Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Kupię pałac na ogródkach działkowych w cenie deklarowanej w oświadczeniu majątkowym wiceburmistrz Stepnicy Stanisławy Rzymczyk

 

kopciuszekPrawie jak w bajce o Kopciuszku, gdzie umorusana, biedna dziewczynka za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zamienia się w piękną damę i rozkochuje w sobie księcia, który bierze ją za żonę….

W Stepnicy również zdarzają się cuda, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. W swoim oświadczeniu majątkowym wiceburmistrz Stepnicy Stanisława Rzymczyk wykazuje jedną ze swoich nieruchomości jako:

stanislaw_rzymczyk o domu z oświadczenia

“Działka o powierzchni 250 m2 zabudowana OBIEKTEM REKREACYJNYM na potrzeby własne o wartości 80 tys. zł. Umowa użytkowania z Zarządem Ogródków Działkowych, a małżonkiem”.

(Źródło: http://bip.stepnica.pl/dokumenty/5191)

Wydawało by się ot, altanka na działeczce warzywnej…..choć mieszkańcy od dawna nazywali go “wieżą na działkach”.

Jednak ten sam OBIEKT REKREACYJNY w jednej chwili zamienia się w: DWOREK a nawet PAŁAC o powierzchni 100 m2, 3-pokojowy  już o wartości 260 000 zł. A działka z 250 m2 powiększa się do 1700 m2. 

W ofertach jednego z biur nieruchomości wśród ofert dla koneserów znalazł się OBIEKT REKREACYJNY z takim oto opisem:

Niepowtarzalny dom w uroczym miejscu wśród śpiewu ptaków i otoczony licznymi nasadzeniami jest idealną propozycją do wypoczynku lub całorocznego zamieszkania z dala od miejskiego zgiełku.Nieruchomość położona jest obok miejscowości Stepnica leżącej w północnej części Doliny Dolnej Odry. (nawet okolica, w której mieszka pani burmistrz jest jej nieznana – Dolina Dolnej Odry to obszar na południe od Szczecina!) Przepiękna, cicha i spokojna okolica zachęca do odpoczynku i relaksu na łonie natury. Dom o powierzchni całkowitej 100 m2 usytuowany jest na wysepce do której dostęp prowadzi przez mały most zwodzony. Nieruchomość wybudowany została w systemie ryglowym (mur pruski) z wykorzystaniem drewna modrzewiowego, wypełnionego cegłą klinkierową i docieplonego 10 cm wełną mineralną. Wchodząc na dół domu wita nas duża kuchnia, służąca również jako pralnia. Bezpośrednio prowadzi z niej wejście do oddzielnego WC. Na samym środku umiejscowiony jest pokaźny – zbudowany z 60 kafli – piec kaflowy rozchodzący się na wszystkie piętra obiektu. Kolejno na piętrze na które prowadzą schody wybudowany z drewna modrzewiowego wchodzimy do salonu z którego prowadzi wyjście do łazienki. Następnie idąc na poddasze znajdujemy sypialnie z wyjściem na okrągły balkon. Wejście na posesje może prowadzić przez furtkę oraz bramę z bezpośrednim dostępem do wiaty garażowej. Nieruchomość posadowiona jest na posesji złożonej z dwóch działek ( które przedziela rów melioracyjny ) o wielkości 1700 m2, na której oprócz domu znajduje się jeszcze budynek gospodarczy oraz ogródek warzywny. Resztę działki stanowi przepięknie, zadbany, przepełniony różnego rodzaju roślinnością ogród, a różnego rodzaju dodatki typu – zarybiony kanał, wiata ze stolikiem oraz miejsce na wielkie ognisko dodają uroku i w znakomity sposób zagospodarowuje przestrzeń. To wyjątkowe i klimatyczne miejsce, któremu uroku dodatkowo dodają: położenie w pobliżu zalewu Szczecińskiego z dostępem do nowej Mariny oraz bliska odległość lasów. Nie wątpliwie jest to miejsce, w którym każdy, niezależnie od preferencji, znajdzie coś dla siebie. 

