Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Zmienią skarbnika

STEPNICA. Jednym z punktów poniedziałkowej sesji Rady Gminy Stepnica będzie odwołanie dotychczasowego skarbnika gminy i powołanie nowego.

IV sesja będzie dla stepnickich radnych wyjątkowo pracowita.W porządku obrad ujęto bowiem aż 10 sprawozdań i informacji z działalności jednostek gminnych za 2010 rok (szkół, GOK, biblioteki, OPS, policji, OSP, straży gminnej oraz GKRPA).

Radni zapoznają się ponadto ze sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy za rok 2010 i stanem mienia komunalnego oraz podejmą 20 uchwał. Dwie z nich dotyczą zmiany na stanowisku skarbnika. Dotychczas pełniący tę funkcję Mirosław Guzikiewicz przeszedł do pracy w gminie Goleniów, wójt Andrzej Wyganowski na to stanowisko rekomendował będzie Beatę Rogalską (na zdjęciu obok), dotychczas sekretarza gminy. W tej części radni przyjmą również uchwałę w sprawie ustalenia Strategii Rozwoju Turystyki Gminy Stepnica do roku 2020 oraz ustalą nowe wysokości diet radnych.

Sesja odbędzie się 28 marca, początek o godz. 16.00.

mp

 

Źródło: Gazeta Goleniowska.

 

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców na poniedziałkową radę. Popatrzmy naszej radzie gminy na ręce szczególnie że będzie uchwalany tak ważny punkt jak Strategia Rozwoju Turystyki Gminy na 10 !!! lat.

19 komentarzy

 1. A co sadzicie o NOWEJ Pani Sekretarz- M.Kwiryng??

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. Pani B.Rogalska jest osoba wyksztalcona,inteligentna i bardzo zyciowa. Swoim zachowaniem pokazuje, ze mozna byc zarowno urzednikiem, jak i osoba z sercem. Jest oddana ludziom, choc zapewne jest tez troche zabiegana. Mam nadzieje,ze oglosi swoja kandydature na Wojta Gminy. Bedzie chociaz szanowala zarowno innych pracownikow, jak i mieszkancow Gminy,traktujac nas godnie i bez podzialow na biednych,gorszych i bogatszych,czyli "lepszych",czego nie mozna powiedziec o aktualnej wladzy Gminy…

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 3. Do Pixie i Chudego – jakby p. Beatka stawiała się i nie wchodziła wójtowi to juz by jej nie było. A tak była "sekretarzem" a bedzie "skarbnikiem" bo się zna? i jest kompetentna? ale kandydatem wójta na wójta pewnie nie będzie. Bo jest jeszcze dom kultury jako najlepszy przyjaciel królika.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • @obserwator

   Jeśli coś wiesz o najlepszych "przyjaciołach królika" to po prostu napisz co ci leży na sercu.

   Inni chętnie też poczytają.

   Co Pani Rogalskiej to chyba raczej w gronie przyjaciół królika nie jest – bo to widać gołym okiem.

   Przyjaciół królika, wbrew pozorom, bardzo łatwo rozpoznać – żenująco niskie kompetencje – kosmiczne aspiracje.

   No i te parcie na szkło, zaprzeczanie oczywistym faktom, kłamstwa, zawiść etc…

   Pani Rogalska akurat kompetencje ma bardzo dobre i sama nigdzie się nie pcha się na siłę.

   Nie ma parcia na szkło. Nie przechwala się na prawo i lewo co to nie zrobiła.

   Po prostu pracuje.

   A pewnie nie lekko jest jej pracować w takich warunkach.

   Boże miej ją w opiece.

   A ludzie i tak wiedzą swoje i akurat tej Pani to gmina Stepnica bardzo, bardzo dużo zawdzięcza.

   Jak to mówią – sukces ma wielu ojców – klęska zazwyczaj jest sierotą.

   W tym przypadku całą "pulę" zagarnął "ojciec".

