Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Zakaz demonstracji przeciwko uchodźcom???

imigranci

Protestowanie przeciwko przyjmowaniu muzułmańskich uchodźców w Polsce jest niezgodne z prawem? Taką wykładnie przyjęły władze Warszawy. Stołeczny ratusz nie zgodził się na sobotnią manifestacje narodowców, którzy mieli protestować przeciwko imigrantom.

Jak informuje RMF, oficjalnie ratusz odmówił manifestacji, ponieważ w tym samym miejscu zaplanowane jest inne wydarzenie zgłoszone wcześniej. Narodowcy mieli manifestować na Placu Defilad.

Źródła:

 1. http://wawalove.pl/Miasto-nie-wydalo-zgody-na-manifetacje-antyimigrancka-Narodowcy-i-tak-przyjada-Beda-zamieszki-a19890
 2. http://niezalezna.pl/70717-zakaz-demonstracji-przeciwko-uchodzcom
Tagi: ,

161 komentarzy

 1. Daniel Cohn-Bendit : ” W 1972 roku złożyłem podanie o pracę w alternatywnym przedszkolu we Frankfurcie nad Menem. Pracowałem tam ponad dwa lata. Mój ciągły flirt z dziećmi szybko przyjął charakter erotyczny. Te małe pięcioletnie dziewczynki już wiedziały jak mnie podrywać. Kilka razy zdarzyło się, że dzieci rozpięły mi rozporek i zaczęły mnie głaskać. Ich życzenie było dla mnie problematyczne. Jednak często mimo wszystko i ja je głaskałem…” Po tym, jak wybuch skandal, biuro Cohn-Bendita zamknęło dostęp do dotyczących go partyjnych archiwów aż do 2031 r.

  Daniel Cohn-Bendit (ur. 4 kwietnia 1945 w Montauban) – niemiecki polityk, poseł do Parlamentu Europejskiego, reprezentujący w różnych kadencjach Francję i Niemcy.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Daniel_Cohn-Bendit

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. W sześciomilionowym Libanie przebywa ponad milion uchodźców z Syrii. Od 2012 roku między innymi Polska wspiera ich, współpracując z lokalną społecznością. – Polska bardziej niż inne kraje pomaga uchodźcom w Libanie i zakres tej pomocy humanitarnej znacznie zwiększył się w ciągu ostatnich dwóch lat – powiedział szef organizacji pomocowej z Bire na wschodzie Libanu, szejk Mohammad Awad Murheb.
  Staram się przekonywać uchodźców, by nie wyruszali stąd do Europy, bo to i niebezpieczne dla nich i niczemu dobremu nie służy – mówi szejk Mohammad.
  Od 30 lat kieruje on w Bire organizacją pomagającą uboższym mieszkańcom Dżamia Szabab Itaa al-Dżazil. Od 2012 r. wspiera też uchodźców z Syrii, których jest tu wielu, bo do granicy z Bire jest tylko kilka kilometrów. W tym zakresie współpracuje z Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej.

  Syryjczycy nie powinni wyjeżdżać do Europy z dwóch powodów. Po pierwsze, stąd mają blisko do domu i mogą wrócić, jeśli zmieni się sytuacja, a w Europie to już zostaną na zawsze. Po drugie, tutaj żyją w otoczeniu kulturowym, które jest im bliskie, a tam różnice prowadzą potem do konfliktów. Można tego uniknąć, zwiększając pomoc dla nich tutaj – przekonuje szejk.
  Mohammad zaznaczył, że do Europy nie trafiają ci najbiedniejsi, najbardziej potrzebujący uchodźcy, bo ci nie mają 20 tys. dolarów na przemytników.

  Po 2012 roku mieliśmy tu kontakty z wieloma organizacjami z różnych krajów, które przybyły, by pomagać uchodźcom. Większość z nich wydawała wprawdzie dużo pieniędzy, ale nie miało to wielkich i trwałych efektów. Zupełnie inaczej było z PCPM. To organizacja, która po prostu wiedziała, jak pomagać
  – wspomina szejk początki współpracy.

  Wcześniej wiedzieliśmy o Polsce tyle, ile się nauczyliśmy w szkole, tzn. że wasz kraj najechali Niemcy w czasie II Wojny Światowej. Teraz Polska tutaj kojarzy się przede wszystkim z pomocą humanitarną, bo robicie to lepiej niż Niemcy, Francuzi czy Brytyjczycy
  – dodaje Mohammad Awad Murheb. Jego zdaniem Polska najbardziej pomaga syryjskim uchodźcom w Libanie.