(źródło: http://otodom.pl/dom-stepnica-okolice-stepnicy-100m2-3-pokoje-260000-pln-id38543022.html)

Zobaczcie sami to już nie “Kopciuszek” altanka na działce z oświadczenia majątkowego, ale “Królewski Pałac” wart ponad 4 razy więcej:

Rzymczyk 2 Rzymczyk 4 Rzymczyk 6 Rzymczyk Rzymczyk5

 

Można by rzec: “Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia”. Ciekawe co na to Urząd Skarbowy?

Jest jeszcze jeden zagadkowy fakt, jaki podatek od nieruchomości opłacała pani wiceburmistrz za swój dworek/pałac, czy jak za altankę na ogródkach działkowych czy godny swojego miana pałacu?

Tutaj oświadczenie majątkowe Stanisławy Rzymczyk w całości:

39 komentarzy

 1. Czy Rzymczyk dalej jest w Komisji ETYKI???

  Tutaj: http://bip.stepnica.pl/dokumenty/793

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 2. autor nieznany
  Stoi na stacji drużyna Kopacz…
  Spójrz na ich twarze i w oczy popatrz…
  Nędza i rozpacz.
  Stoi i sapie, dyszy i bredzi,
  Premier od dawna w przedziale siedzi.
  Buch – jak czyściutko…
  Uch – jak ładniutko…
  Puff – jak smaczniutko…
  Uff – jak milutko…
  Już ledwo sapie, już ledwo zipie,
  A jeszcze Misiek pomysły sypie.
  Działaczy do niej podoczepiali:
  Znanych, nieznanych, młodych i starych,
  I pełno złości w każdym działaczu…
  Trzęsie się pociąg w rytmie ich płaczu.
  Wagony z klimą, błyszczące, duże,
  A w jednym świnie, a w drugim tchórze
  A w trzecim siedzą sami cynicy,
  Siedzą i jedzą zad ośmiornicy.
  A czwarty wagon pełen kelnerów.
  W piątym… ….wycieczka wicepremierów.
  W szóstym …Karolak, trochę nieświeży.
  W siódmym …eksperci oraz hejterzy.
  W ósmym …szefowej rządu psiapsiółki,
  Wcinają z jajem służbowe bułki.
  W dziewiątym – wszyscy doradcy „Bula”.
  W dziesiątym …Donald? …Nie, to wiatr hula.
  A tych wagonów jest ze czterdzieści,
  Ta paranoja się w nich nie zmieści.
  Lecz choćby przyszło tysiąc Saletów,
  I każdy zjadłby tysiąc kotletów,
  I każdy nie wiem, jak „dawał radę”,
  Słupków poparcia nie dźwignie żaden…
  Nagle – zgrzyt!
  Nagle – wstyd!
  Partia – w dół!
  Koła – w muł!
  Najpierw powoli – jak żółw – ociężale,
  Ruszyła Platforma po szynach – ospale,
  Szarpnęła kamery, i ciągnie z mozołem,
  I kręcą się, kręcą się, „setki” wesołe,
  I biegu przyspiesza, i gna na złamanie,
  I ściemnia, i mami, obraża i kłamie,
  A dokąd? A dokąd? A dokąd? Na wprost!
  Po torze, po torze, po torze, po głos!
  Przez góry, przez tunel, przez pola, przez las,
  I spieszy się, spieszy, by zdążyć na czas,
  Gładko tak, lekko tak, toczy się w dal,
  Jak gdyby ktoś inny tu rządził od lat,
  i straszył, i ściemniał, wył, kopał i gryzł…
  Że …„wszyscy umrzecie”, gdy rząd będzie z PiS.
  A skądże to, jakże to, czemu tak łże?
  A co to to, co to to, kto to tak prze,
  Że pędzi, że wali, że bucha buch, buch?
  To Partia Obciachu wprawiła to w ruch,
  To partia, co z kotła mediami do tłuków,
  A tłuki rechoczą przez łzy do rozpuku,
  I wrzeszczą, i plują, i pociąg się toczy,
  Tak długo aż w końcu z tych torów wyskoczy,
  i w przepaść poleci, i sztandar się zwinie,
  By żyło się lepiej – Platforma przeminie.