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Myślę że paradoksalnie właśnie dzięki temu jaka jest zyskała szacunek wójta. Zupełnie wyalienować się nie może, nikt by tego psychicznie nie wytrzymał. Sądzę że (za przeproszeniem ) dupolizami pan Wyganowski w głębi duszy gardzi a w najlepszym wypadku są mu obojętni. Po prostu wykorzystuje ich. Moim zdaniem Beata Rogalska zdobywa pozycję dobrą pracą. A np. pan Herman, były sekretarz, ślepo wykonujacy polecenia, stracił stanowisko a przez wójta jest tak pomiatany że aż przykro patrzeć.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Miałam z Panią Beatą kontakt parokrotnie. Zawsze kompetentnie i miło załatwiała powierzone Jej sprawy. Uważam, że po tym, jak rozwiązała problem podatków ( z rozwiązania tego korzysta dzisiaj kilka gmin w tym nasza) powinna być awansowana zdecydowanie wcześniej i inaczej. Uczyniono sekretarzem gminy osobę kreatywną i myślącą, a to nie jest stanowisko dla kogoś takiego. Moim zdaniem bardziej adekwatne byłoby stanowisko vice wójta (osoba sprawująca ten urząd obecnie raczej kreatywnością się nie wykazuje). Jako skarbnik bierze na siebie ogromną odpowiedzialność za nie zawsze swoje grzechy. Mam nadzieję (i życzę Jej tego), że ten awans nie odbije się Jej w przyszłości czkawką 🙂

    Pozdrawiam Nową Panią Skarbnik

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Popieram kassandrę.PANIĄ BEATKĘ ROGALSKĄ NA VICE WÓJTA.

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • Zapomniałem dopisać . ,a może nawet na Wójta .Jest bardzo dobrym pracownikiem a przede wszystkim wspaniałym człowiekiem .

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami !

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

       • Nie rozpływajmy się tak nad Panią Rogalską bo jak "wiecie kto" to przeczyta (a na pewno czyta 🙂 ) może chcieć wykończyć rosnącą u boku konkurencję…

        Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • A co do "najlepszych przyjaciół królika" bardzo mnie zastanawia punkt: "Babski Wieczór" w Kalendarzu Imprez kulturalno – sportowych na 2011 rok, (http://stepnica.pl/strony/menu/15.dhtml) czy ktoś z waszych znajomych tam był? czy były ogólnodostępne informacje na temat wieczoru???? z tego co się słyszy było to kolejne spotkanako z cyklu "" najedzmy się wspólnie za cudze pieniądze, proszę rozwiać moje wątpliwości.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Nie byłem,informacji na temat -Babski wieczór nigdzie nie widziałem .Ale ……………- impreza była udana oczywiście w zamkniętym gronie,uczestnicy znani – wszyscy od królika.Nażarli się i napili za nasze pieniądze ,a tyle jest biednych i głodnych dzieci w naszej Gminie.To cud , że się nie podławili . Przepraszam za użyte słowa ale inaczej nie mogłem tego opisać. Ale to nie wszystko ,resztę przemilczę może samo wyjdzie.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 4. To dobra kandydatura.

  Akurat Pani Rogalska jest jedną najbardziej kompetentnych osób w Urzędzie Gminy.

  Gdyby zdecydowała się kandydować na wójta bez wahania oddałbym na nią swój głos.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Popieram. Beata Rogalska to kompetentna osoba. Nie włazi w d… wójtowi. Stara się po prostu wykonywać swoją pracę. Potrafi się postawić i walczyć o swoje racje. Naturalną kontynuacją Jej kariery byłoby kandydowanie na wójta w przyszłych wyborach. Na dzień dzisiejszy także mogłaby liczyć na mój głos.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 5. Jestem ciekawy, w której części strategii ujęto punkt pt.: " Wykorzystanie elektrowni atomowej jako stałego punktu wycieczek turystycznych".

  Dość schizofreniczna ta polityka, skoro w jednym tygodniu w mediach się lansuje ideę budowy elektrowni atomowej, a w następnym debatuje nad rozwojem turystyki 🙂

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 6. Liczba uchwał wskazuje, że głosowania odbywać się będą sprawdzoną dotąd metodą "maszynki do głosowania". Niestety

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)