  PCPM, korzystając z rządowego funduszu Polska Pomoc MSZ, zapewnia obecnie dach nad głową ponad tysiąc rodzin w kadzie Akkar w muhafazie Dystrykt Północny na północy Libanu oraz kilkuset rodzinom w stołecznym Bejrucie. Opłaca im czynsz w garażach i różnych innych pomieszczeniach gospodarczych należących do Libańczyków, co powoduje, że ci drudzy też na tym korzystają.

  PCPM i szejk Mohammad wspólnie prowadzą również klinikę, klinikę mobilną oraz centrum edukacji. Z kliniki korzystają zarówno uchodźcy, jak i ubożsi Libańczycy. Łącznie nawet 6 tys. pacjentów rocznie. Klinika zatrudnia dziewięć osób, w tym pięciu lekarzy, dwie pielęgniarki i dwóch pracowników administracyjnych. Jednym z tutejszych lekarzy jest chirurg z Syrii, który też jest uchodźcą.

  Poza kliniką stacjonarną działa też klinika mobilna, jeżdżąca codziennie do obozów namiotowych rozsianych po okolicy, w których mieszka kilka tysięcy uchodźców. Dla wielu z nich dotarcie do miasta jest bardzo utrudnione.

  Wspólnym projektem szejka Mohammada i PCPM jest też centrum edukacji, które organizuje dwa rodzaje kursów. Z jednej strony, jest to coś w rodzaju korepetycji dla syryjskich dzieci, które ze względu na różnice w programach nauczania mają problemy w libańskich szkołach. Z drugiej strony, są to kursy zawodowe dla młodzieży. PCPM prowadzi też projekt “Cash for Work”, polegający na pomocy finansowej uchodźcom w zamian za pracę na rzecz mieszkańców.

  W 2014 r. finansowanie projektów PCPM dla syryjskich uchodźców w Libanie z rządowego funduszu Polska Pomoc MSZ wynosiło 2,5 mln zł. Obecnie wynosi ono 11,5 mln zł, a pomoc dociera do kilkunastu tysięcy uchodźców.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 3. Choć brzmi to nieprawdopodobnie, naukowcy ze szpitala uniwersyteckiego będącego częścią jednej z największych niemieckich wyższych uczelni – Rheinische Friedrich-Wilhelms-Universität Bonn – prowadzą badania nad możliwością zwalczania ksenofobii i niechęci wobec imigrantów przy pomocy… terapii hormonalnej.

  Wyniki badań zostały już opublikowane na łamach „Proceedings of the National Academy of Sciences”. Grupa naukowców z Bonn badała, w jaki sposób można zmniejszyć u ludzi przejawy ksenofobii, a wzmocnić altruizm. Badacze doszli do wniosku, że znacznie wpływa na to odpowiednie wykorzystanie hormonu oksytocyny. Terapia hormonalna znacznie zwiększa ich zdaniem chęć oddawania pieniędzy potrzebującym, w tym w szczególności imigrantom i uchodźcom nawet u osób, które początkowo deklarowały się z krytycznego, bądź zdecydowanie sceptycznego stosunku do imigrantów.

  Szczegóły szokującego eksperymentu opisuje branżowy serwis sciencedaily.com. Okazuje się, że naukowcy z Bonn rozważali, czy odpowiednia dawka oksytocyny może przyczynić się do akceptacji imigrantów przez społeczeństwo. Przeprowadzono nawet w tym celu eksperyment. Badanym podano hormon sztucznej oksytocyny, a następnie obserwowano ich reakcję.

  Jak informuje portal swiato-podglad.pl eksperyment został przeprowadzony na 138 uczestnikach narodowości niemieckiej. Jak wyglądało całe badanie?

  Początkowo uczestnicy musieli wysłuchać serii historii dotyczących osób potrzebujących. W tym czasie na ekranach monitorów wyświetlano im inforamcje na temat potrzeb poszczególnych osób oraz zdjęcia potrzebujących. Połowa potrzebujących była ubogimi Niemcami, natomiast resztę stanowili imigranci i uchodźcy.

  Historie były dość ogólne. Badanych informowano na przykład, że widoczna na zdjęciu osoba potrzebuje konkretnej sumy pieniędzy, aby kupić jedzenie. Każdy z uczestników eksperymentu miał do dyspozycji 50 euro, które mógł przekazać potrzebującym, lub zachować dla siebie, jeśli nie zdecydowałby się wesprzeć żadnej z ukazywanych na zdjęciach osób.