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 1

 3. lochy na czterech nogach obserwować można z “okrągłego balkonu” . 🙂

  Oceń komentarz: Dobre 3 Słabe 1

 4. A czy w zamku są solidne lochy? 🙂
  Bo na zdjęciach nie widać …

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 1

 5. Rzymczyki sprzedają swoje nieruchomości, czyżby jakiś kataklizm ?

  http://stepnica.nieruchomosci-online.pl/mieszkanie,m3,z-oddzielna-kuchnia/13248879.html

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 1

 6. prawo.rp.pl/artykul/1094867.html
  “Wypełniając oświadczenie majątkowe, zobowiązany do tego urzędnik przede wszystkim powinien dokładnie zapoznać się z treścią formularza, który będzie wypełniał, oraz dokładnie przeanalizować składniki swojego majątku. Dzięki temu może on uchronić się od poniesienia surowej odpowiedzialności karnej. Podanie nieprawdziwych informacji w oświadczeniu majątkowych jest bowiem przestępstwem.


  Zgodnie z art. 14 ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publicznej kto, będąc obowiązany do złożenia oświadczenia majątkowego, podaje w nim nieprawdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat pięciu. W wypadku mniejszej wagi sprawca tego czynu podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Zgodnie z tym przepisem karalne jest przede wszystkim wpisanie w oświadczeniu nieprawdziwych informacji.

  Przykład

  Sankcje karne spotkają urzędnika, który wpisze w oświadczeniu, że posiada samochód o wartości 25 tys. zł, gdy w rzeczywistości jego samochód kosztuje 100 tys. zł.
  Wypełniając oświadczenie majątkowe, trzeba jednak pamiętać o tym, że kara więzienia grozi nie tylko za podanie nieprawdy, ale także za zatajenie prawdy. Do odpowiedzialności karnej zostanie zatem pociągnięty urzędnik, który np. nie wpisze w oświadczeniu, że posiada samochód o wartości 50 tys. zł, zegarek o wartości 30 tys. zł, czy poda, że posiada jedno mieszkanie o powierzchni 75 mkw., gdy w rzeczywistości jest on także właścicielem kawalerki o powierzchni 35 mkw. oraz działki pod miastem o powierzchni 1 ha.

  W praktyce ważne jest jednak to, że przestępstwo to można popełnić jedynie z winy umyślnej. Oznacza to, że składający oświadczenie musi chcieć złożyć nieprawdziwe oświadczenie lub dopuszczając możliwość złożenia takiego oświadczenia, godzić się na to. Jeżeli zatem ktoś nieświadomie wpisze w oświadczenie błędne informacje, to swoim zachowaniem nie wypełni znamion tego przestępstwa i nie zostanie ukarany.

  Sankcje karne nie spotkają także urzędnika, który bezpodstawnie uchyla się od złożenia oświadczenia. Jak bowiem wskazał Sąd Najwyższy w wyroku z 1 kwietnia 2003 r. (sygn. IV KK 202/02), bezpodstawne uchylenie się od złożenia zeznania (w tym przypadku oświadczenia) nie jest zatajeniem prawdy i nie skutkuje odpowiedzialnością karną.

  Zabronione czyny tego typu ścigane są z oskarżenia publicznego – z urzędu. Do pociągnięcia danej osoby do odpowiedzialności karnej nie jest zatem konieczne uzyskanie od nikogo, np. przełożonego służbowego, wniosku o ściganie.”

