Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Zakaz demonstracji przeciwko uchodźcom???

imigranci

Protestowanie przeciwko przyjmowaniu muzułmańskich uchodźców w Polsce jest niezgodne z prawem? Taką wykładnie przyjęły władze Warszawy. Stołeczny ratusz nie zgodził się na sobotnią manifestacje narodowców, którzy mieli protestować przeciwko imigrantom.

Jak informuje RMF, oficjalnie ratusz odmówił manifestacji, ponieważ w tym samym miejscu zaplanowane jest inne wydarzenie zgłoszone wcześniej. Narodowcy mieli manifestować na Placu Defilad.

Źródła:

 1. http://wawalove.pl/Miasto-nie-wydalo-zgody-na-manifetacje-antyimigrancka-Narodowcy-i-tak-przyjada-Beda-zamieszki-a19890
 2. http://niezalezna.pl/70717-zakaz-demonstracji-przeciwko-uchodzcom
Tagi: ,

161 komentarzy

 1. Daniel Cohn-Bendit : ” W 1972 roku złożyłem podanie o pracę w alternatywnym przedszkolu we Frankfurcie nad Menem. Pracowałem tam ponad dwa lata. Mój ciągły flirt z dziećmi szybko przyjął charakter erotyczny. Te małe pięcioletnie dziewczynki już wiedziały jak mnie podrywać. Kilka razy zdarzyło się, że dzieci rozpięły mi rozporek i zaczęły mnie głaskać. Ich życzenie było dla mnie problematyczne. Jednak często mimo wszystko i ja je głaskałem…” Po tym, jak wybuch skandal, biuro Cohn-Bendita zamknęło dostęp do dotyczących go partyjnych archiwów aż do 2031 r.

  Daniel Cohn-Bendit (ur. 4 kwietnia 1945 w Montauban) – niemiecki polityk, poseł do Parlamentu Europejskiego, reprezentujący w różnych kadencjach Francję i Niemcy.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Daniel_Cohn-Bendit

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. W sześciomilionowym Libanie przebywa ponad milion uchodźców z Syrii. Od 2012 roku między innymi Polska wspiera ich, współpracując z lokalną społecznością. – Polska bardziej niż inne kraje pomaga uchodźcom w Libanie i zakres tej pomocy humanitarnej znacznie zwiększył się w ciągu ostatnich dwóch lat – powiedział szef organizacji pomocowej z Bire na wschodzie Libanu, szejk Mohammad Awad Murheb.
  Staram się przekonywać uchodźców, by nie wyruszali stąd do Europy, bo to i niebezpieczne dla nich i niczemu dobremu nie służy – mówi szejk Mohammad.
  Od 30 lat kieruje on w Bire organizacją pomagającą uboższym mieszkańcom Dżamia Szabab Itaa al-Dżazil. Od 2012 r. wspiera też uchodźców z Syrii, których jest tu wielu, bo do granicy z Bire jest tylko kilka kilometrów. W tym zakresie współpracuje z Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej.

  Syryjczycy nie powinni wyjeżdżać do Europy z dwóch powodów. Po pierwsze, stąd mają blisko do domu i mogą wrócić, jeśli zmieni się sytuacja, a w Europie to już zostaną na zawsze. Po drugie, tutaj żyją w otoczeniu kulturowym, które jest im bliskie, a tam różnice prowadzą potem do konfliktów. Można tego uniknąć, zwiększając pomoc dla nich tutaj – przekonuje szejk.
  Mohammad zaznaczył, że do Europy nie trafiają ci najbiedniejsi, najbardziej potrzebujący uchodźcy, bo ci nie mają 20 tys. dolarów na przemytników.

  Po 2012 roku mieliśmy tu kontakty z wieloma organizacjami z różnych krajów, które przybyły, by pomagać uchodźcom. Większość z nich wydawała wprawdzie dużo pieniędzy, ale nie miało to wielkich i trwałych efektów. Zupełnie inaczej było z PCPM. To organizacja, która po prostu wiedziała, jak pomagać
  – wspomina szejk początki współpracy.

  Wcześniej wiedzieliśmy o Polsce tyle, ile się nauczyliśmy w szkole, tzn. że wasz kraj najechali Niemcy w czasie II Wojny Światowej. Teraz Polska tutaj kojarzy się przede wszystkim z pomocą humanitarną, bo robicie to lepiej niż Niemcy, Francuzi czy Brytyjczycy
  – dodaje Mohammad Awad Murheb. Jego zdaniem Polska najbardziej pomaga syryjskim uchodźcom w Libanie.

  PCPM, korzystając z rządowego funduszu Polska Pomoc MSZ, zapewnia obecnie dach nad głową ponad tysiąc rodzin w kadzie Akkar w muhafazie Dystrykt Północny na północy Libanu oraz kilkuset rodzinom w stołecznym Bejrucie. Opłaca im czynsz w garażach i różnych innych pomieszczeniach gospodarczych należących do Libańczyków, co powoduje, że ci drudzy też na tym korzystają.

  PCPM i szejk Mohammad wspólnie prowadzą również klinikę, klinikę mobilną oraz centrum edukacji. Z kliniki korzystają zarówno uchodźcy, jak i ubożsi Libańczycy. Łącznie nawet 6 tys. pacjentów rocznie. Klinika zatrudnia dziewięć osób, w tym pięciu lekarzy, dwie pielęgniarki i dwóch pracowników administracyjnych. Jednym z tutejszych lekarzy jest chirurg z Syrii, który też jest uchodźcą.

  Poza kliniką stacjonarną działa też klinika mobilna, jeżdżąca codziennie do obozów namiotowych rozsianych po okolicy, w których mieszka kilka tysięcy uchodźców. Dla wielu z nich dotarcie do miasta jest bardzo utrudnione.

  Wspólnym projektem szejka Mohammada i PCPM jest też centrum edukacji, które organizuje dwa rodzaje kursów. Z jednej strony, jest to coś w rodzaju korepetycji dla syryjskich dzieci, które ze względu na różnice w programach nauczania mają problemy w libańskich szkołach. Z drugiej strony, są to kursy zawodowe dla młodzieży. PCPM prowadzi też projekt “Cash for Work”, polegający na pomocy finansowej uchodźcom w zamian za pracę na rzecz mieszkańców.

  W 2014 r. finansowanie projektów PCPM dla syryjskich uchodźców w Libanie z rządowego funduszu Polska Pomoc MSZ wynosiło 2,5 mln zł. Obecnie wynosi ono 11,5 mln zł, a pomoc dociera do kilkunastu tysięcy uchodźców.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 3. Choć brzmi to nieprawdopodobnie, naukowcy ze szpitala uniwersyteckiego będącego częścią jednej z największych niemieckich wyższych uczelni – Rheinische Friedrich-Wilhelms-Universität Bonn – prowadzą badania nad możliwością zwalczania ksenofobii i niechęci wobec imigrantów przy pomocy… terapii hormonalnej.

  Wyniki badań zostały już opublikowane na łamach „Proceedings of the National Academy of Sciences”. Grupa naukowców z Bonn badała, w jaki sposób można zmniejszyć u ludzi przejawy ksenofobii, a wzmocnić altruizm. Badacze doszli do wniosku, że znacznie wpływa na to odpowiednie wykorzystanie hormonu oksytocyny. Terapia hormonalna znacznie zwiększa ich zdaniem chęć oddawania pieniędzy potrzebującym, w tym w szczególności imigrantom i uchodźcom nawet u osób, które początkowo deklarowały się z krytycznego, bądź zdecydowanie sceptycznego stosunku do imigrantów.

  Szczegóły szokującego eksperymentu opisuje branżowy serwis sciencedaily.com. Okazuje się, że naukowcy z Bonn rozważali, czy odpowiednia dawka oksytocyny może przyczynić się do akceptacji imigrantów przez społeczeństwo. Przeprowadzono nawet w tym celu eksperyment. Badanym podano hormon sztucznej oksytocyny, a następnie obserwowano ich reakcję.

  Jak informuje portal swiato-podglad.pl eksperyment został przeprowadzony na 138 uczestnikach narodowości niemieckiej. Jak wyglądało całe badanie?

  Początkowo uczestnicy musieli wysłuchać serii historii dotyczących osób potrzebujących. W tym czasie na ekranach monitorów wyświetlano im inforamcje na temat potrzeb poszczególnych osób oraz zdjęcia potrzebujących. Połowa potrzebujących była ubogimi Niemcami, natomiast resztę stanowili imigranci i uchodźcy.

  Historie były dość ogólne. Badanych informowano na przykład, że widoczna na zdjęciu osoba potrzebuje konkretnej sumy pieniędzy, aby kupić jedzenie. Każdy z uczestników eksperymentu miał do dyspozycji 50 euro, które mógł przekazać potrzebującym, lub zachować dla siebie, jeśli nie zdecydowałby się wesprzeć żadnej z ukazywanych na zdjęciach osób.

  Eksperyment podzielono na dwie części. W pierwszej z nich uczestnicy badania zdecydowali się na przekazanie o 20% więcej pieniędzy imigrantom, niż widocznym na zdjęciach biednym Niemcom. Badani wypełniali również ankiety dotyczące swoich przekonań i postaw wobec kryzysu migracyjnego i uchodźców.

  W drugiej części badania, jego uczestników podzielono na dwie grupy. Pierwszej zaaplikowano dawkę oksytocyny (hormon podawano w postaci aerozolu wstrzykiwanego do nosa). Druga grupa otrzymała jedynie placebo. Następnie wszyscy uczestnicy badania, ponownie mieli za zadanie zapoznać się z historiami potrzebujących i zdecydować o ewentualnym przekazaniu konkretnym osobom pieniędzy.

  Jak informuje sciencedaily.com okazało się, że grupa osób, której podano oksytocynę była zdecydowanie bardziej hojna. Naukowcy przyjęli założenie, że podanie oksytocyny przyczyniło się do zwiększenia hojności badanych, jednak niemożliwe było wywołanie wśród uczestników badania konkretnych uczuć i zachowań.

  Wobec takich wyników badań, grupa naukowców postanowiła rozszerzyć swój eksperyment. Następna grupa uczestników badania, poza wysłuchaniem historii potrzebujących i oglądaniem zdjęć, otrzymywała także dodatkowo informację na temat tego, ile pieniędzy danemu potrzebującemu przekazały badane wcześniej osoby. Schemat badania był identyczny, jak poprzednio, a uczestników również podzielono na grupy i tylko jednej podano hormon oksytocyny.

  Wyniki wprawiają w osłupienie!
  Okazuje się, że nawet te osoby, które początkowo w ankiecie określały się, jako negatywnie nastawione do imigrantów, ostatecznie decydowały się na przekazanie właśnie imigrantom o 74% więcej pieniędzy niż uczestnicy pierwszej fazy eksperymentu. Naukowcy uznali zatem, że postawa innych, zwłaszcza naszych bliskich czy znajomych, odpowiednio połączona z podaniem hormonu oksytocyny ma ogromny wpływ na nastawienie wobec imigrantów oraz chęć dzielenia się pieniędzmi z potrzebującymi.