  Eksperyment podzielono na dwie części. W pierwszej z nich uczestnicy badania zdecydowali się na przekazanie o 20% więcej pieniędzy imigrantom, niż widocznym na zdjęciach biednym Niemcom. Badani wypełniali również ankiety dotyczące swoich przekonań i postaw wobec kryzysu migracyjnego i uchodźców.

  W drugiej części badania, jego uczestników podzielono na dwie grupy. Pierwszej zaaplikowano dawkę oksytocyny (hormon podawano w postaci aerozolu wstrzykiwanego do nosa). Druga grupa otrzymała jedynie placebo. Następnie wszyscy uczestnicy badania, ponownie mieli za zadanie zapoznać się z historiami potrzebujących i zdecydować o ewentualnym przekazaniu konkretnym osobom pieniędzy.

  Jak informuje sciencedaily.com okazało się, że grupa osób, której podano oksytocynę była zdecydowanie bardziej hojna. Naukowcy przyjęli założenie, że podanie oksytocyny przyczyniło się do zwiększenia hojności badanych, jednak niemożliwe było wywołanie wśród uczestników badania konkretnych uczuć i zachowań.

  Wobec takich wyników badań, grupa naukowców postanowiła rozszerzyć swój eksperyment. Następna grupa uczestników badania, poza wysłuchaniem historii potrzebujących i oglądaniem zdjęć, otrzymywała także dodatkowo informację na temat tego, ile pieniędzy danemu potrzebującemu przekazały badane wcześniej osoby. Schemat badania był identyczny, jak poprzednio, a uczestników również podzielono na grupy i tylko jednej podano hormon oksytocyny.

  Wyniki wprawiają w osłupienie!
  Okazuje się, że nawet te osoby, które początkowo w ankiecie określały się, jako negatywnie nastawione do imigrantów, ostatecznie decydowały się na przekazanie właśnie imigrantom o 74% więcej pieniędzy niż uczestnicy pierwszej fazy eksperymentu. Naukowcy uznali zatem, że postawa innych, zwłaszcza naszych bliskich czy znajomych, odpowiednio połączona z podaniem hormonu oksytocyny ma ogromny wpływ na nastawienie wobec imigrantów oraz chęć dzielenia się pieniędzmi z potrzebującymi.

  Oksytocyna to hormon, który uwalnia się do krwi i mózgu u ssaków w trakcie porodu. To właśnie oksytocyna odpowiada m.in. za stymulację produkcji mleka u matek i potocznie określany jest mianem „hormonu przytulania”. Lekarze dowodzą, że to oksytocyna znacząco wpływa na więź matki z dzieckiem, a także może wpływać na budowanie relacji międzyludzkich.

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 4. Sprzedają kobiety na ulicach Londynu za 30 funtów …

  Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 5. .

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 6. Większość Polaków jest przeciwko przyjmowaniu uchodźców z krajów muzułmańskich do Polski.

  Najnowszy sondaż IBRIS przeprowadzony dla “Polityki” pokazuje, że ich decyzji nie zmieniłaby ewentualna utrata funduszy unijnych, a nawet konieczność opuszczenia Unii Europejskiej.

  56,5 proc. respondentów jest zdania, że Polska nie powinna przyjąć uchodźców nawet wtedy, gdyby Unia Europejska ograniczyła wypłatę unijnych funduszy. Nieco ponad 40 proc. Polaków jest przeciwnego zdania.

  W badaniu przeprowadzonym w czerwcu 2017 roku padło też pytanie: “Czy Polska powinna odmówić przyjęcia uchodźców z krajów muzułmańskich, nawet gdyby z tego powodu wiązało się z to z koniecznością opuszczenia Unii Europejskiej?”. Wciąż twierdząco odpowiedziało większość respondentów (“zdecydowanie tak – 33,4 proc., raczej tak – 17,8 proc.). Przeciwnego zdania było 37,6 proc. ankietowanych.

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 7. przygotowany na migrantow ,pozostał montaż siłowni zewnetrznej co by mieli gdzie temperament poskramiać😜😜na powitanie Ciocia ciacho piecze ,meczet będzie w willi marszala🔊🔊

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

  • Bedą się czuć jak u siebie, 🙂

   Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

  • Tylko PO jest gwarantem islamizacji Polski i powrotu zielonej wyspy , krainy złodziejstwa , obłudy i hipokryzji.

   Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

   • – Panowie i Panie, zajmijcie się swoimi sprawami – zaapelowała Małgorzata Jacyna-Witt, a swoje słowa kierowała do prezydenta Piotra Krzystka, ale także do 10 pozostałych prezydentów miast, którzy w piątek podpisali w ramach Unii Metropolii Polskich „Deklarację w sprawie migracji”, w której deklarują właśnie wspólne wypracowanie odpowiedniej kultury przyjęcia migrantów.

    Czytaj więcej: http://www.gs24.pl/wiadomosci/szczecin/a/niech-krzystek-nie-zbawia-swiata-apeluje-jacynawitt,12234960/

    Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

   • Kurier Szczciński:

    – Przybywający nieustannie w olbrzymiej liczbie do Europy uchodźcy z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej są niczym innym jak regularną inwazją obcej nam i kulturowo nieprzyjaznej cywilizacji – twierdzi szczecińska radna Jacyna – Witt. Jej zdaniem prezydent Szczecina nie powinien próbować zbawiać świata, tylko zająć się problemami mieszkańców.

    http://www.24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/zakusy-na-zbawianie/

    Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

  • Na poniższym materiale video przedstawiono rezultat dwumiesięcznych obserwacji ruchu statków (“marine traffic”) Wyraźnie widać na nim, jak statki NGO (“organizacji pozarządowych”) systematycznie przewożą migrantów, kursując z Italii pod same brzegi Libii i z powrotem. Paul Joseph Watson nazywa to “usługami taxi” i trudno nie zgodzić się z tym, po obejrzeniu video.

   https://www.youtube.com/watch?v=TbIc1LZqIAw

   Treść niedostępna
   Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

   Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

  • Jak pan Geblewicz chce to niech sobie przyjmie pod własny dach i na jacht. Ma mieszkanie i dom więc trochę ich zmieści. Niech tylko dobrze pilnuje żony i córek bo chyba nie widział na żywo tych islamskich inżynierów i lekarzy z Afryki subsaharyjskiej.

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

   • Ciocia Marszałka też może paru wziąć.
    Wieś się wyludnia …

    Najlepsze: Dobre 8 Słabe 1

   • Olgierd Geblewicz, gdy pełnił jeszcze funkcję kierownika sprzedaży wody w Wodociągach Zachodniopomorskich w Goleniowie, nabył w roku 2002 mieszkanie służbowe. Zaoferowano mu je za 35 tys. zł plus przyznano dodatkową bonifikatę w wysokości 24 proc.

    Szefem wodociągów miał być w tym czasie jego bliski krewny. – Czy prawdą jest, że Olgierd Geblewicz wyraził zgodę na ten zakup? – pytał na konferencji prasowej PiS Krzysztof Zaremba, kandydat na radnego sejmiku. – Czy takie są standardy Platformy Obywatelskiej? Czy taka osoba będzie dbała o standardy w sejmiku, gdy zostanie powtórnie wybrana? Czy takie postępowanie jest etyczne?

    Zaremba dodaje też, że posiada wszelkie dokumenty, potwierdzające zakup mieszkania służbowego przez Geblewicza. Dodaje też, że według jego wiedzy, firma przeznaczyła wówczas 27 mieszkań do sprzedaży swoim pracownikom, którzy wpłacili na nie wcześniej kaucje. I pyta:

    – Czy ci pracownicy otrzymali kiedykolwiek zwrot tych kaucji i czy przydzielono im mieszkania? Dlaczego mieszkanie służbowe zostało sprzedane?

    http://www.gs24.pl/wiadomosci/art/4974298,pis-czy-marszalek-kupil-mieszkanie-etycznie,id,t.html

    Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

  • Treść niedostępna
   Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

   Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

  • 500+ migrantów w każdej gminie 🙂

   Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

  • Tutaj można oceniać Geblewicza.
   Jest możliwość komentowania.
   http://www.portalsamorzadowy.pl/ocen-radnych/forum/osoba/4640_0.html

   Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 8. Po gwałtach w Kolonii niemiecka poseł Claudia Roth, szefowa trzeciej siły politycznej w Niemczech – Partii Zielonych powiedziała tak: “Te gwałty wołanie o pomoc ze strony uchodźców, którzy czują się seksualnie marginalizowani przez niemieckie kobiety”.
  Po gwałtach w Kolonii burmistrz Kolonii Henriette Reke powiedziała tak: “Kobiety mają dostosować się do imigrantów i po prostu bardziej uważać…”
  Po gwałtach w Kolonii, przez 5 dni, w żadnym liczącym się medium niemieckim nie ukazała się ŻADNA informacja na ten temat. Zmowę milczenia przełałał dopiero mały prawicowy dziennik.
  Czyli tak, ten tego…piekna demokracja tam kwitnie – nie chcesz dac się zgwałcić – jesteś rasistką/rasistą. Chcesz mówić o gwałtach – nie masz gdzie, a jak już nawet masz gdzie, to jesteś rasistą/rasistką.
  To wiesz co? Pie… tą niemiecką demokrację, jeśli to tak ma wyglądać.