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 7. Wątpię by ktoś to kupił. Notariusz musi jednak trzymać się prawa. Budowla rekreacyjna na tzw. ogródku działkowym to altana i jeżeli nie spełnia wymogów określonych w przepisach o Rodzinnych Ogrodach Działkowych zarząd ogródków może nakazać jej rozebranie lub nawet pozbawić krnąbrnego działkowca członkostwa (z reguły wiąże się to z utratą prawa do działki). Kto wyda 260 tys. obciążonych takim ryzykiem? Zastanawiające jest dlaczego na tą budowlę nie reaguje zarząd ogródków działkowych na Stepniczce? Widać wszyscy przymykają oczy gdy im to na rękę. Nabywcę może czekać przykra niespodzianka: “(…) wybudowanie na działce obiektu z naruszeniem warunków regulaminu POD wiąże się dla działkowca z negatywnymi konsekwencjami o trojakim charakterze. Po pierwsze bowiem, członek Związku (działkowców) zobowiązany jest do usunięcia stwierdzonych przez zarząd ogrodu nieprawidłowości, a nawet do rozebrania rozbudowanej altany, jeśli naruszenia nie mogą zostać w inny sposób usunięte. W razie niezastosowania się do tego nakazu działkowcowi grozi pozbawienie członkostwa i prawa użytkowania zajmowanej działki. Po drugie zaś, stawianie na działce obiektu o większych rozmiarach niż wymagane obliguje do uzyskania pozwolenia na budowę. Wzniesienie podobnego obiektu bez takiego zezwolenia uznawane jest za “samowolę budowlaną” i wiąże się z określonymi sankcjami nakładanymi przez organy nadzoru budowlanego – łącznie z rozbiórką obiektu. Po trzecie wreszcie, obiekt wybudowany na działce w ogrodzie działkowym z naruszeniem warunków regulaminu ROD jest budynkiem w rozumieniu przepisów podatkowych, jeżeli jest trwale związany z gruntem, wydzielony z przestrzeni za pomocą przegród budowlanych oraz posiada fundamenty i dach.; obiekt taki podlega zatem opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości. Podatnikiem od takiego budynku będzie jego właściciel tj. działkowiec.”
  Mamy zatem do wyjaśnienia kilka kwestii- jeżeli budynek wzniesiono na gruncie PZD i jest on trwale związany z gruntem- niezbędne są pozwolenie budowlane i pozostaje kwestia podatku od nieruchomości, po drugie- jakie stanowisko w tej sprawie ma zarząd ogródków działkowych w Stepniczce, po trzecie- jak można taką budowlę sprzedać jako “dom” i po czwarte- jak to możliwe, że w ciągu paru miesięcy wartość “dworku” wzrosła ponad trzykrotnie (z 80 do 260 tys.) ? Ktoś już podniósł kwestie ewentualnego meldunku i adresu- to też należy wyjaśnic bo na ogródkach działkowych to niemożliwe. Proponuję by niezależni radni zadali te pytania wiceburmistrz podczas sesji. Mamy prawo wiedzieć czy osoba, która piastuje tak ważne stanowisko w gminie i jest utrzymywana z naszych podatków nie działa w sprzeczności z prawem. Uważam, że wyjaśnienie tych spraw jest przede wszystkim w interesie samej Pani Rzymczyk- chowanie głowy w piasek tylko pogorszy sprawę o której głośno już nawet w Goleniowie (znajomi już mnie pytali o “dworek burmistrza na działce”). Pani Rzymczyk ma dwa wyjścia- albo zachowa się honorowo i wyjaśni sprawę albo będzie unikała tematu, co tylko wzmocni podejrzenia o nieprawidłowościach. Zobaczymy co wybierze 😉