  Oksytocyna to hormon, który uwalnia się do krwi i mózgu u ssaków w trakcie porodu. To właśnie oksytocyna odpowiada m.in. za stymulację produkcji mleka u matek i potocznie określany jest mianem „hormonu przytulania”. Lekarze dowodzą, że to oksytocyna znacząco wpływa na więź matki z dzieckiem, a także może wpływać na budowanie relacji międzyludzkich.

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 4. Sprzedają kobiety na ulicach Londynu za 30 funtów …

  Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 5. .

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 6. Większość Polaków jest przeciwko przyjmowaniu uchodźców z krajów muzułmańskich do Polski.

  Najnowszy sondaż IBRIS przeprowadzony dla “Polityki” pokazuje, że ich decyzji nie zmieniłaby ewentualna utrata funduszy unijnych, a nawet konieczność opuszczenia Unii Europejskiej.

  56,5 proc. respondentów jest zdania, że Polska nie powinna przyjąć uchodźców nawet wtedy, gdyby Unia Europejska ograniczyła wypłatę unijnych funduszy. Nieco ponad 40 proc. Polaków jest przeciwnego zdania.

  W badaniu przeprowadzonym w czerwcu 2017 roku padło też pytanie: “Czy Polska powinna odmówić przyjęcia uchodźców z krajów muzułmańskich, nawet gdyby z tego powodu wiązało się z to z koniecznością opuszczenia Unii Europejskiej?”. Wciąż twierdząco odpowiedziało większość respondentów (“zdecydowanie tak – 33,4 proc., raczej tak – 17,8 proc.). Przeciwnego zdania było 37,6 proc. ankietowanych.

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 7. przygotowany na migrantow ,pozostał montaż siłowni zewnetrznej co by mieli gdzie temperament poskramiać😜😜na powitanie Ciocia ciacho piecze ,meczet będzie w willi marszala🔊🔊

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

  • Bedą się czuć jak u siebie, 🙂

   Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

  • Tylko PO jest gwarantem islamizacji Polski i powrotu zielonej wyspy , krainy złodziejstwa , obłudy i hipokryzji.

   Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

   • – Panowie i Panie, zajmijcie się swoimi sprawami – zaapelowała Małgorzata Jacyna-Witt, a swoje słowa kierowała do prezydenta Piotra Krzystka, ale także do 10 pozostałych prezydentów miast, którzy w piątek podpisali w ramach Unii Metropolii Polskich „Deklarację w sprawie migracji”, w której deklarują właśnie wspólne wypracowanie odpowiedniej kultury przyjęcia migrantów.

    Czytaj więcej: http://www.gs24.pl/wiadomosci/szczecin/a/niech-krzystek-nie-zbawia-swiata-apeluje-jacynawitt,12234960/

    Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

   • Kurier Szczciński:

    – Przybywający nieustannie w olbrzymiej liczbie do Europy uchodźcy z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej są niczym innym jak regularną inwazją obcej nam i kulturowo nieprzyjaznej cywilizacji – twierdzi szczecińska radna Jacyna – Witt. Jej zdaniem prezydent Szczecina nie powinien próbować zbawiać świata, tylko zająć się problemami mieszkańców.

    http://www.24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/zakusy-na-zbawianie/

    Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

  • Na poniższym materiale video przedstawiono rezultat dwumiesięcznych obserwacji ruchu statków (“marine traffic”) Wyraźnie widać na nim, jak statki NGO (“organizacji pozarządowych”) systematycznie przewożą migrantów, kursując z Italii pod same brzegi Libii i z powrotem. Paul Joseph Watson nazywa to “usługami taxi” i trudno nie zgodzić się z tym, po obejrzeniu video.

   https://www.youtube.com/watch?v=TbIc1LZqIAw

   Treść niedostępna
   Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

   Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

  • Jak pan Geblewicz chce to niech sobie przyjmie pod własny dach i na jacht. Ma mieszkanie i dom więc trochę ich zmieści. Niech tylko dobrze pilnuje żony i córek bo chyba nie widział na żywo tych islamskich inżynierów i lekarzy z Afryki subsaharyjskiej.

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

   • Ciocia Marszałka też może paru wziąć.
    Wieś się wyludnia …

    Najlepsze: Dobre 8 Słabe 1

   • Olgierd Geblewicz, gdy pełnił jeszcze funkcję kierownika sprzedaży wody w Wodociągach Zachodniopomorskich w Goleniowie, nabył w roku 2002 mieszkanie służbowe. Zaoferowano mu je za 35 tys. zł plus przyznano dodatkową bonifikatę w wysokości 24 proc.

    Szefem wodociągów miał być w tym czasie jego bliski krewny. – Czy prawdą jest, że Olgierd Geblewicz wyraził zgodę na ten zakup? – pytał na konferencji prasowej PiS Krzysztof Zaremba, kandydat na radnego sejmiku. – Czy takie są standardy Platformy Obywatelskiej? Czy taka osoba będzie dbała o standardy w sejmiku, gdy zostanie powtórnie wybrana? Czy takie postępowanie jest etyczne?

    Zaremba dodaje też, że posiada wszelkie dokumenty, potwierdzające zakup mieszkania służbowego przez Geblewicza. Dodaje też, że według jego wiedzy, firma przeznaczyła wówczas 27 mieszkań do sprzedaży swoim pracownikom, którzy wpłacili na nie wcześniej kaucje. I pyta:

    – Czy ci pracownicy otrzymali kiedykolwiek zwrot tych kaucji i czy przydzielono im mieszkania? Dlaczego mieszkanie służbowe zostało sprzedane?

    http://www.gs24.pl/wiadomosci/art/4974298,pis-czy-marszalek-kupil-mieszkanie-etycznie,id,t.html

    Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

  • Treść niedostępna
   Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

   Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

  • 500+ migrantów w każdej gminie 🙂

   Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

  • Tutaj można oceniać Geblewicza.
   Jest możliwość komentowania.
   http://www.portalsamorzadowy.pl/ocen-radnych/forum/osoba/4640_0.html

   Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 8. Po gwałtach w Kolonii niemiecka poseł Claudia Roth, szefowa trzeciej siły politycznej w Niemczech – Partii Zielonych powiedziała tak: “Te gwałty wołanie o pomoc ze strony uchodźców, którzy czują się seksualnie marginalizowani przez niemieckie kobiety”.
  Po gwałtach w Kolonii burmistrz Kolonii Henriette Reke powiedziała tak: “Kobiety mają dostosować się do imigrantów i po prostu bardziej uważać…”
  Po gwałtach w Kolonii, przez 5 dni, w żadnym liczącym się medium niemieckim nie ukazała się ŻADNA informacja na ten temat. Zmowę milczenia przełałał dopiero mały prawicowy dziennik.
  Czyli tak, ten tego…piekna demokracja tam kwitnie – nie chcesz dac się zgwałcić – jesteś rasistką/rasistą. Chcesz mówić o gwałtach – nie masz gdzie, a jak już nawet masz gdzie, to jesteś rasistą/rasistką.
  To wiesz co? Pie… tą niemiecką demokrację, jeśli to tak ma wyglądać.

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 9. Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 10. Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 11. http://ndie.pl/norwegia-przygotowuje-sie-na-upadek-szwecji-odrzucimy-konwencje-genewska/

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 12. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Uchodzca-pchnal-nozem-22-letnia-pracownice-osrodka-dla-uchodzcow-w-Szwecji-Kobieta-nie-zyje,wid,18124802,wiadomosc.html

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 13. Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 14. Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

  • Zgodnie z konwencja genewską, konwencją dublińską i wytycznymi ONZ wszyscy ci ludzie bez wyjątku – nawet ci faktycznie pochodzący z Syrii – są imigrantami ekonomicznymi. Uchodźcą się jest w pierwszym bezpiecznym kraju do którego uciekinier dotrze. Syryjczycy uciekający przed wojną są więc uchodźcami w Turcji czy Libanie, ale po opuszczeniu tych krajów i ruszeniu w dalsza drogę (przez Grecję, Macedonię, Węgry, Serbię itd. gdzie wojny nie ma i nic im nie grozi) w myśl prawa międzynarodowego tracą status uchodźcy stając się zwykłymi imigrantami ekonomicznymi. I jako tacy nie podlegają międzynarodowej ochronie, żadne państwo nie ma obowiązku ich przyjmować ani im pomagać.
   Tak stanowi prawo międzynarodowe – podpisane przez wszystkie kraje członkowskie ONZ. I najwyższa pora by poszczególne kraje zaczęły tego prawa przestrzegać. Politycy w Brukseli i w Berlinie o tym wiedza, ale robią obywatelom wodę z mózgów !

   Cudzoziemcy nie mogą uzyskać ochrony w postaci statusu uchodźcy, gdy:
   Przybywają z bezpiecznego kraju (gdzie prawa człowieka podlegają zasadniczej ochronie);
   Konwencja Genewska z 1951 zmienioną następnie Protokołem Nowojorskim z 1967 roku.

   Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 15. Zgodnie z konwencja genewską, konwencją dublińską i wytycznymi ONZ wszyscy ci ludzie bez wyjątku – nawet ci faktycznie pochodzący z Syrii – są imigrantami ekonomicznymi. Uchodźcą się jest w pierwszym bezpiecznym kraju do którego uciekinier dotrze. Syryjczycy uciekający przed wojną są więc uchodźcami w Turcji czy Libanie, ale po opuszczeniu tych krajów i ruszeniu w dalsza drogę (przez Grecję, Macedonię, Węgry, Serbię itd. gdzie wojny nie ma i nic im nie grozi) w myśl prawa międzynarodowego tracą status uchodźcy stajac się zwykłymi imigrantami ekonomicznymi. I jako tacy nie podlegają międzynarodowej ochronie, żadne państwo nie ma obowiązku ich przyjmować ani im pomagać.
  TAK STANOWI PRAWO MIĘDZYNARODOWE – podpisane przez wszystkie kraje członkowskie ONZ. I najwyższa pora by poszczególne kraje zaczęły tego prawa przestrzegać.

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 16. Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapowiedziała w Bundestagu, że będzie zabiegać o wprowadzenie w UE stałego i obowiązkowego mechanizmu podziału nowych uchodźców. W praktyce oznacza to, że Polska będzie musiała przyjąć kolejne fale islamskich imigrantów. Problem w tym, że rząd Ewy Kopacz już teraz nie ma dla nich mieszkań, a utrzymanie przybyszów z Syrii, Erytrei i Afganistanu planuje de facto przerzucić na gminy.

  Zdaniem unijnej agencji ds. zarządzania granicami Frontex od początku tego roku do Unii Europejskiej przybyło ponad 710 tys. imigrantów. Większość z nich to mężczyźni wyznający islam. Zdecydowana większość z nich chce się dostać do Niemiec. Właśnie z tego powodu Angela Merkel zapowiedziała, iż nie odpuści dopóki w UE nie zostanie wprowadzony stały i obowiązkowy dla wszystkich państw członkowskich mechanizm podziału nowych uchodźców. W praktyce oznaczałoby to kolejne, wielotysięczne transporty imigrantów do Polski.

  Problem w tym, że Ewa Kopacz obiecała Polakom, iż zgoda na przyjęcie 7 tys. imigrantów miała charakter jednorazowy i nie ma mowy o stałej procedurze przyjmowania nowych imigrantów. Poza tym, rząd już obecnie ma poważny problem ze znalezieniem mieszkań i lokali, w których będzie mógł ulokować przybyszów z Syrii, Erytrei i Afganistanu. “Rzeczpospolita” donosi, że jeśli rząd nie przekona gmin do zorganizowania imigrantom dachu nad głową, to roczny koszt wynajmu lokali na rynku komercyjnym dla wspomnianych 7 tys. osób może wynieść nawet 35 mln zł.