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 9. Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 10. Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 11. http://ndie.pl/norwegia-przygotowuje-sie-na-upadek-szwecji-odrzucimy-konwencje-genewska/

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 12. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Uchodzca-pchnal-nozem-22-letnia-pracownice-osrodka-dla-uchodzcow-w-Szwecji-Kobieta-nie-zyje,wid,18124802,wiadomosc.html

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 13. Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 14. Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

  • Zgodnie z konwencja genewską, konwencją dublińską i wytycznymi ONZ wszyscy ci ludzie bez wyjątku – nawet ci faktycznie pochodzący z Syrii – są imigrantami ekonomicznymi. Uchodźcą się jest w pierwszym bezpiecznym kraju do którego uciekinier dotrze. Syryjczycy uciekający przed wojną są więc uchodźcami w Turcji czy Libanie, ale po opuszczeniu tych krajów i ruszeniu w dalsza drogę (przez Grecję, Macedonię, Węgry, Serbię itd. gdzie wojny nie ma i nic im nie grozi) w myśl prawa międzynarodowego tracą status uchodźcy stając się zwykłymi imigrantami ekonomicznymi. I jako tacy nie podlegają międzynarodowej ochronie, żadne państwo nie ma obowiązku ich przyjmować ani im pomagać.
   Tak stanowi prawo międzynarodowe – podpisane przez wszystkie kraje członkowskie ONZ. I najwyższa pora by poszczególne kraje zaczęły tego prawa przestrzegać. Politycy w Brukseli i w Berlinie o tym wiedza, ale robią obywatelom wodę z mózgów !

   Cudzoziemcy nie mogą uzyskać ochrony w postaci statusu uchodźcy, gdy:
   Przybywają z bezpiecznego kraju (gdzie prawa człowieka podlegają zasadniczej ochronie);
   Konwencja Genewska z 1951 zmienioną następnie Protokołem Nowojorskim z 1967 roku.

   Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 15. Zgodnie z konwencja genewską, konwencją dublińską i wytycznymi ONZ wszyscy ci ludzie bez wyjątku – nawet ci faktycznie pochodzący z Syrii – są imigrantami ekonomicznymi. Uchodźcą się jest w pierwszym bezpiecznym kraju do którego uciekinier dotrze. Syryjczycy uciekający przed wojną są więc uchodźcami w Turcji czy Libanie, ale po opuszczeniu tych krajów i ruszeniu w dalsza drogę (przez Grecję, Macedonię, Węgry, Serbię itd. gdzie wojny nie ma i nic im nie grozi) w myśl prawa międzynarodowego tracą status uchodźcy stajac się zwykłymi imigrantami ekonomicznymi. I jako tacy nie podlegają międzynarodowej ochronie, żadne państwo nie ma obowiązku ich przyjmować ani im pomagać.
  TAK STANOWI PRAWO MIĘDZYNARODOWE – podpisane przez wszystkie kraje członkowskie ONZ. I najwyższa pora by poszczególne kraje zaczęły tego prawa przestrzegać.

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 16. Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapowiedziała w Bundestagu, że będzie zabiegać o wprowadzenie w UE stałego i obowiązkowego mechanizmu podziału nowych uchodźców. W praktyce oznacza to, że Polska będzie musiała przyjąć kolejne fale islamskich imigrantów. Problem w tym, że rząd Ewy Kopacz już teraz nie ma dla nich mieszkań, a utrzymanie przybyszów z Syrii, Erytrei i Afganistanu planuje de facto przerzucić na gminy.

  Zdaniem unijnej agencji ds. zarządzania granicami Frontex od początku tego roku do Unii Europejskiej przybyło ponad 710 tys. imigrantów. Większość z nich to mężczyźni wyznający islam. Zdecydowana większość z nich chce się dostać do Niemiec. Właśnie z tego powodu Angela Merkel zapowiedziała, iż nie odpuści dopóki w UE nie zostanie wprowadzony stały i obowiązkowy dla wszystkich państw członkowskich mechanizm podziału nowych uchodźców. W praktyce oznaczałoby to kolejne, wielotysięczne transporty imigrantów do Polski.