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 8. Ale pośrednik, który przyjął taką ofertę to też “Cieńki Bolek”. Nie można przekształcić prawa do uzytkowania ogródka dzialkowego w prawo własnosci gruntu, obiekty wzniesione na takiej działce to altany i muszą spełniac okreslone kryteria. Jeżeli budynek jest wzniesiony na gruncie PZD, a wszystko na to wskazuje- to zgłoszenie i reklamowanie tej oferty jako sprzedaży domu jest poświadczaniem nieprawdy. Pośrednik powinien sprawdzic najpierw stan prawny nieruchomości a dopiero później ofertę upubliczniać. Zastanawia mnie także nagły wzrost powierzchni działki- nawet jeżeli bowiem dokupiono ziemię obok ogródków działkowych- nie można takich działek łączyć. Druga sprawa- czy wiceburmistrz z mężem sa tam zameldowani i jaki adres ma ta “nieruchomość”- bo ani meldunek ani ustanowienie odrębnego adresu administracyjnego na ogródku dzialkowym nie sa dopuszczalne prawem. Pytań wiele- odpowiedzieć na wszystkie powinna wiceburmistrz na sesji. Generalnie sprawą powinny zająć się własciwe organy.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 9. To sie w głowie nie mieści! Taka budowla na ogródkach działkowych nie miała prawa powstać! Dodatkowo- jak wiceburmistrz może zgłaszać jako obiekt mieszkalny budynek, w którym prawo zabrania zamieszkiwac i w ogóle budować altan w sposób, który umożliwiałby ich zamianę na budynek mieszkalny a maksymalna powierzchnia altany to 35 mkw, zaś sama Rzymczyk podaje powierzchnię 100 mkw !?? Co to jest do jasnej Anielki!? Państwo w państwie czy juz prywatny folwark Wygana i Rzymczyków?? Jutro też sobie bez pozwoleń altankę-zamczysko trzasnę! Oto przepisy to regulujące :

  “Prawo budowlane uległo zmianie w 1994r., kiedy to w życie weszła nowa ustawa regulująca tę dziedzinę. Ustawa ta wyjaśniła i ostatecznie usankcjonowała wymiary altan dopuszczalnych do postawienia na terenie ogrodów. Art. 29 ust. 1 pkt 6 ogłoszonego tekstu stanowi wyraźnie, iż „pozwolenia na budowę nie wymaga budowa altan i obiektów gospodarczych na działkach w POD o powierzchni zabudowy do 25m2 w miastach i 35m2 poza granicami miast”. Ustawa prawo budowlane uregulowała więc dopuszczalną powierzchnię altan w sposób analogiczny do tej unormowanej regulaminami POD, ujednolicając w ten sposób i wyjaśniając wszelkie wątpliwości dotyczące tej ważnej dla działkowców kwestii.
  Jak wynika z powyższej analizy, od chwili powstania Polskiego Związku Działkowców w 1981r. obowiązujące przepisy w kwestii altan i dopuszczalności zamieszkania na działce w ROD pozostają niezmienne. Od samego początku jasno wskazywały na brak możliwości zamieszkania na terenie ogrodu i budowania altany w sposób umożliwiający zamianę ją w dom mieszkalny. Już pierwsze przepisy wewnątrzzwiązkowe potwierdzały tę oczywistą zasadę. Rozwijana była ona w kolejnych aktach wewnętrznych PZD, jako doprecyzowanie wskazówek wypływających z prawa budowlanego i w/w rozporządzenia Ministra Gospodarki Terenowej i Ochrony Środowiska. W 1994r. zasada została wprost wyrażona i usankcjonowana przepisami prawa powszechnie obowiązującego, kończąc w tej sprawie wszystkie ewentualne spory wynikające z dotychczasowego dorozumianego uregulowania tej kwestii. Obecnie, mocą ustawy 13 grudnia 2013r. dopuszczalna powierzchnia altan w ogrodach miejskich i podmiejskich została zrównana do 35m2. Na terenie ROD nie może istnieć obiekt większy, choćby wzniesiony został przed wejściem w życie tejże ustawy. Wynika to i stanowi naturalną konsekwencję utrwalonych na przestrzeni kilkudziesięcioletniego funkcjonowania PZD regulacji i praktyki.” źródło: http://pzd.pl/artykuly/12985/108/Powierzchnia-altan-w-przepisach-prawa-od-momentu-powstania-Polskiego-Zwiazku-Dzialkowcow-po-dzien-dzisiejszy.html

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 2

 10. Ciekawe kiedy wreszcie prokuratura przejrzy oświadczenia majątkowe w tej kosmicznej gminie, hehe. Rzymczyk w oświadczeniu altanka za 80 tys. zł w rzeczywistości pałac za 260 tys. zł, Wyzińscy ponad 1 mln. 300 tys zł z umowy o pracę w 2011 r., Anna Dąborwska nie wykazuje diety radnej u Ławickiego ceny ziemi sprzed kilkunastu lat….itp, itd.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 2