  Liczenie na to, że gminy pomogą rządowi może być daremne. Lokalne samorządy nie kwapią się do organizowania lokali, bowiem wiedzą, że później będą musiały opłacać także koszty pobytu imigrantów w Polsce. Z informacji jakie napływają do nas z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wynika, że pieniądze UE wystarczą tylko na transport imigrantów do Polski oraz początkowy, około półroczny okres, w którym mają oni przebywać w specjalnych ośrodkach dla uchodźców. Później obowiązek ich utrzymania ma spaść na barki poszczególnych samorządów lokalnych, do których mają być rozlokowani. Te jednak nie mają na to odpowiednich środków. Utrzymanie, zapewnienie jedzenia i opieki zdrowotnej, nauka języka i pomoc w znalezieniu pierwszej pracy – to wszystko kosztuje realne pieniądze, których gminy najzwyczajniej w świecie nie mają. I należy pamiętać, że mówimy cały czas o grupie 7 tys. osób. Strach pomyśleć, co będzie jeśli Angela Merkel narzuci Polsce stały mechanizm przyjmowania nowych uchodźców.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 17. Szef BBN Paweł Soloch ujawnił, że tajne służby poszczególnych dobrze zorganizowanych państw (Niemcy), wyłapują wśród przybyszów specjalistów i osoby najwyżej wykwalifikowane: informatyków, lekarzy, inżynierów.

  Tak się składa, że trzaskam dobrze po niemiecku i buszuję w ich mediach. w kilku niesotrożnych wypowiedziach polityków niemieckich i publicystów przedostała się taka wiadomość, że Niemcy kierują ten żywioł muzułmański do siebie, by ich “zarejestrować” (czytaj: dokonać SELEKCJI ), wyławiają muzułmanów z wykształceniem, jak lekarze, inżynierowie, technicy, rzemieślnicy, którzy się im przydadzą, a resztę chłamu, czyli analfabetów i pasterzy kóz rozdzielają “w kwotach” na inne kraje. na tym, polega ten biznes.
  oczywiście takie “tęgie głowy” jak panna Kopacz na 1 metr (a może i głębiej?), która jest specjalistka od wypisywania recept na czopki dodupne nie załapie tego nigdy, bo jest zajęta swoimi zmarszczkami i wizytami na zastrzyki z botoksu.
  tego się doczekaliśmy…

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 18. http://wmeritum.pl/polacy-w-calym-kraju-protestowali-przeciw-imigrantom-wideo/

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

  • a telewizorku cisza

   płonie najwiekszy meczet w Anglii a w telwizorku cisza

   ruscy ostro od kilku dni wojują w Syrii a w telewizorku cisza

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 19. Niech swoim braciom muzułmanom pomogą bogate kraje muzułmańskie: Arabia Saudyjska, Katar, Oman, Kuwejt, Dubaj… jest tego trochę. Niech ich tam przyjmą. Tam imigrant islamski nie musi się aklimatyzować, zna język, obyczaje. Kiedy patrzę na tych “uchodźców” widzę młodych, wściekłych kawalerów bez rodzin maszerujących sprężystym krokiem. Kiedy patrzę na tych “biedaków” widzę ludzi ubranych porządnie i wyposażonych w dobry sprzęt turystyczny – namioty, karimaty, plecaki. To nie jest ucieczka, tylko inwazja na Europę. Powinniśmy się bronić, ale tego nie zrobimy, bo wstąpiliśmy do Unii Europejskiej – organizacji miękkich, politycznie poprawnych bolków.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 20. 😀

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 21. http://www.polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/3509-szokujace-zdjecia-wegierski-chlopiec-zbiera-jedzenie-wyrzucone-przez-imigrantow

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 22. mieszkanie za darmo
  ubranie i jedzenie za darmo
  opieka medyczna 100 % + dentysta
  i kasę:
  Nowe swiadczenia dla uchodzcow, wczoraj podwyższyło PO (przypominam, że na nasze renty i emerytury podobno nie ma):
  dla 1 cudzoziemca nowa uchwalona pomoc 1335 zl
  dla 2 osob (rodzina) 2269,5 zl
  dla 3 osob (-,,-) 3070,50 zl
  dla 4 osob (-,,-) 3738 zl

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 23. Kto doradza bugermajstrowi takie szkaradztwa. No już słów brakuje na to dziadostwo.

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

  • W tym bosmanacie na Kanale Młyńskim będzie dodatkowa funkcja: wystrzeliwania rakiet bliskiego zasięgu przez dziurę w dachu!! Trzy kible i trzy natryski na 300 jachtów?? Jest oczywiste że te trzysta musiałoby piętrowo stać na nabrzeżach ale 100 realnie zmieści się a to daje 300 do 400 osób. Mam nadzieję, że stare sanitariaty pozostaną bo inaczej to dalej pozostaną krzaki jak w Bangladesz!!

   Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

   • Właśnie wczoraj dotarła do mnie ta wiadomość o ilości kibli i natrysków w marnie, która nawet jak się realnie przeliczy ilość miejsc postojowych jest dość spora. Widzę że znowu jakiś mądrala wziął się za rzeczy o których nie ma pojęcia. Po raz kolejny apeluję do Pana panie Wyganowski. Niech się pan porządnie stuknie w głowę, może w końcu coś zaskoczy.

    Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

   • To ten SKOK CYWIIZACYJNY hihihihihihi!!!!

    Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 24. Imigrant z Somalii przyjeżdża do Wielkiej Brytanii. Na ulicy zatrzymuje pierwszą napotkaną osobę chwyta ją za rękę i mówi:
  – Dziękuję za wpuszczenie mnie do tego kraju, za mieszkanie, pieniądze na jedzenie, opiekę medyczną, darmową
  szkołę i zwolnienie z podatków.
  – To pomyłka – odpowiada przechodzień. – Ja jestem Afgańczykiem.
  Somalijczyk idzie więc do kolejnej osoby:
  – Dziękuję, że stworzyliście taki piękny kraj!
  – To nie ja, ja jestem z Iraku – słyszy odpowiedź.
  Wreszcie widzi matkę z dzieckiem:
  – Czy pani jest Brytyjką? – pyta.
  – Nie, pochodzę z Indii.
  – To gdzie się podziali wszyscy Brytyjczycy?
  Kobieta zerka na zegarek i mówi:
  – Pewnie są w pracy razem z Polakami.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 25. Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 26. Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 27. .

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 28. Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 29. http://www.cda.pl/video/48465491

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 30. Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 31. Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 32. Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 33. http://niezalezna.pl/70926-arabski-restaurator-w-polsce-co-wniosa-imigranci-koran-pod-pacha

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 34. Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 35. To z kim tutaj dyskutować?
  Z autorem oryginalnego tekstu???
  Pięknie amx, pięknie po prostu!

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 36. Przebywam obecnie w Monachium i parę razy byłem w obozie dla uchodźców .
  Rzeczywiście są to większość mężczyźni w wieku 16-40 lat.
  Uważają że wszystko im się należy .całe wieczory siedzą przy piwku .
  Obozu nie sprzątają ,robi to firma zewnętrzna.
  Praktycznie każdy ma dobrej klasy tel.kom.
  Nie widać biedy ani smutku.
  Może garstka uciekła przed wojną ,ale większość przyjechała po zasiłek.
  Takie jest moje zdanie po tym co zobaczyłem na własne oczy (nie w tv.internecie ,gazecie,)

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

  • To mnie bardziej przekonuje, niż jakiekolwiek doniesienia medialne. Dzięki!

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

  • Wreszcie rozsądna wypowiedź!

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

  • Zgadzam się w 100 procentach co piszesz KOGUT,sam widziałam jak islamiści pokazują już niemcom gdzie jest ich miejsce. Niemcy liczą że przybędzie im rąk do pracy, ale mają ich już tyle lat i jakoś do pracy się nie garną, a tylko zasiłek i z czerwonego krzyża biorą dary za darmo, a jakimi samochodami przyjeżdżają po towar, to rodowici niemcy takich nie mają. Widziałam na własne oczy też.

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 37. Zdaniem pewnych “nadmiernie zdenerwowanych” ten Austriak to pewnie też ksenofob. Ale niektórym oleju do głowy nie wtłoczysz 😉

  Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 38. Być człowiekiem.

  Duński policjant staje do bezwzględnej konfrontacji “w łapki” z syryjską terrorystką. Droga E45 do Padborga, Dania Emotikon heart
  Dobrej nocy!
  src : http://www.euronews.com/picture-of-the-day/

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 39. Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 40. Szef MSW: Niemcy przywracają czasowo kontrole na granicach

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/szef-msw-niemcy-przywracaja-czasowo-kontrole-na-granicach/dgsfp8

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

  • W wywiadzie, który ukazał się w dzisiaj na stronach internetowych dziennika “Der Tagesspiegel”, wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel powiedział, że kraj osiągnął limit swych możliwości w kwestii przyjmowania uchodźców.

   http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wicekanclerz-niemiec-osiagnelismy-limit-mozliwosci-ws-uchodzcow/6me09n

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

   • 1. Austria zamyka granice z Węgrami 2. Niemcy zamykają granicę z Austrią. 3. Czechy zamykają granicę z Austrią. No to szybki rzut oka na mapę. Czesi skoro zamknęli już jedną granicę i zapowiedzieli, że nikogo nie przyjmą, na pewno za chwilę szybko zamkną granicę ze Słowacją. I mamy szlak uchodźców przez Polskę. Niemcy już mówią na głos, że “osiągnęli punkt krytyczny i więcej uchodźców nie zmieszczą”. Jak myślicie, co zrobią Niemcy, gdy uchodźcy zaczną szturmować trasę przez Polskę? Dokładnie tak. Zamkną granicę z Polską. Jeśli teraz szybko nie zareagujemy, to mamy za chwilę armię uchodźców u siebie!

    Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 41. Pozwolę sobie także wyrazić zdanie, nie mniej zdanie to jest zgoła odmienne od Waszego i znacznie bliżej jest mi do “wkurwionego” aniżeli do Was

  Sprawa uchodźców i emigrantów od kilku tygodni rozgrzewa emocje. W internetach i mediach, a w szczególności na Facebooku poziom zidiocenia osiągnął już szczyty lub dno, jak kto woli, także na tym populistycznym forum. Postanowiłem zabrać głos i wyjaśnić kilka podstawowych kwestii, bo powtarzane debilizmy i kłamstwa już mnie męczą, a widzę, że zaczynają obracać się w świadomości społecznej w niepodważalne fakty. Zacznijmy jednak od nakreślenia sytuacji ogólnej.

