘Wieloletniego Programu Współpracy Gminy Stepnica z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na lata 2016- 2018”.

II. Podjęcie uchwał :

1. w sprawie Wieloletniego Programu Współpracy Gminy Stepnica z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na lata 2016 – 2018,

2. w sprawie określenia trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej.

3. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Stepnica dla potrzeb przebudowy gazociągu wysokiego ciśnienia DN500 relacji Goleniów – Police.

4. w sprawie określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz warunków i trybu składania deklaracji,

5. w sprawie ustalenia dziennych stawek opłaty targowej na terenie Gminy Stepnica,

6. w sprawie określenia stawek podatku od nieruchomości na terenie Gminy Stepnica na  2016 r.

7. w sprawie ustalenia stawek podatku od środków transportowych na rok 2016,

8. w sprawie opłaty od posiadania psów,

9. w sprawie określenia wzorów formularzy informacji i deklaracji na podatek od nieruchomości, rolny i leśny, obowiązujących na terenie Gminy Stepnica,

III. Informacja międzysesyjna Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica.

IV.  Wnioski i zapytania radnych.

V.  Odpowiedzi na wnioski i zapytania radnych.

VI.  Zamknięcie obrad.

13 komentarzy

 1. dla posiadaczy kotów, rybek akwariowych, świnek morskich itp:))

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. No do cholery co jest z tymi radnymi grubemu burmistrzowi pensji nie obniżyli ale jak podatki w górę to mają wodę w gębie. Nawet za psy mamy więcej płacić. Kto to widział, żeby za psa na wsi płacić a te durnie jeszcze podnoszą opłaty…..PORAŻKA. Niech se w metropolii Stepnica płacą za psy w mieście a od wiosek niech się odczepią

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 3. Ten Ryszard to taki trochę śmieszny. Wielki ważny, trener w najlepszych projektach, współautor pracy o konsultacjach społecznych, oburzony na uchwałę o inicjatywie obywatelskiej, że taka niby nie obywatelska. No, ale jak to się stało, że przegapił KONSULTACJE!!! w tej właśnie sprawie. Umknęło jego uwadze tak ważne wydarzenie? a może olał to? a teraz wymądrza się? A może jest jeszcze w tym inny ukryty aspekt, bo jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o …. i tu jak gmina śmiała zamiast zatrudnić takiego fachowca jak Ryszard zrobiła to jakaś inna organizacja?

  Tak przy okazji pojmowanie rzeczywistości tego pana sięga granic absurdu: nie dyskutuje o dodatkowych środkach w budżecie dzięki np funduszowi sołeckiemu a wręcz głosuje przeciwko takiej inicjatywie obywatelskiej, ale pół godziny pierdoły opowiada jaki on jest pro-obywatelski – przy okazji z ignorancją rzuca o 5000 zł dla obywatelskich inicjatyw. Funduszu sołeckiego zazdroszczą wsiom miasta, ale nasza władza ma to gdzieś!!! Może boją się, że mieszkańcy wezmą sprawy w swoje ręce i zrobią to o niebo lepiej, niż oni? Z funduszu sołeckiego wioski miały możliwość decydowania o wiele większych kwotach, ale tego pozbawiła nas nasza rada.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 4. No, no,no jestem pod wrażeniem teatrzyku Ławickiego. Trzeba przyznać ten odcinek sesji należał do niego.:)))
  Wprawny widz zauważy jednak co było w tym wszystkim najważniejsze. Ławickiemu do dupy dobrał się wreszcie Urząd Skarbowy. Tak się trząsł, że skłamał w kwestii swoich oświadczeń – co, gdzie i jak składał – tu nawet Wyganowski go wyprostowywał! – cz.II minuta 23:25
  Czy to błahostka? No cóż drodzy mieszkańcy oceńcie sami. Ta władza udowodniła już, że błahostką dla niej jest łamanie praw i wolności człowieka.
  Jeśli Ławicki od radny z ponad dwudziestoletnim stażem nie potrafi porządnie złożyć oświadczenia majątkowego to czy potrafi zarządzać budżetem gminy????

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 5. Rok cały ciężko pracowali ,odpocząć czas 😍

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 6. Kiedyś był Sejm niemy, teraz jest Rada niema. Co prawda porównanie naciągnięte, bo przecież gdzie Sejmowi niememu do Stepnickiej Rady!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 7. Jak patrzę na te durne gęby to zastanawiam się kto ich wybiera …

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 8. Czy Stepniczanie w końcu się obudzą?
  A może,wbrew pozorom,większości (“uwikłanych”) tak jak jest,jest właśnie dobrze?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 9. Na prawników co przegrali z p. Marią , oni to oddadzą 😂

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 10. Tonieeeeemy!!!!!!!!! 100 mln prysło jak baka mydlana. Podatki w górę!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)