 11. 260 tysięcy za altankę! Ktoś tu z konia spadł 🙂

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 12. Zarówno ta “altanka” jak i otaczająca ja fosa wymagały wystąpienia o pozwolenie na budowę. Rozumiem, że oba projekty były przygotowane przez uprawnione osoby i stosowne zezwolenia wiceburmistrz załączyła do oferty sprzedaży. Swoją drogą wołac tyle za altankę… 😉

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 13. Zapomniałam dodać: http://goleniow.net.pl/news.php?extend.5723

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • W Goleniowie nazywają to wprost aferą (vide- artykuł z linka), u nas zainteresowani na stronie piszą o “zaradności” wiceburmistrz. Prawo reguluje sprawy ogródkow działkowych i obiektów, które można na nich wznosić w sposób szczegółowy. Ów “dworek” nie spełnia żadnych wymogów altany i jest stale zamieszkiwany przez wiceburmistrz z rodziną. Prawo sobie, władza sobie. Tylko niech później wiceburmistrz nie wymaga od nas szaraków przestrzegania prawa skoro sama ma do niego dość luźne podejście 😉

   Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 14. W Goleniowie też są zdziwienie, może trzeba to gdzieś zgłosić?

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 15. A ja pytam po raz kolejny: jak na ogródku działkowym w ogóle MOŻNA było takie cos wybudować?? To samowola budowlana- budynek nie spełnia wymogów altany okreslonych prawem (jest znacznie większy niż dopuszczalne parametry), jak sie ma prawo własności takiego czegoś? Ogródka dzialkowego NIE MOŻNA przekaształcic w prawo własności! W sumie wiceburmistrz nie powinna w ogóle tam mieszkać- bo to też niedozwolone prawnie. Cuda, cudeńka… U nas wladza może wszystko, nawet mieć prawo w 4 literach!

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 1

 16. biedna pani wiceburmistrz tylko na taki palacyk ja bylo stac,biedactwo

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 2

 17. Piec kaflowy jest piękny, a wy wiecie że Pani Stasia hoduje merynosy i bobry kamczackie
  Pani Burmistrz tak trzymać jak się pracuje to się ma

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

  • Radzę złożyć poprawne oświadczenie majątkowe pani Stasiu bo może być nieciekawie

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 2

  • To jeszcze zdradź nam jakąż to tytaniczną pracą wykazała sie nie mieszkająca wówczas nawet w naszej gminie wnuczka pani wiceburmistrz, że zasłużyła i na zatrudnienie w przedszkolu (mimo braku doświadczenia i kwalifikacji) i na trzypokojowe mieszkanie za nasze podatki? Widać w naszej gminie nie uczciwa praca jest w cenie a koligacje rodzinne, najlepiej z władzuchną 🙂

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 1

  • Czy aby na ogródkach działkowych można hodować zwierzęta?

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 18. Ale wy się wszystkiego czepiacie zazdrościcie! Każdy niech się zajmie swoim podwórkiem!

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 2

  • jaki pan taki kram! Całą ta gmina to właśnie takie szambo. Róbta co chceta i okradają mieszkańców ile wlezie.

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 1

  • Szanowna Pani Burmistrz, nikt pani niczego nie zazdrości, ale trzeba sprawować swój urząd sumiennie, rzetelnie i pisać prawdę w oświadczeniach.
   I jeszcze jedno podobno mamy 1 mln zł w budżecie dodatkowy – przypominam oddajcie nam język angielski w szkole!!!

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 19. Ja myślałem że to wieża wartownicza na dalekim Zaporożu.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 20. Fiu, fiu niezła ta altanka!
  A co to Biedronka się nie opłaca, że trzeba sprzedać pałac? Dotacje unijne nie pomogły?

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 1

 21. Ciągle nam opowiadają bajki:) A nasza wiceburmistrz niczym Roszpunka 🙂

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 1

Trackbacks

 1. Łowcy mieszkań w Stepnicy | Nowa Stepnica
 2. Spełnione obietnice za dotacje unijne? - o supermarkecie w Stepnicy w TVP1 - Nowa Stepnica | Nowa Stepnica

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)