  Region Bliskiego Wschodu był w miarę stabilny. Do czasu gdy amerykańskie koncerny nie rozpętały wojny w Iraku i Afganistanie. My jako amerykańskie pieski, braliśmy w tym udział wydając wesoło kilkadziesiąt miliardów złotych. Nie licząc zakupu amerykańskiego uzbrojenia, bo to kolejne miliardy. Międzynarodowe stowarzyszenie organizacji medycznych opublikowało opracowanie konkludujące, że w prowadzonych przez USA wojnach w Iraku, Afganistanie i Pakistanie zginęło ponad 1,3 mln ludzi. Przerażająca większość to ofiary cywilne. Zaznaczam, że są to tylko ostrożne i potwierdzone ofiary, wiele organizacji mówi o 2 milionach ofiar. Do tego dochodzi niezliczona ilość kalek, gwałtów i całego wojennego dramatu jaki zgotowaliśmy tamtym ludziom. A jakiego nikt z nas nie jest w stanie nawet sobie wyobrazić. To co się działo później w Libii i Syrii, to konsekwencja wcześniejszych i nowszych błędów – m.in. nalotów na Syrię w wykonaniu europejskiego i amerykańskiego lotnictwa. Na koniec powstanie ISIS i religijny terror islamskich radykałów, to też skutek wcześniejszych działań oraz pracy i pieniędzy amerykańskich agencji. Tak więc pamiętajmy, że to się działo i dzieje dzisiaj, to nasza zasługa – również Polski. I nie ma co bredzić o terrorystach atakujących pokojowo nastawionych ludzi zachodu. Al-kaida to też produkt amerykańskiej i europejskiej polityki. Jesteśmy za to odpowiedzialni, odpowiedzialni jesteśmy też za los tych ludzi dzisiaj i jesteśmy im winni pomoc.

  Uchodźcy i emigranci. To dwa różne pojęcia. Uchodźcy to ludzie uciekający przed wojną, śmiercią i torturami. Emigranci to ludzie szukający poprawy warunków ekonomicznych. O ile nad przyjmowaniem emigrantów można dyskutować, to odmawianie ludziom uciekającym przed śmiercią pomocy jest zwykłym kurewstwem. Szczególnie w Polsce, skąd i uchodźcy i emigranci masowo rozjeżdżają się po całym świecie od setek lat. Ogólną liczbę szacuje się na jakieś 20 milionów. Jak żałośnie wyglądamy drąc mordy na forach, ulicach i w domach sprzeciwiając się tym kilku lub kilkunastu tysiącom? Jakimi jesteśmy hipokrytami? Każda parówa siedząca kiedyś lub dziś za granicą i protestująca przeciw emigrantom i uchodźcom, nie ma moralnego prawa otwierać mordy w tym temacie.

  Islamizacja Europy. Instytut Pew Research wylicza, że mniejszość muzułmańska we wszystkich krajach europejskich stanowiła w 2010 r. około 6 proc. całej populacji ( od 1990 r. powiększyła się ona o około 2 pkt. proc.). Pew przewiduje, że w do 2030 r. powiększy się ona do 8 proc. Największa ilość muzułmanów jest na terenach, tam gdzie żyją oni od pokoleń w Bośni i Hercegowinie, Albanii, Bułgarii, a także Rosji. W Europe Zachodniej najwięcej jest ich we Francji ok 4,7 miliona, co stanowi 7,5 proc. populacji kraju. W Belgii (6 proc.), Austrii i Szwajcarii (po 5,7 proc.). Dla porównania w Polsce wyznawców islamu jest według różnych szacunków od 15 do 25 tys., co stanowi mniej niż 0,1 proc. ludności naszego kraju. Spora część tych muzułmanów to ludzie deklarujący wiarę w Allaha, ale żyjący w sposób świecki. Szczególnie w drugim i trzecim pokoleniu. Tak samo jak przeważająca większość z nas deklaruje się katolikami, a do kościoła chodzi rzadko lub wcale. Z naukami Kościoła nie mając absolutnie nic wspólnego. Tak więc sraczka związana z obawą o islamizację jest tak durna, że aż się chce płakać.
  Terroryzm. To już jest kuriozum. Oskarżanie ludzi uciekających właśnie przed religijnym terrorem, przed śmiercią z rąk radykałów o to, że będą siali tu terroryzm jest podłością. Tym bardziej, że akurat syryjscy uchodźcy to ludzie bardzo umiarkowanie religijni, a już na pewno nie radykalni. Oczywiście jakieś osoby o poglądach skrajnych lub agenci ISIS próbują się tu dostać. To nie ulega wątpliwości. Tak samo jak z każdą falą polskich uchodźców i emigrantów „zabierali się” różnej maści agenci. Jednak idiotyzmem (choć były takie nieliczne głosy) byłoby twierdzenie, że polska emigracja eksportowała komunizm czy nie wiem, alkoholizm i chujkładzenie na wszystko. Ale od tego mamy służby, których budżety idą w miliardy, a uprawnienia sięgają absurdu, aby te pojedyncze osoby, mogące stanowić zagrożenie wyłapywali.
  Socjal i żerowanie na europejskim podatniku. Polacy na socjalu w przeróżnych częściach świata to nie jest żaden wyjątek. Polacy dojący na wszelkie sposoby własne państwo, to też rzecz nagminna. Podobnie jak walenie budżetu na podatkach, oszustwa, praca na czarno, wyciąganie nienależnej kasy, korupcja czy nepotyzm. Wielu sławnych prawicowych publicystów posiada hektar ziemi i płaci KRUS, nie mając pojęcia jak się uprawia ziemię. Byle tylko nie płacić ZUS i nie solidaryzować się z własnymi rodakami. Rolnicy milionerzy na preferencyjnych składkach i podatkach. Pasożyty w sutannach. Policjanci wyłudzają w porozumieniu z lekarzami zwolnienia lekarskie, 40 letnik górnikom fundują dostatnie życie na emeryturze pracownice supermarketów. Dużo ludzi patrzy jak by tu wydymać rodaka i to porządnie. Ale to przecież nie jest większość, raczej mniejszość i to coraz większa mniejszość. A warto zauważyć, że Syryjczycy to najbardziej wykształcone muzułmańskie społeczeństwo. Ci co emigrują to są najczęściej właśnie dobrze wykształceni ludzie, dalecy od religii (wykształcenie nie idzie w parze z zabobonami) i gotowi podjąć pracę. Właśnie tacy ludzie są w obecnej Syrii niepożądani, zarówno przez reżim Assada, a jeszcze bardziej przez dzicz z ISIS. Im właśnie najczęściej grozi śmierć i to oni właśnie uciekają.

  Gwałty, kradzieże, brud, pobicia. W Polsce gwałtów dokonują Polacy. Policjanci – nawet na komendzie, ratownicy medyczni, politycy, żołnierze, ojcowie, mężowie. Księża gwałcą dzieci. Nie ma żadnych danych, które potwierdzają większą skłonność do gwałtów wśród muzułmanów. Jeśli chodzi o kradzieże, to chyba Polaków nikt na tym polu nie przebije. Otwarcie granic w UE, wymusiło na wielu Europejczykach zmianę codziennych zachowań. Zamykanie samochodów, mieszkań, altanek, przypinanie rowerów, pilnowanie maszyn budowlanych, wyciąganie silników z łodzi itd. Dziś polskie mafie w Niemczech kradną masowo panele fotowoltaiczne, wcześniej kradli auta, sprzęt elektroniczny i maszyny budowlane. Słynne wyjazdy na „jumę” były bardziej powszechne niż zdawanie matury. Na wyspach, najliczniejszą grupę osadzonych w więzieniach, nie licząc Brytyjczyków, stanowią właśnie Polacy. Jeśli chodzi o brud, to wystarczy pojechać do najbliższego lasu, na łąkę, nad jezioro czy wejść na jakiejkolwiek podwórko w polskich blokowiskach lub kamienicach. Wiele to się od tego co widać w Egipcie czy Tunezji nie różni. Polacy to brudasy i śmierdziele, podobnie jak Grecy czy Włosi. Nie mamy tu pola do bycia dumnymi i wywyższania się nad innymi. A jeśli chodzi o pobicia, to zdaje się, że chodzenie z maczetami po ulicach i dawanie w mordę inaczej myślącemu lub wyglądającemu to nasza specjalność. Kibice patriotyczni celują w tym najbardziej. Pobicia dzieci, niepełnosprawnych, rodziców, osób starszych są tak częste, że spowszedniały.

  Uchodźcy to w większości młodzi mężczyźni. No a kto jest w stanie uciec przed wojną, nie jeść i nie pić wiele dni, iść setki kilometrów po górach i lasach, pływać w morzu kilka godzin? Kobiety, dzieci i starcy mają siłą rzeczy mniejsze szanse na przetrwanie tej wyprawy. Zresztą tak samo wyglądała nasza rodzima emigracja. Emigrowali i uciekali głównie młodzi mężczyźni. Później czasem ściągali resztę rodziny. Dlatego w każdym możliwym państwie świata można spotkać polskobrzmiące nazwiska. To właśnie młodzi mężczyźni uciekający przed wojną, więzieniem, śmiercią, prześladowaniem i biedą emigrowali na cały świat, zabierali miejscowym pracę, zapładniali miejscowe kobiety itd. (brzmi znajomo?) Nie bronili ojczyzny, szczególnie w 1939 roku, a spieprzali tak, że wojsko miało trudności w poruszaniu się po drogach. Warto sięgnąć do własnej historii i nie pieprzyć bzdur. Najnowsza emigracja też wyglądała podobnie. Samoloty, autokary i samochody w kierunku W. Brytanii, Irlandii, Niemiec czy Norwegii są wypełnione Polakami i Polkami. W większości młodymi. Jakoś nie wyrabiają rodzimego PKB, nie pracują nad potęgą Ojczyzny, nie dbają o polską rację stanu. Przypominam, że do dnia dzisiejszego jedynym krajem z UE, który musi mieć wizy do USA jest Polska. Z jakich powodów, nie trzeba tłumaczyć.
  Asymilacja. To kwestia polityki. Można tych uchodźców skupiać w jednym miejscu i tworzyć getta, będące wylęgarnia patologii. Tak zrobiła Francja. Ale można ich rozproszyć, posyłać dzieci do szkoły, starszych uczyć życia w Polsce i przysposabiać zawodowo, jeśli ich umiejętności nie są na rynku potrzebne. A radykałów wydalać w trybie ekspresowym. Polacy też w wielu miejscach tworzą samoistnie getta, nie mówią w języku gospodarza, nie przestrzegają chętnie miejscowych norm itd. To dotyczy zresztą chyba każdej mniejszości. Ale w odpowiednich warunkach asymilują się bez problemu i stanowią wartościową część miejscowej społeczności.

  Różnice kulturowe. Tak, to ludzie z innej cywilizacji, kultury i religii. Będą tarcia i problemy. Jednak nie takie dramatyczne znowu i dające się przezwyciężyć. W sposób o jakim wspominałem powyżej. Choć pewnie zdarzą się pojedyncze dramaty, tego nie unikniemy. Tak jak nie dajemy rady uniknąć naszych rodzimych patologii i dramatów. Inną sprawą jest to, że dla mnie moi rodacy są często tak odlegli kulturowo jak i muzułmanie. Klauzule sumienia na sprzedaż prezerwatyw czy badania prenatalne. Odwoływanie koncertów i sztuk teatralnych z powodu obrazy uczuć religijnych czy wyroki za poglądy na temat religii. A ostatnio pomysły więzienia za usunięcie zarodka powstałego w wyniku gwałtu czy kazirodztwa – tak, polscy, biali, chrześcijańscy „mężczyźni” robią takie rzeczy. Nawet własnym dzieciom.