  Problem w tym, że Ewa Kopacz obiecała Polakom, iż zgoda na przyjęcie 7 tys. imigrantów miała charakter jednorazowy i nie ma mowy o stałej procedurze przyjmowania nowych imigrantów. Poza tym, rząd już obecnie ma poważny problem ze znalezieniem mieszkań i lokali, w których będzie mógł ulokować przybyszów z Syrii, Erytrei i Afganistanu. “Rzeczpospolita” donosi, że jeśli rząd nie przekona gmin do zorganizowania imigrantom dachu nad głową, to roczny koszt wynajmu lokali na rynku komercyjnym dla wspomnianych 7 tys. osób może wynieść nawet 35 mln zł.

  Liczenie na to, że gminy pomogą rządowi może być daremne. Lokalne samorządy nie kwapią się do organizowania lokali, bowiem wiedzą, że później będą musiały opłacać także koszty pobytu imigrantów w Polsce. Z informacji jakie napływają do nas z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wynika, że pieniądze UE wystarczą tylko na transport imigrantów do Polski oraz początkowy, około półroczny okres, w którym mają oni przebywać w specjalnych ośrodkach dla uchodźców. Później obowiązek ich utrzymania ma spaść na barki poszczególnych samorządów lokalnych, do których mają być rozlokowani. Te jednak nie mają na to odpowiednich środków. Utrzymanie, zapewnienie jedzenia i opieki zdrowotnej, nauka języka i pomoc w znalezieniu pierwszej pracy – to wszystko kosztuje realne pieniądze, których gminy najzwyczajniej w świecie nie mają. I należy pamiętać, że mówimy cały czas o grupie 7 tys. osób. Strach pomyśleć, co będzie jeśli Angela Merkel narzuci Polsce stały mechanizm przyjmowania nowych uchodźców.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 17. Szef BBN Paweł Soloch ujawnił, że tajne służby poszczególnych dobrze zorganizowanych państw (Niemcy), wyłapują wśród przybyszów specjalistów i osoby najwyżej wykwalifikowane: informatyków, lekarzy, inżynierów.

  Tak się składa, że trzaskam dobrze po niemiecku i buszuję w ich mediach. w kilku niesotrożnych wypowiedziach polityków niemieckich i publicystów przedostała się taka wiadomość, że Niemcy kierują ten żywioł muzułmański do siebie, by ich “zarejestrować” (czytaj: dokonać SELEKCJI ), wyławiają muzułmanów z wykształceniem, jak lekarze, inżynierowie, technicy, rzemieślnicy, którzy się im przydadzą, a resztę chłamu, czyli analfabetów i pasterzy kóz rozdzielają “w kwotach” na inne kraje. na tym, polega ten biznes.
  oczywiście takie “tęgie głowy” jak panna Kopacz na 1 metr (a może i głębiej?), która jest specjalistka od wypisywania recept na czopki dodupne nie załapie tego nigdy, bo jest zajęta swoimi zmarszczkami i wizytami na zastrzyki z botoksu.
  tego się doczekaliśmy…

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 18. http://wmeritum.pl/polacy-w-calym-kraju-protestowali-przeciw-imigrantom-wideo/

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

  • a telewizorku cisza

   płonie najwiekszy meczet w Anglii a w telwizorku cisza

   ruscy ostro od kilku dni wojują w Syrii a w telewizorku cisza

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 19. Niech swoim braciom muzułmanom pomogą bogate kraje muzułmańskie: Arabia Saudyjska, Katar, Oman, Kuwejt, Dubaj… jest tego trochę. Niech ich tam przyjmą. Tam imigrant islamski nie musi się aklimatyzować, zna język, obyczaje. Kiedy patrzę na tych “uchodźców” widzę młodych, wściekłych kawalerów bez rodzin maszerujących sprężystym krokiem. Kiedy patrzę na tych “biedaków” widzę ludzi ubranych porządnie i wyposażonych w dobry sprzęt turystyczny – namioty, karimaty, plecaki. To nie jest ucieczka, tylko inwazja na Europę. Powinniśmy się bronić, ale tego nie zrobimy, bo wstąpiliśmy do Unii Europejskiej – organizacji miękkich, politycznie poprawnych bolków.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 20. 😀

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 21. http://www.polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/3509-szokujace-zdjecia-wegierski-chlopiec-zbiera-jedzenie-wyrzucone-przez-imigrantow

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)