Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Skażona woda w gminie Wolin.

Od 16 listopada woda z wodociągów w Piaskach Wielkich, Recławiu w gminie Wolin oraz z wodociągu publicznego Ciesław w gminie Świerzno nie jest zdatna do picia.

Ze względu na skażenie enterokokami kałowymi oraz bakteriami z grupy coli nie można jej spożywać nawet po przegotowaniu. Wodę należy czerpać z podstawionych beczkowozów. Próbki wody z Piasków Wielkich zostały pobrane w piątek, wyniki poznamy w niedzielę. Pobór próbek z Ciesławia odbędzie się w poniedziałek. Trwa dezynfekcja sieci.

– Prowadzimy działania interwencyjne, podczas których kontrolujemy nieruchomości pod kątem usuwania nieczystości płynnych. Sprawdzamy umowy na odbiór ścieków i to, gdzie są wywożone. Jeśli coś odbywa się niezgodnie z przepisami odbierane są koncesje, sprawy mogą trafić także do sądu – mówi Eugeniusz Jasiewicz, burmistrz Wolina.

Wójt gminy Świerzno także zapewnia o prowadzeniu stosownych kontroli i podkreśla, że dają one wymierne efekty. Często okazuje się, że niektóre szamba są przedziurawione lub źle podłączone, zawsze wtedy natychmiast dokonuje się naprawy. Wyciągane są także odpowiednie konsekwencje.

źródło

Redakcja Nowej Stepnicy pozdrawia serdecznie sąsiadów i życzy wytrwałości. Będziemy obserwować rozwój sytuacji.

Jeśli zaś chodzi o Stepnicę to warto przeczytać ciekawy artykuł, który nie był chyba podawany na naszej stronie:

“Odwołaliśmy zakaz spożywania wody. Informacja została przekazana wójtowi, powinna jak najszybciej dotrzeć do mieszkańców – mówi Bożena Ewa Marcinkowska, powiatowy inspektor sanitarny w Goleniowie. – Woda będzie kontrolowana zgodnie z harmonogramem, choć na pewno pierwsze próbki pobierzemy w tych rejonach szybciej. Nie mamy informacji na temat przyczyn skażenia.

http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111106/REGION/136686622

 

 

Wygląda na to, że przyczyny skażenia nie zostaną znalezione. Wójt gminy Stepnica stwierdził, że “szanse na to są minimalne“. Może jednak warto by spróbować? Nie jest tajemnicą, że i w naszej gminie są szamba bez dna…

http://www.radio.szczecin.pl/?idp=1&dtx=&szukaj=stepnica&s=1&idp=1&idx=78935

 

 

Tagi: ,

12 komentarzy

 1. W środę poszła informacja, że jest skażona, jeszcze dobrze beczkowozy się nie rozgrzały a już próbki pobrane w piątek (po przepłukaniu) pokazują, że woda w Wolinie jest czysta. Uczcie się od sąsiadów!

  “Woda z wodociągów w Piaskach Wielkich, Recławiu w gminie Wolin jest już czysta.

  Jeszcze w sobotę zakaz obowiązywał także w Piaskach Wielkich i Recławiu w gminie Wolin. W niedzielę pojawiły się jednak nowe wyniki próbek wody i okazało się, że wodociąg jest już czysty.”

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. Widać, że Burmistrz Wolina i Wójt Świerzna maja głowy na karku i wiedzą, że takich spraw nie pozostawia się bez wyjaśnienia. Bo co komu po tym, że bakterie zostały zasypane chlorem jak za jakiś czas znowu problem wróci. Robi się dokładnie tak jak ci samorządowcy – sprawdza się szamba, szuka się źródła, trzepie się umowy.

  A u na s co? Król powiedział, że tematu nie ma i wszyscy zamknęli gęby.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Sztab kryzysowy chyba karty kosultacyjne w Stepnicy liczył . A mieszkańcy po wodę do sklepów biegali a inni po pół godziny kranówkę gotowali a jeszcze inni kranówkę pili bo o skażeniu nic nie wiedzieli .Taka oto była informacja .Dobrze , że telewizja przyjechała , bo beczkowozów z wodą by do dzisiaj nie było .

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 3. A może tak Wójt by pomyślał żeby porobić przyłącza do kanalizacji? Wiele budynków w samej Stepnicy ich niema nie mówiąc już o gminie.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 4. Na stronie radia szczecin można nawet posłuchać pana wójta. Taka technika 😉

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)