  I tak już na zakończenie. Ja nie będę witał uchodźców z otwartymi ramionami. Oczywiście mam pewne obawy. Ale nie będę też protestował, gdyby mieli się osiedlić w moim sąsiedztwie. Oczywiście wolę i jest to racjonalniejsze, aby pomóc im tam na miejscu. Na początek niestety militarnie, a później na wszystkich innych płaszczyznach. Jednak jak widzę ludzi w Polsce, powołujących się na Hitlera, na Holokaust, na ludobójstwo. Ludzi proponujących gazowanie uchodźców i emigrantów, zabijanie ich, odsyłanie z powrotem w objęcia ISIS na pewną śmierć i tortury. Jak widzę kłamstwa o naszej rzekomej postawie w czasie wojen i powstań. Jak widzę te wykrzywione w nienawiści i prymitywnej tępocie mordy, rzucające pod adresem drugiego człowieka najgorsze obelgi. To jest mi potwornie wstyd i czuję zażenowanie. Z większą wiarą i prawdopodobieństwem przyjmuje opowieści wojenne mojej babci i książki Jana Tomasza Grossa. Cała ta Solidarność, pokolenie JPII, i inne określenia w jakich się lubujemy, są wobec tego, co słyszę i czytam w internecie gówno warte. Nasza obecna reakcja na uchodźców z Syrii dobitnie to pokazuje. W co najmniej połowie jesteśmy prymitywnym bydłem, kołtunami, moralnymi karłami i hipokrytami.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 1

  • zaśmierdziało komuchem
   FE!

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

  • Kolejne dziecko neostrady …

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

  • Kordzielewski – ty się lepiej weź za naukę!
   A wkurwiony to ty se możesz być na swoich rodziców, że ciebie nie wychowali.

   Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

  • “W co najmniej połowie jesteśmy prymitywnym bydłem, kołtunami, moralnymi karłami i hipokrytami”

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

  • amx podaj źródło jak już cytujesz (a raczej kopiuj wklej), wypadałoby napisać, że zgadzasz się ze zdaniem tego i tego Pana a nie wywalasz tekst jako swój!

   https://radedamy.wordpress.com/2015/09/12/jak-przy-sprawie-uchodzcow-stracilismy-rozum-serce-i-dajemy-sobie-robic-gowno-w-mozgu/

   Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

  • Słuchaj “gnojku”!! jeżeli jesteś takim kompetentnym obrońcą interesów imigrantów, czyli tak strasznie rajcuje ciebie internacjonalizm i przyjaźń wpajana nam przez bolszewików, od końca II wojny światowej, to idź do rządzących i do tych idiotów w UE i tam się wyrażaj i wyzywaj!! Nam szarym obywatelom tego chorego kraju nic do tego! My chcemy żyć godnie i dostatnio a nie za miskę strawy tak jak obecnie emeryci i większość robotników – niewolników we własnym kraju, tylko dlatego,że trzeba wesprzeć ofiary imperializmu amerykańskiego na warunkach unijnych, czyli mieszkanie i 1000 euro na osobę wliczając dzieci. W dupę sobie wsadź sobie tę demagogię i pouczanie innych!! podlecz się albo wyp …dalaj do Syrii i rób tam porządek i głoś swoje nauki!!

   Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 42. Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 43. Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 44. .

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 45. Jak pamiętamy 2 września, na tureckiej plaży zostało znalezione ciało 3-letniego syryjskiego chłopca. Zdjęcie małego Syryjczyka obiegło cały świat i stało się symbolem dzisiejszego konfliktu ws przyjmowania nielegalnych imigrantów. Wszyskie media opublikowały owe zdjęcie z apelem, by przyjmować wszystkich imigrantów do Europy.

  Zdjęcie naprawdę wzrusza, ale jak się okazuje owa tragedia została wykorzystana do manipulacji emocjami ws uchodźców. “Ciało chłopca morze wyrzuciło zupełnie gdzie indziej. W innym miejscu plaży. Chłopczyk został stamtąd zabrany w miejsce, w którym wykonano zdjęcie. Po co zwłoki dziecka zostały przeniesione? Żeby można było pstryknąć aparatem, uwiecznić smutny obraz. Żeby wszystko lepiej się prezentowało!” – czytamy na portalu blastingnews.com

  Więcej na: http://www.fronda.pl/a/zdjecie-martwego-dziecka-to-inscenizacja,56782.html?page=2&#comments

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Reuters poddaje w wątpliwość wersję wydarzeń ojca 3-letniego Aylana

   Łodzią, na której rodzina małego Aylana Kurdiego wraz z kilkunastoma innymi uchodźcami próbowała przedostać się z Turcji na grecką wyspę Kos, kierował ojciec chłopca – informuje Reuters, powołując się na relacje osób, które również przebywały na pokładzie. Abdullah Kurdi zaprzecza tym doniesieniom w rozmowie z brytyjskim dziennikiem “The Daily Mail”

   Reuters przytacza wypowiedzi pochodzących z Iraku Ahmeda Hadi Jawwad i jego żony, którzy płynęli tą samą łodzią co rodzina Kurdi. Ich zdaniem, Abdullah Kurdi wpadł w panikę, gdy w łódź uderzyła duża fala.

   – Historia, którą opowiada ojciec Aylana, jest nieprawdziwa. Nie wiem co sprawiło, że kłamie. Może się czegoś boi. Abdullah Kurdi kierował łodzią od wypłynięcia do momentu zatonięcia- relacjonuje Jaweed.

   Ponadto mężczyzna twierdzi, że to Kurdi zorganizował podróż. Dowiedział się tego od niejakiego Abu Husseina, który skontaktował go z przemytnikami. Reuters kilkukrotnie próbował skontaktować się z Abdullahem Kurdi, ale bez skutki. Nie udało się także porozmawiać z Husseinem.

   Słowa Ahmeda Jawwad potwierdza Amir Haider, inny Irakijczyk, który był na łodzi.

   – Myślałem o tym, żeby kierować łodzią, ale nie zrobiłem tego. To kłamstwa – ojciec Aylana odpiera zarzuty współpasażerów w rozmowie z “The Daily Mail”. – Gdybym był przemytnikiem, dlaczego miałbym umieścić swoją rodzinę w tej samej łodzi co obcych ludzi? – pyta. – Zapłaciłem przemytnikom tyle samo co reszta – twierdzi mężczyzna.

   Tragedia na Morzu Egejskim wydarzyła się 2 września. W katastrofie utonęło 12 osób. O wydarzeniu zrobiło się głośno, gdy na plaży w tureckim Bodrum znaleziono ciała 3-letniego Aylana Kurdi, którego słynne zdjęcie obiegło świat.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • .

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 46. Szczecin:
  – TAK dla uchodźców :
  Zadeklarowało 400 osób, było 200-250. (ok 50 dziewczyn, sporo ludzi w podeszłym wieku!), czas trwania 1h (każdy mógł wziąć megafon i coś powiedzieć). Byli : Jedzenie Zamiast Bomb, Antifa, Zieloni, Lewica, zwykli ludzie z dziećmi, kilku radnych i dwóch profesorów UnivSzcz., ulotki z fragmentami Kapuścińskiego.
  – NIE dla uchodźców:
  Zadeklarowało 14 tys, było 500 łysych + 2 dziewczyny, nikt powyżej 50tki, czas trwania : 30 min, oświadczenie ONR, blabla, dzieki że byliście, głosujcie na POLAKUF !!11 Nie widziałem reprezentacji szczecińskiej inteligencji
  Heh, Patrioci z internetów prawie jak na nowa stepnica 😉

  ale widzę, że ciemnogród w Stepnicy nadal odczuwa podnietę filmikami z internetów, doprawdy żałosne

  poniżej kilka słów o tych tak podniecających dla was filmikach (weszli byście na jakiś redtube jak prawdziwi chrześcijanie a nie tych muslimów tylko: 😉

  Grecy przechwycili kontenery z bronią dla UCHODŹCÓW !!!!!!!!!”
  informuje mnie Fronda. Wchodzę sobie w link i czytam coś o Macedonii, próbach przekupstwa, tylko najmniej faktów o rzekomych kontenerach. Żałosna Logika też daje to info (na Twiiterze znani jako ‪#‎RolnicyRiserczu‬), info pójdzie pewnie teraz na PIKIO, CIPU CIPU, ONR (to zbiór zer) i inne szemrane rasistowskie portaliki…. INFO musi być prawdziwe!
  I jest, (http://hotair.com/…/cache-of-turkish-weapons-found-heading…/) ale info powinno brzmieć tak:

  grecka straż przybrzeżna zatrzymała łódź z podejrzanym ładunkiem, była tam broń i naboje, (broń taka jak używają tureckie służby porzadkowe) – płynęła z Turcji do LIBII gdzie ISIS ma przyczółek, a zostali zepchnięci do defensywy Wszyscy członkowie załogi zatrzymani. Finito.

  A czytaliście o rzekomym napadzie imigrantów na węgierski autokar ? xD

  to wszystko wy tu wklejacie i łykacie jak tępe pelikany, żal mi was, tak szczerze po ludzku żal

  miłego weekendu kochani 😉

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 47. “wkurwionemu” skończyły się argumenty i od razu zaczęło się minusowanie na ślepo … 😉

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 48. Dwie trzecie badanych w sondażu Ariadna twierdzi, iż Polska nie powinna przyjmować uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej – informuje portal wp.pl. Co ciekawe, niechętni przyjmowaniu arabskich uchodźców są niemal tak samo badani sympatycy PiS (68 proc.), jak i PO (66 proc.)!

  Tak negatywnego stosunku Polacy nie mają wobec imigrantów z Ukrainy. Niechęć wobec uchodźców m.in. z Syrii wynika stąd, iż badani obawiają się wzrostu zagrożenia terroryzmem. Część respondentów racjonalizuje sobie swoją odmowę pomocy tym, iż są to imigranci “zarobkowi” – pisze politolog Norbert Maliszewski, komentując na wp.pl wyniki sondażu.

  http://niezalezna.pl/70819-dwie-trzecie-polakow-nie-chce-arabskich-uchodzcow-wyborcy-platformy-obywatelskiej-takze

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 49. Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 50. Skoro my jesteśmy “ciemnogrodem” i “ksenofobami” to jak nazwać burmistrza Rotterdamu? Ten dopiero dał czadu. Ciekawi mnie skąd ta nagła zmiana poglądów u niektórych? Nie tak dawno sprawców zamachu na redakcję Hebodo odżegnywali od czci i wiary. A dzisiaj takich samych ludzi chcą nam milionami na łeb sprowadzić. To dopiero obłuda i hipokryzja. Taki jedne pan na forum obraża narodowców i kibiców. A w godzinie próby będzie błagał by go bronili.
  http://www.mpolska24.pl/post/9550/burmistrz-rotterdamu-do-muzulmanow-mozecie-wypierdalac

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 51. Jak to jest z muzułmanami w Europie.
  Z dedykacją dla “wkurwionego”:

  Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 52. Frankfurt dzisiaj.

  Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 53. Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Burmistrz Charvieu-Chavagneux poinformował, że radni gminy jednogłośnie ustalili warunki przyjmowania uchodźców. Przegłosowano, że przyjęci zostaną wyłącznie ci imigranci, którzy będą „chrześcijańską rodziną”. Jak politycy uzasadniają swoją decyzję? „Chrześcijanie nie obcinają głowy ich dyrektorom” – oświadczyli. Uchwała ta ma związek z zabójstwem jakie miało miejsce sąsiednim miasteczku. Muzułmanin obciął głowę szefowi, a następnie usiłował ją zdetonować – podało francebleu.fr.

   http://niezalezna.pl/70793-bunt-we-francji-przyjma-uchodzcow-ale-tylko-chrzescijan-oni-nie-obcinaja-glow?page=1

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 54. Środowiska kibiców słyną z prawicowych poglądów i dbania o historię Ojczyzny. Dla takich jak “wkurwiony” jesteśmy katolami, ksenofobami i oszołomami. Ale CO zrobił konkretnie “wkurwiony” dla uchodźców, że ma prawo wszystkich myślących inaczej wyzywać? Tęczę im wybuduje na przywitanie (to niech uważa bo ci jego imigranci nie tolerują żadnych lewackich poglądów). Bo oto co robią kibice:
  http://wpolityce.pl/sport/265058-legia-warszawa-rusza-z-pomoca-uchodzcom-klub-przekaze-pieniadze-na-sprowadzenie-polakow-z-donbasu

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Nawet Francuzi mądrzeją. Tacy jak wkurwiony zmądrzeją po czasie, jak im sąsiad łeb utnie…
    http://niezalezna.pl/70793-bunt-we-francji-przyjma-uchodzcow-ale-tylko-chrzescijan-oni-nie-obcinaja-glow

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Szerokim echem w mediach obiły się słowa Faheda al-Shelaimiego, polityka z Kuwejtu, który przewodzi Forum Zatoki Perskiej na rzecz Pokoju i Bezpieczeństwa. Jego wypowiedzi zszokowały świat. – Kraje zatoki są drogie, a poza byciem pracownikami, ci ludzie nie nadają się do życia tutaj. Koniec końców, ludzie z różnych środowisk, którzy cierpią z powodu emocjonalnych problemów, nie mogą zostać przyjęci przez nasze społeczeństwo – mówił polityk w jednej z arabskich telewizji, a jego słowa natychmiast zaczęły rozprzestrzeniać się w arabskim internecie.

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • Niektórzy nie wiedzą, że zgodnie z prawem szariatu niewierne kobiety można gwałcić, okaleczać i ubliżać im dowolnie. W niektórych krajach muzułmańskich (szczególnie w tych z prawem szariatu) kobietę innego niż słuszne wyznania można nabyć nawet za 10 dolarów. Oczywiście- tylko niewierne kobiety są traktowane tam gorzej od zwierząt. Proponuję osobnikom typu wkurwiony poznać temat. Na YT jest masa filmików zawierających wywiady z immanami czy nawoływania do brania w jasyr niewiernych kobiet. Ostatnio oglądałem filmik, w którym jeden z ichniejszych “uczonych” udowadnia, że ziemia się nie obraca. Taki poziom. Może wkurwionemu taki właśnie poziom i podejście do kobiet pasuje. Mi nie.,

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 55. @ wkurwiony
  Napisz o konieczności zapraszania uchodźców matce dziewczynki z artykułu poniżej, wytłumacz temu dziecku, że się “ubogaciło kulturowo” i pewnie jeszcze będzie “ubogacane”. Napisz tak każdej innej matce, ojcu czy dziecku, którzy niebawem będą doświadczać tego zbliżenia z obca nam kulturą. Wytłumacz także mieszkańcom wyspy Lesbos, że niepotrzebnie boją się wychodzić z domów i puszczać dzieci do szkół. Przecież tam byłeś, widziałeś i wiesz najlepiej. Mało wiesz dużo krzyczysz. Doczytaj sobie ile lat miała żona Mahometa (6 w dniu ślubu). A tu coś dla Ciebie. Widać, że nie masz dzieci ale nie masz prawa narażać naszych! I zmień nick- bo udajesz inteligenta a nick masz zwyczajnie wulgarny i chamski.
  http://www.glosgminny.pl/muzulmanski-imigrant-z-afryki-w-niemczech-brutalnie-zgwalcil-7-letnia-dziewczynke/

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Dobry komentarz z onetu:
   “Prawdziwi arabscy dzentelmeni, zostawili dzieci, kobiety i starcow ISISowi i sami zwiewaja do Europy. Kobiety , przygotowac sie na nowe dzentelmenskie maniery rodem z pustyni. Polskie dzieci jak jechaly z Syberii do teheranu a pozniej Indii to nie widzialy rodzicow przez 10-15 lat, znam osobe co ostatni raz matke widziala w 1940 roku a pozniej dopiero w 1955. Uciekala z babcia do Teheranu a pozniej w obozie w Indiach sama bo babcia zmarla w drodze. Sieroty polskie wyladowaly w NZ. Nie bylo ojcow i matek przy nich bo byli zajeci walka i umieraniem za Ojczyzne. Tu, calkiem inna mentalnosc.”

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • My mamy kogo sprowadzać. I nie sa to rośli faceci ze smartfonami i w formowych ciuchach a ludzie, którzy naprawdę potrzebują natychmiastowej pomocy i są Polakami.
   http://wpolityce.pl/polityka/265068-polacy-z-donbasu-boja-sie-ze-polska-pomoze-obcym-a-o-nich-zapomni-dlaczego-niesiemy-pomoc-tym-z-syrii-a-nie-chcemy-wyciagnac-reki-do-swoich

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • a Pani co by powiedziała rodzicom dzieci które Abp Wesołowski obdarowywał tak hojnie miłością, a którego chujek JPII chronił? co Pani mówi rodzicom dzieci które gwałcą chrześcijanie? Rodzinom obcokrajowcom którzy żyją tutaj spokojnie i normalnie, ale są dręczeni przez naszych prawicowych oszołomów, tylko dlatego że nie są stąd?….

   wybaczy Pani, ale taki poziom dyskusji pozostawmy przedszkolakom

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Wybuduj tym swoim “uchodźcom” tęczę na przywitanie. Tylko tyle potrafisz. A nas w TO nie mieszaj. Tak ci chrześcijanie przeszkadzają a odwołujesz się właśnie do chrześcijańskich wartości. Sam jesteś hipokrytą. Nazwałeś błędnie narodowców “nazistami”, bo nie wiesz że NSDAP była partią…. socjalistyczną! Nie dość, że mylisz podstawowe pojęcia i wszędzie widzisz księdza- pedofila to jeszcze nie wiesz, że nawet ONZ stwierdziło, że najbardziej prześladowani na świecie sa właśnie chrześcijanie. A głowy im ucinają albo palą zbiorowo właśnie w krajach, z których te łodzie płyną. Czy nad losem bestialsko mordowanych chrześcijan też się użalasz? Też nawołujesz do pomocy ofiarom tych prześladowań? Wiesz, że w zeszłym roku zginęło w Afryce więcej chrześcijan niż ofiar w wojnie w Syrii? Jestem ojcem, mam rodzinę i przyjaciół w Szwecji. Żaden lewacki bałwan nie będzie mnie obrażał ani przekonywał do tolerancji dla czegoś, co może zagrozić mojej rodzinie!

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 56. Może napisz do rządu Arabii Saudyjskiej swoje żale, bo oni dysponują i pieniędzmi i miejscami (super warunki) dla uchodźców i braci w wierze. Mają 100 tysięcy komfortowych, klimatyzowanych namiotów mogących pomieścić (w warunkach o niebo lepszych od europejskich) 3 MILIONY uchodźców. Nawet prawo szariatu zapewnione. Tylko jakoś AS odmawia przyjecia choćby jednego uchodźcy.
  http://www.infowars.com/saudi-arabia-has-100000-empty-air-conditioned-tents-that-can-house-3-million-people-yet-has-taken-zero-refugees/

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 57. – Martwy chłopczyk na plaży. Mała dziewczynka z laleczką na dworcu Keleti w Budapeszcie. Niemcy oklaskujący przyjeżdżających do nich imigrantów. Jarosław Kurski w „Gazecie Wyborczej” piszący niczym natchniony kaznodzieja o obowiązkach moralnych wobec „uchodźców”. To wszystko elementy wielkiej medialnej manipulacji i moralnego szantażu, jakim próbuje się poddawać nie tylko Polaków, ale Europejczyków w ogóle – pisze Łukasz Warzecha w felietonie dla Wirtualnej Polski.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Lukasz-Warzecha-Imigranci-a-nie-uchodzcy-czyli-manipulacje-i-szantaz-moralny,wid,17837336,wiadomosc.html

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • bardzo dobry artykuł
   cała prawda o “uchodźcach”
   warto przeczytać

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • “Wymiana kulturowa” i “asymilacja” uchodźców z Polakami rozpoczęła się na dobre. Imigranci nie chcieli dostosować się do poleceń. Polskie służby graniczne musiały zostać użyte do zaprowadzenia porządku

   Treść niedostępna
   Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Treść niedostępna
   Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 58. Obłuda tych politycznych polskich błaznów osiągnęła apogeum. W kraju są setki tysięcy bezrobotnych ludzi, pozbawionych nawet prawa do zasiłku dla bezrobotnych i nikogo z urzędniczej jak i politycznej hołoty nie interesuje z czego tacy ludzie pozbawieni środków żyją. W kraju jest kilkadziesiąt tysięcy bezdomnych Polaków pozbawionych dachu nad głową. Tutaj chcą sprowadzić kilka tysięcy nierobów na sute zasiłki socjalne i mieszkania o których bezrobotny albo bezdomny Polak może tylko pomarzyć jak nie ma pracy lub jest na bruku. W Niemczech ta roszczeniowa hołota nie dostaje takich zasiłków jak bezrobotni Niemcy, tylko znacznie, znacznie niższe lub jeżeli nie ma rodziny to nie dostaje żadnych pieniędzy tylko jezdnie i zakwaerowanie. Jeżeli Niemiec nie ma pracy to państwo opłaca mu czynsz w mieszkaniu i dostaje dodatkowe pieniądze na życie. Tak właśnie jest różnica. Musimy się zdecydowanie temu przeciwstawić jako społeczeństwo. Zdecydowane NIE dla utrzymywania socjalnych uchodźców w Polsce.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 59. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/parafia-w-sremie-przyjela-uchodzcow-z-syrii-wkrotce-cala-rodzina-bez-slowa-uciekla-do/d0zdlw

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 60. Sobotnia manifestacja “Polacy przeciw imigrantom” w Warszawie jednak się odbędzie. Decyzję władz stolicy, zakazującą jej przeprowadzenia, uchylił wczoraj wojewoda mazowiecki. Tego samego dnia przeprowadzona zostanie również inna manifestacja, pod hasłem “Uchodźcy mile widziani”.

  http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/beda-dwie-manifestacje-w-sprawie-uchodzcow-w-warszawie-jedna-za-druga-przeciw/5r9st2

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 61. Oglądam TVN24 i poraża mnie propaganda lejąca się z tej stacji. Oni nie mówią już o tzw. moralnym obowiązku tylko o korzyściach dla polskiej gospodarki. Jeden posunął się nawet do stwierdzenie, że bez arabów nie dostaniemy w przyszłości emerytur (gdzie są zapewnienia tandemu Buzek-Tusk?). Czy jest granica tego absurdu? Władze Szwajcarii podały następujące informacje o tzw. uchodźcach wojennych i ich chęci do pracy: “Wśród uchodźców z Erytrei 91 proc. nie pracuje, jeśli chodzi o przybyszy z Iranu 84 proc., a w przypadku Syryjczyków 87 proc. Nawet uchodźców ze Sri Lanki, którzy uchodzą za najlepiej zintegrowanych, nie ciągnie specjalnie do pracy. 75 proc. jest bezrobotnych i żyje z zasiłków. Oraz 89 proc. Turków. Najbardziej pracowici są Chińczycy, ale i tak 69 proc. z nich jest na garnuszku gmin, które nie wiedzą już skąd wziąć pieniądze na wypłatę zasiłków”. Kto będzie płacił im zasiłki? Propagandyści z TVN?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 62. Przeszkadzają Wam przyjezdni, uchodźcy uciekającyy przed wojną, mordami, bombami i biedą, gardzicie nimi i poniżacie, ale nie gardzicie seksizmem i szowinizmem, nie gardzicie sąsiadem obok który napierdala swoją żonę w pijackim amoku, nie wychodzicie na ulice przeciwstawiać się ludziom bijącym dzieci czy gwałcącym kobiety, bo się gówniarzowi należało, a ona prowokowala. Nie słyszę z prawackich gęb słowa sprzeciwu kiedy psy i koty, są topione, przywiązywane drutem kolczastym do drzewa, albo ciągnięte za samochodem czy zdzielone łopatą. To Wam kurwa nie przeszkadza, nie przeszkadza Wam menelnia która po meczach demoluje ulice, albo w Dzień Podłości wyrywa drzewka “bo lewackie”, nie przeszkadzają Wam cymbały podpalające squoty z żywymi ludźmi w środku, nie protestujecie kiedy bydło szydzi z innych ludzi i zakłada fejsikowe stronki “dobrze że zdechł”, nie interesujecie się 50 ludźmi których pozabijały w Polsce dotychczas neonazistowskie bojówki, albo koledzy z klasy, bo mieli “rurki”, lepiej sie uczyli albo ubierali się “na pedała”, nie ruszycie palcem kiedy pedofili w sutannach rzuca się “za karę” z jednej parafii do drugiej, a naród nazywany jeszcze 60 lat temu “robactwem, gównem, podludźmi” rękoma i gardłami tysięcy, robi to teraz z innymi !
  …to Wam kurwa nie przeszkadza !

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Daj pierwszy dobry przykład – weź “uchodźców” pod swój dach!

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • hahaha tylko czekałem na “inteligenta” z tym “argumentem”. bez komentarza.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Dodam jeszcze, że to właśnie pobłażliwość rządów krajów UE dla łamania prawa obowiązującego na ich obszarach przez ludność muzułmańską, roszczeniowa postawa tych ostatnich oraz jednoczesny wzrost restrykcyjności względem autochtonów jest jednym z głównych powodów wzrostu popularności ugrupowań skrajnie prawicowych lub wręcz nacjonalistycznych w Europie. I tak we Francji (czyli kraju ponad 200-letnią tradycją luźnego podejścia do tożsamości narodowej) wszystkie sondaże wskazują na wygraną w przyszłych wyborach prezydenckich Marine Le Pen (co biorąc pod uwagę prezydencki ustrój Francji oznacza w praktyce rządy skrajnej prawicy o znanych poglądach na kwestie imigrantów). Nadmieniam, że kierowany przez nią Front Narodowy niespodziewanie wygrał we Francji wybory do PE. Podobnie sytuacja wygląda w Hiszpanii i we Włoszech (Grecja czy Węgry to tematy znane). Coraz większe poparcie zyskuje w UK Nigel Farage i jego UKIP. Także nie rozumiem strategii walki z nacjonalizmem i “ksenofobią” polegającej na wzmacnianiu ich pozycji. Zarzuca Pan innym ksenofobię i takie tam modne przypadłości a sam chyba nie do końca rozumie złożoności i sedna problemu. Obecna polityka Brukseli i posłusznych rządów europejskich doprowadzić może do bardzo niebezpiecznej konfrontacji. Obym sie myliła ale mądrzejsi ode mnie coraz głośniej podnoszą kwestie związane z nieuchronnością takiej właśnie reakcji społeczeństw, którym rządy odmawiają racji.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Ależ skąd przyszło Ci to głowy? Przeszkadza mi to wszystko o czym piszesz.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Teraz dziesiątki tysięcy wojowników IS jest w Europie albo też do nie zmierza. Myślisz, że kim są uchodźcy? Celowe wywołanie paniki tylko po to aby terroryści przebrani za uchodźców mogli oficjalnie przedostać się do europy

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Oho – lewicowa zaraza podnosi łeb!

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Chce Pan nas uczyć miłosierdzia stosując wobec nas wulgaryzmy i bardzo agresywny język? To chyba nie ten kierunek. Odsyłam do oficjalnych danych oraz raportów rządów czy organizacji humanitarnych działających na miejscu, tj. w Afryce Północnej. Odsyłam także do faktów, nie pobożnych życzeń i odezw do naszego miłosierdzia. Jestem jak najbardziej ZA udzielaniem pomocy ludziom żyjącym na terenach objętych działaniami wojennymi. Jednak, zgodnie z postulatami działających tam organizacji humanitarnych, uważam iż pomoc powinna być skierowana bezpośrednio do ofiar na miejscu ich pobytu (tak choćby MCK). Po pierwsze- ponad 70% uchodźców to mężczyźni w wieku poborowym (nie wmówi mi Pan, że zostawiają oni dzieci i żony narażając je na śmierć), z reguły bez dokumentów, po drugie- zdecydowana większość uchodźców stawia warunki co do konkretnych krajów, w których chcą przebywać (nie słyszałam o ofiarach wojen stawiających warunki lokalowe w obliczu śmierci), po trzecie- za transport drogą morską trzeba zapłacić przemytnikom 6,5-7 tys. dolarów, drogą lądową 2,5-3 tys. Przy średnich zarobkach w Syrii na poziomie 150 dolarów miesięcznie- do Europy nie przybywają biedne rodziny szukające schronienia a dość zamożni jak na lokalne warunki mężczyźni. Skutkiem czego pomoc od krajów UE otrzymują w sumie ludzie, którzy nie muszą z niej korzystać zaś drastycznie ogranicza się środki na pomoc ludziom faktycznie narażonym na utratę życia i biednym (to jeden z głównych zarzutów organizacji humanitarnych działających na terenach objętych wojną). Po czwarte- wobec Europejczyków stosuje się obecnie nieuprawniony szantaż moralny podczas gdy wszystkie bogate kraje arabskie odmówiły przyjmowania uchodźców. Arabia Saudyjska zaoferowała za to Niemcom wybudowanie na własny koszt 200 meczetów! Po piąte- w żadnym europejskim kraju nie powiodła się tzw. asymilacja środowisk muzułmańskich. Nawet bogaci i dość tolerancyjni Szwajcarzy mają dość- z raportu rządu Szwajcarii wynika, że mimo wydawania olbrzymich kwot blisko 80% imigrantów z krajów Afryki Północnej i Azji nie podejmuje żadnej pracy zarobkowej, przerzucając całkowite koszty utrzymania na goszczących ich Szwajcarów. Zgodnie ze szwajcarskim prawem- koszt utrzymania takich rodzin ponoszą gminy, które już się buntują. Obok wysokich zasiłków mówimy o obowiązku zapewnienia odpowiedniej wielkości mieszkania. Dodam jeszcze szwedzkie Malmo czy brytyjskie Birmingham, w których nie tylko nie doszło do asymilacji Muzułmanów ale mamy do czynienia z łamaniem prawa lokalnego na rzecz prawa szariatu, które jest narzucane pozostałym “niewiernym” mieszkańcom. Proszę także zapoznać się ze statystykami kryminalnymi w tych miejscach, gdzie ludność muzułmańska stanowi wysoki odsetek. W UK coraz częściej dochodzi nie tylko do gwałtów na białych kobietach ale coraz powszechniejszym zjawiskiem stają się pobicia białych kobiet i publiczne ubliżanie im. Wywodzimy się z innych kultur, mamy zupełnie inne tradycje i zwyczaje, inaczej definiujemy także porządek prawny i moralne zakazy i nakazy. Tego nie da się pogodzić, tak po prostu. Spędziłam na Bliskim Wschodzie wystarczająco dużo czasu by wiedzieć, że my nie zrozumiemy kultury Muzułmanów a oni naszej. Także jestem za udzielaniem pomocy humanitarnej pozostałym w Syrii czy innych krajach ogarniętych działaniami zbrojnymi ale osobom naprawdę tej pomocy potrzebującym, czyli pozostałym na miejscu biednym rodzinom. Czy nie przyszło Panu do głowy, że zapraszanie tych ludzi do UE jest najgłupszą rzeczą jaką możemy zrobić im i sobie? Przecież oni narażają życie swoje i często bliskich w imię mglistej nadziei na łatwe i bogate życie na koszt europejskiego podatnika. Ostatnio więcej ludzi ginie chcąc się dostać do nas niż na terenach objętych wojną! Ma Pan dość pokręcone pojęcie “humanitaryzmu”….

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Pani Moniko, agresja rodzi się po czytaniu tych banialuków i infantylnych komentarzy, samo zdjęcie zdobiące artykuł ocieka agresją i niejako ukierunkowuje czytelników (tak z ciekawości: na dole fotki to bojownicy isis, czy nasi “prawdziwi polscy patrioci”? 😉 a wulgaryzmy w takich warunkach są czmyś zupełnie naturalnym. Manifa o której mowa jest organizowana przez naszych polskich neonazistów (prawie oksymoron) zwanych przez niektórych patriotami. Jestem pewien, że manifestacja skończy się demolowaniem stolicy (ma w tym już spore doświadczenie nasz /psia jego mać/ kwiat narodu).
    W którym miejscu napisałem, że obecna polityka dotycząca imigrantów krajów takich jak Dania, czy Szwecja jest słuszna? Gdzie napisałem, że uchodźców należy przyjmować jak leci? Wkleiłem link z radio szczecin z opisem “mądry głos w sprawie”

    …Zdaniem dra Fuada Jommy, państwa które przyjmują uchodźców powinny stawiać jasne i twarde zasady, które zapobiegną fanatyzmowi.

    – Europa powinna stawiać swoje warunki na zasadzie “nie dla konserwatystów muzułmańskich”. Powinni cofać im obywatelstwo, jeśli w ogóle mają i deportować. Osobiście jestem przeciwny i uważam, że demokracja jest nie dla takich ludzi – powiedział Jomma….

    i ja się pod tymi słowami podpisuję.

    Jak Pani widzi po komentarzach prawie nikt za bardzo nie próbował zrozumieć co napisałem.

    Szczerze przyznam, nie chce mi się kolejnej osobie tłumaczyć spraw dla mnie oczywistych, bo to jak grochem o ścianę (co ciekawe zauważyłem, że przypadłość taką mają ludzie skrajnie prawicowi jak i lewicowi, oraz najliczniejsza tutaj grupa… ciemnogrodu.

    pozwolę sobie jeszcze tylko wkleić linki do dokumentów na temat statystyk kriminalnych o których Pani wspomniała:
    http://www.express.co.uk/news/uk/378232/Immigrant-crime-soars-with-foreign-prisoners-rising
    https://www.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/257233/lse-consulting.pdf

    (spoiler: Polacy są NAJLICZNIEJSZĄ grupą etniczną osadzona w brytyjskich więzieniach)

    codziennie też czytam o tym jak np. a to chrześcijanin zgwałcił małe dziecko, a to chrześcijanin zabił bliźniego, a to puijany chrześcijanin napadł na kobietę, potrącił itd itp i to wszystko tylko w Polsce

    polecam artykuł: http://natemat.pl/154061,zdewastowali-zabytek-zamordowali-piekna-brytyjke-x-mrozacych-krew-w-zylach-historii-o-imigrantach 😉

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Bossszzze! Jasnogród się znalazł … 😉

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Nie dziwi mnie, że w Polsce głównie chrześcijanie dokonują czynów zabronionych. Z prostego powodu- jesteśmy krajem niemal monolitycznym i chrześcijańskim, zatem trudno o inne statystyki. Nie wiem jak w warunkach niemiecko-brukselskiego dyktatu chce Pan realizować słuszny postulat kontroli i niejako selekcji wpuszczanych do Polski imigrantów? Zwracam uwagę, że prawicowy rząd Orbana nie robi obecnie nic innego jak dąży do realizacji prawa unijnego dotyczącego wpuszczania osób spoza UE na jej obszar i co? I rząd Węgier jest pod stałym obstrzałem krytykantów z Brukseli i Niemiec. Parę dni temu oglądałam wywiad z brytyjskim politologiem, który obecną politykę Berlina nazwał “kierowanym emocjami ruchem hipisowskim (odwołanie do pokolenia 68′) i stwierdził wprost, że ta polityka szkodzi i zagraża całej Unii. Zgodnie z szacunkami ONZ, jeżeli UE nie zmieni swoje polityki musi być przygotowana na przyjęcie paru milionów imigrantów z krajów muzułmańskich. Według ostatnio publikowanych sondaży większość Brytyjczyków jest przeciwna przyjmowaniu uchodźców, podobnie dzieje się we Francji, Austrii i do niedawna entuzjastycznych Niemczech. Tu nie chodzi o to, że obywatele tych krajów sa obojętni i nie chcą pomagać. Chodzi im jedynie o mądrą pomoc dla ofiar na miejscu działań wojennych i o ochronę własnych rodzin. Akurat narody, które wymieniłam w ostatnich latach doświadczyły konsekwencji przyjmowania dużej liczby osób muzułmańskiego wyznania. Proszę zwrócić uwagę na stanowisko w tej sprawie wyrażone oficjalnie przez społeczność Tatarów Polskich (których darzę olbrzymim szacunkiem). Im ksenofobii Pan chyba nie zarzuci? Coraz głośniej mówi się także o planach przemycania wśród uchodźców bojowników ISIS. Podałam Panu przykład Birmingham, miasta w UK w którym większość ludności to Muzułmanie. Rdzenni Brytyjczycy albo już to miasto opuścili albo sa zwyczajnie terroryzowani. W sieci dostępne sa filmiki z dość częstych tam manifestacji Muzułmanów, podczas których nawołują do nieprzestrzegania prawa Wielkiej Brytanii jako prawa niewiernych. Białe kobiety są tam prześladowane (znam osobistą relację jednej z nich). Ten temat jest bardzo złożony. Kwestia pomocy jest tu bezsporna, jednak różnimy się co do sposobów jej udzielania. Nawet władze Kataru zapowiedziały, że będą nadal udzielać tylko pomocy finansowej ofiarom wojny ale nie przyjmą uchodźców. Jeżeli tej fali nie powstrzymamy teraz, potem będzie zwyczajnie za późno. Nas nazwał Pan “ksenofobami”. Mam rodzinę na południu Francji. Proszę mi wierzyć, ich zdanie na ten temat (po wielu latach “asymilacji”) jest zdecydowanie bardziej radykalne od naszego. Przeciętny Francuz nie widzi problemu w ostrzeliwaniu łodzi z nielegalnymi imigrantami, poważnie. Ale niechęć Francuzów ma swoje powody. Pamiętam moją pierwszą wizytę w Marsylii wiele lat temu. Piękne, stare europejskie miasto portowe dzisiaj jest Mekką dla nielegalnych imigrantów. Przestępczość wzrosła tam w ciągu 20 lat ponad tysiąckrotnie i dzisiaj odradzam spacer pięknymi starymi uliczkami Marsylii w samotności. To samo Tuluza czy inne miasta południowej Francji. Od początku roku do dnia dzisiejszego tylko drogą morską do Europy przybyło prawie pół miliona imigrantów a to zaledwie forpoczta. Ponad 70% to mężczyźni. Zgodnie z prawem UE po przyjęciu takiego pana rząd kraju, w którym uzyskał status uchodźcy ma prawny obowiązek sprowadzić na swój koszt i zapewnić utrzymanie rodzinie jegomościa. Biorąc pod uwagę wysoki wskaźnik dzietności w rodzinach arabskich mówimy już o dalszych ponad 3 MILIONACH ludzi, których musimy sprowadzić, ulokować i utrzymywać na koszt europejskiego podatnika. A to tylko 8 miesięcy tego roku, zaś liczba przybywających lawinowo rośnie. Szwajcarskie gminy nie sa w stanie ponieść tych kosztów, a skąd na to ma brać europejski podatnik? Na tą sprawe trzeba patrzeć wielowarstwowo bo temat jest złożony. To nie jest tylko kwestia tu i teraz, to kwestia przyszłości Europy, jej kształtu etnicznego i kulturowego. Najczęstszym błędem Europejczyków jest postrzeganie Muzułmanów przez pryzmat nas samych i chrześcijaństwa. Ale islam to nie jest tylko religia, to całkowity i złożony system polityczny. Odsyłam do fenomenalnych opracowań Oriany Fallaci, która znała i często podejmowała tematykę wzajemnych relacji i stosunków pomiędzy zachodem a światem islamu.

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • Pani Moniko, w ten sposób nie będę dyskutował, najpierw rozpisuje się Pani rozlegle o statystykach kryminalnych, a po mojej odpowiedzi po cichutku ignoruje je i następnie dalej leje wodę.
      Eh, typowa prawicowa elokwencja, napisała Pani dużo słów, ale nic rzeczowego.

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • Po pierwsze- Ty w ogóle nie dyskutujesz tylko obrażasz każdego, kto ma inne zdanie. Jak przeczytasz mój wpis ze zrozumieniem, znajdziesz w nim konkrety. A oto moja odpowiedź:

       – dane prokuratury berlińskiej z końca listopada 2013 r. : “80 procent przestępstw w Berlinie popełniają imigranci. 43% z nich to Arabowie, a 32% ma pochodzenie tureckie.
       Takie dane podał Rudolf Hausmann – prokurator z prokuratury generalnej. Według statystyk typowy niemiecki przestępca to młody mężczyzna z rodziny imigranckiej.
       Hausmann tłumaczy to zjawisko faktem, że synowie w rodzinach o arabskich korzeniach są wychowywani w anachronicznej kulturze, w której dominacja fizyczna odgrywa kluczową rolę. Przemoc jest w tę kulturę głęboko wpisana. Co więcej, w odróżnieniu od kobiet, mężczyznom wolno w nich wszystko, nie są niczym ograniczeni. Rodzicom często nie przeszkadza, że ich synowie nie chodzą do szkoły i wdają się w bójki z Niemcami. W wielodzietnych rodzinach, które maja po 8 czy 10 dzieci, nie dziwi sytuacja, w której trzech najstarszych braci trafia za kratki. A skoro starsze rodzeństwo weszło w konflikt z prawem, to skąd młodsze ma czerpać przykład stosowania się do zasad prawa?”

       – Szwecja: “Czterdzieści lat od czasu podjęcia przez parlament szwedzki decyzji o przekształceniu Szwecji w kraj wielokulturowy, liczba brutalnych przestępstw wzrosła o 300 proc., a liczba gwałtów – o 700 proc. Szwecja obecnie jest drugim państwem na świecie, po afrykańskimi Lesoto, w którym odnotowuje się rekordową liczbę gwałtów. Liczne badania potwierdzają, iż wzrost tego typu przestępstw ma związek z napływem muzułmańskich imigrantów. W 1975 roku zarejestrowano 421 gwałtów. W 2014 roku było ich 6 tys. 620. To wzrost nawet nie o 700, ale 1472 procent!
       Raporty z badań dot. przestępczości w Szwecji należą w ostatnich latach do rzadkości, jednak z badań przeprowadzonych w latach 1990 – 2000 wynika, że istnieje związek między wzrostem gwałtów a rosnącą liczbą imigrantów.
       Szwedzkie władze ukrywają pochodzenie gwałcicieli. Od 2000 roku upubliczniony został tylko jeden raport z badań na temat przestępczości imigrantów. Stało się to w 2006 roku. Ann-Christine Hjelm z Karlstads University wykazała, że w 2002 roku 85 proc. osób skazanych na co najmniej dwa lata więzienia za gwałt stanowili imigranci dopiero co przybyli do Szwecji lub imigranci drugiej generacji.

       – Francja- Głównymi problemami, z którymi spotykają się mieszkańcy stref zamieszkiwanych przez imigrantów muzułamńskich są według ankiety Insee i Narodowego Obserwatorium Przestępczości (Observatoire national de la délinquence) z 2009 roku – brak bezpieczeństwa i przestępczość. Najczęściej społeczność muzułmańską dotykają następujące patologie:

       – bezrobocie, zwłaszcza wśród młodych – w 2009 roku w Newralgicznych strefach miejskich średnia stopa bezrobocia wynosiła 18,6% przy średniej krajowej 9,8%; wśród młodych w wieku produkcyjnym stopa ta wyniosła 43%

       – przestępczość – wśród osadzonych we francuskich więzieniach ok. 60-70% to muzułmanie (przy 7,5% całej ludności Francji), w tym, jak informują władze więzienne, 18 tys. na 66 tys. osadzonych zamawia specjalne posiłki podczas ramadanu;

       – prozelityzm muzułmański we więzieniach, gdzie stanowią oni większość; zmuszanie przez to pozostałych do konwersji na islam i – nierzadko – do przystępowania do radykalnych ugrupowań islamskich

       – ekstremizm polityczny – w ogólnej liczbie francuskich muzułmanów udział najbardziej radykalnych z nich, salafistów, jest stosunkowo niewielki. Według francuskiej policji jest ich około 5 tys., przy czym około 10% z nich ocenia się jako zagrożenie dla bezpieczeństwa.

       – Dania

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 63. Tzw. “uchodźcy” (w 90% młode byki) rozwalą Europę.
  Na pierwszy ogień pójdą Niemcy …

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 64. https://forumdlazycia.wordpress.com/2014/08/16/holokaust-chrzescijan-to-sie-dzieje-naprawde-artykul-przeznaczony-tylko-dla-ludzi-doroslych-18-lat/

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)